Mariusz Wcisło: Zadbać o wszystkich - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Szczawnica
Clear
18°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
22°
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
18°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 85 %
Clear
18°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
20°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
17°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
05.04.2024, 20:10 | czytano: 952

Mariusz Wcisło: Zadbać o wszystkich

Mariusz Wcisło jest jednym z najmocniejszych argumentów w drużynie KWW RAZEM Nowy Targ. Kilkanaście lat spędzonych na prestiżowych uczelniach zaowocowały dwoma fakultetami na Uniwersytecie Jagiellońskim, dyplomem SGH i doktoratem krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego oraz wysokim stanowiskiem w jednej z największych firm doradczych w Polsce.

Mariusz Wcisło podczas udziału w programie telewizyjnym
Mariusz Wcisło podczas udziału w programie telewizyjnym
Długo można by wyliczać dorobek naukowy nowotarżanina, który po kilkunastu latach nauki na najwyższym poziomie postanowił wrócić z rodziną do swego miasta…

Mariusz Wcisło: - Wiedzę, pogłębioną certyfikowanymi kursami Yale czy University of London, chciałbym przekuć na działanie na rzecz ludzi ze swojego naturalnego środowiska. Jako doświadczony już doradca konsultingowy swoje największe możliwości dostrzegam w pomocy osobom, które tej pomocy najbardziej potrzebują.

Jak postrzega Pan te potrzeby w Nowym Targu?

- Widząc na co dzień społeczne zróżnicowanie chciałbym, aby Nowy Targ był miastem otwartym na potrzeby wszystkich mieszkańców, nie dyskryminującym nikogo, wolne od wszelkich uprzedzeń, stereotypów i aluzji. Czyli przyjazne zarówno dla młodych rodziców i seniorów, wspierające osoby niezamożne i niepełnosprawne.

Jak wygląda to dziś?

- Miasto, po latach mocnego regresu rozwojowego, musi wróci do swojej historycznej funkcji, uwolnionej od ambicjonalnych mrzonek i politycznych obietnic bez pokrycia. Miasto, któremu niepotrzebne są kosztowne i nieuzasadnione wydatki inwestycyjne, bezsensowne rozwiązania komunikacyjne czy areny widowiskowe, które na wiele lat sparaliżują newralgiczne miejsca publiczne czy ogołocą budżet miasta ze środków, niezbędnych na najważniejsze potrzeby społeczne.

Co przede wszystkim trzeba zrobić?

- Potrzeby są ogromne: publiczne placówki jak żłobek czy przedszkole, wsparcie pomocą rzeczową i edukacyjną dzieci najbiedniejszych, efektywna szkolna opieka psychologiczna, innowacyjne programy rozwijające pasje młodzieży, różne formy aktywności dla seniorów; można je mnożyć w nieskończoność.

Podobnie ma się sprawa osób niepełnosprawnych czy tych, którzy z różnych przyczyn popadli w życiowe tarapaty na skutek utraty zdrowia, choroby alkoholowej czy kryzysu bezdomności. To ogromne pole do działania na rzecz większej wrażliwości społecznej, tak oczekiwanej w coraz bardziej spolaryzowanym społeczeństwie.

I jakże często skonfliktowanym…

- Bez względu na przekonania i animozje nie należy się obrażać na nikogo z punktu widzenia władzy. Trzeba sobie pomagać zawsze i wszędzie, a sposobów na to jest bardzo dużo. Ludzie potrzebują przede wszystkim chleba i czystego powietrza, a nie igrzysk i orderów i tu trzeba lokować wydatki. O tym nie można wciąż przypominać, to trzeba wykonać!

Zarzucają Pańskim wypowiedziom atak na takie placówki kulturalne jak Muzeum Drukarstwa czy Wieża Wodna; jest Pan ich adwersarzem?

- W żadnym wypadku! To są tezy wyjęte z kontekstu, którego znaczenie odnosi się do marnowania potencjału tak wartościowych kulturowo miejsc. Z mojej strony jest to krytyczna ocena wykorzystania edukacyjnego czy turystycznego przy promocji Miasta, która, nie czarujmy się, niemal nie istnieje!

Jak widzi Pan swoją rolę w pracy na rzecz miasta?

- Chciałbym jako radny pracować w komisjach, które będą służyć w szerokim pojęciu wszystkim mieszkańcom – bez angażowania się w kuluarowe rozgrywki „polityczne”. Być tam, gdzie pojawiają się problemy społeczne, oświatowe, czy zdrowotne, bo Nowy Targ ma być przyjazny wszystkim jego mieszkańcom na co dzień, a nie na pokaz…

Materiał nadesłany przez KWW Razem Nowy Targ, opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Kolejowa23:05, 5 kwietnia 2024
Szkoda Cię Mario na to łajno. Ale powodzenia. Może coś się zmieni na lepsze.
0
Magda22:47, 5 kwietnia 2024
Powodzenia!
0
Wyrocznia22:40, 5 kwietnia 2024
Bardzo śliski gość.
0
Kamil Marszycki22:35, 5 kwietnia 2024
Mariusza znam ze Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Trudno mi mówić o nim jako o polityku, bo to po prostu wspaniały kolega i świetny fachowiec (zapewne najlepszy z całego naszego roku). W kazdym razie to jedyny człowiek, zaangażowany w politykę, o którym mogę powiedzieć innym, że warto oddać na niego swój głos.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas