Co to jest ten lapbook, czyli o konkursie "Wincenty Witos- człowiek czynu i wolności" (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Jabłonka
Clouds
16°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
10.06.2024, 16:08 | czytano: 324

Co to jest ten lapbook, czyli o konkursie "Wincenty Witos- człowiek czynu i wolności" (zdjęcia)

7 czerwca w nowotarskiej Wieży Wodnej odbyła się uroczystość wieńcząca konkurs ,,Wincenty Witos- człowiek czynu i wolności” organizowany przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu dla uczczenia Roku Witosa i 150. rocznicy urodzin wielkiego Polaka. Konkurs był adresowany do uczniów szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

arch. szkoły
arch. szkoły
Mała gala odbyła się w miłej, kameralnej atmosferze w klimatycznych murach zabytkowej Wieży Wodnej. Wśród zaproszonych gości, oprócz nagrodzonych uczniów z opiekunami, pojawili się m. in.: Alicja Szatan dyrektor ZSCKR w Sandomierzu, Tomasz Prawda dyrektor ZSCKR w Nowosielcach, Katarzyna Put Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji oraz Oksana Najda z Urzędu Miasta Nowy Targ, Krystyna Stękała z Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Józef Michalik przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oddział Nowy Targ. Wystawę uprzyjemniały degustacja przekąsek przygotowanych przez uczniów i nauczycieli klas gastronomicznych oraz oprawa muzyczno - artystyczna, którą zapewnił szkolny zespół ludowy Zwyrt.

Jury postanowiło uhonorować najlepsze prace dwoma wyróżnieniami i trzema nagrodami głównymi. Wyróżnienia przyznano Zofii Orzech z ZSCKR w Samostrzelu oraz zespołowi: Maria Plucińska, Gabriela Suchojad, Alicja Świstak z ZSCKR w Sichowie Dużym. Trzecia nagroda powędrowała do Agnieszki Mądrej, Kryspina Wójcika i Karoliny Zakościelnej z ZSCKR w Sandomierzu, druga do Emilii Machury, Małgorzaty Kopczyńskiej, Emilii Osenkowskiej z ZSCKR w Nowosielcach. Zwyciężczynią konkursu okazała się uczennica klasy pierwszej technikum weterynarii w ZSCKR w Nowym Targu Justyna Kuc. Na nagrodzonych uczniów, oprócz nagród rzeczowych, czekała jeszcze niespodzianka w postaci rejsu po Jeziorze Czorsztyńskim.

Jak mówiła Agnieszka Brela–Lasota, pomysłodawczyni formuły konkursu, rezultaty przerosły oczekiwania organizatorów. Napłynęło ponad 80 prac. Były wśród nich bogate merytorycznie, pomysłowe, oryginalne, innowacyjne, ale również takie, których przygotowanie zajęło wiele, wiele godzin. Uczestnicy i opiekunowie, dzieląc się wrażeniami z przygotowań do konkursu, zgodnie przyznawali, że zajawkę stanowiła nowatorska forma, czyli lapbook. Mówili m. in. o tym, że poszukiwania pomysłów i ciekawostek z biografii bohatera konkursu rozpoczynali od odwiedzenia Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, ale też zgodnie stwierdzali, że u początku zawsze pojawiało się pytanie: co to jest ten lapbook? To pokazuje, że warto było połączyć historię z teraźniejszością. Wincenty Witos obecny nie na kartach tradycyjnych podręczników, ale uczniowskich lapbooków staje się bliższy, bardziej oswojony, odsłania przed nami wiele ciekawostek, a może nawet inspiruje.

Wszystkich, którzy nie zdążyli zobaczyć wystawy w murach Wieży Wodnej, zapraszamy do nadrobienia zaległości, bo warto. Od 17 czerwca prace konkursowe będą prezentowane w gmachu Urzędu Miasta w Nowym Targu.

źródło: ZSCKR Nowy Targ
Reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas