Adam Święty: Gmina Łapsze Niżne to nasz wspólny dom. To wspaniali i pracowici ludzie, to piękne urokliwe tereny - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Jabłonka
Clear
17°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
17°
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
18°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
18°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
20°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
16°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
05.04.2024, 16:34 | czytano: 1944

Adam Święty: Gmina Łapsze Niżne to nasz wspólny dom. To wspaniali i pracowici ludzie, to piękne urokliwe tereny

Kandydat na wójta Gminy Łapsze Niżne - Adam Święty przesłał nam list do wyborców.

"Nazywam się Adam Święty. Jestem rodowitym mieszkańcem Niedzicy, z którą związany jestem od urodzenia.

Posiadam wykształcenie wyższe magisterskie i ukończone studnia m. in. na UJ w Krakowie – kierunek: Administracja Publiczna, na obecnej Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu – kierunek: Dziedzictwo kulturowe Podtatrza, na UEk w Krakowie – kierunek Ekonomia. Od ponad 20 lat jako społecznik aktywnie uczestniczę w życiu swojej miejscowości, gminy oraz regionu. Ponad 22 lat jestem czynnym strażakiem, z czego 13 lat pełnię funkcję Prezesa OSP w Niedzicy, a od 8 Prezesa Oddziału Gminnego oraz członka Oddziału Powiatowego Związku OSP RP.

Jestem głęboko związany z naszym pięknym regionem – Spiszem i jego bogatą historią. Od 28 lat związany jestem z kilkoma zespołami regionalnymi. Trzy miałem zaszczyt prowadzić, promując spiskie tradycje oraz kulturę.

Jestem członkiem Rady Sołeckiej, Rady Parafialnej czy Kółka Rolniczego w Niedzicy, pomysłodawcą licznych inicjatyw lokalnych m. in. reaktywowania orkiestry dętej czy autorem książki dokumentującej dzieje OSP w Niedzicy.

Czując od mieszkańców wsparcie i sympatię oraz aprobatę dla moich dotychczasowych inicjatyw społecznych zmierzających do rozwijania naszej Gminy, podjąłem decyzję o ubieganiu się o stanowisko Wójta Gminy. Kilkunastoletnia praca zawodowa, głównie w administracji samorządowej, pozwala mi poznawać problemy, z którymi borykają się mieszkańcy, którym zawsze chętnie służę pomocą. Praca z ludźmi i dla ludzi nie jest mi zatem obca. Chcę jeszcze bardziej działać dla naszego wspólnego dobra.

Mam wspaniałych kandydatów na Radnych, wielu doświadczonych i dobrych ludzi, którzy już nie raz pokazali, co znaczy praca dla naszej małej Ojczyzny. Wiele zadań przed nami. Zadań zawartych w naszym programie, na których realizację mieszkańcy czekają od dawna. Aby je osiągnąć potrzebna jest pracowitość i skuteczność w działaniu, które mogliście Państwo obserwować przy realizacji wielu inicjatyw na rzecz naszej spiskiej gminy. Dlatego proszę o zaufanie i poparcie kandydatów na radnych z KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW RAZEM DLA NASZEJ SPISKIEJ GMINY.

Moja wizja wójta opiera się na aktywnym podejściu do rozwoju lokalnej społeczności. Jako strażak, życie moje poświęcone jest służbie dla społeczności i trosce o jej bezpieczeństwo. Doświadczenie w zarządzaniu oraz działalność na rzecz lokalnej społeczności przygotowały mnie do pełnienia funkcji wójta, gdzie priorytetem będzie zawsze dobro naszych mieszkańców. Niezwykle istotne dla mnie jest stworzenie przyjaznej atmosfery i praca oparta na wzajemnym szacunku i poszanowaniu. Chcę, aby nasza gmina była miejscem, gdzie ludzie chętnie się rozwijają i czują bezpieczni oraz szczęśliwi. By była miejscem, w którym każdy może czerpać radość z korzeni i historii, jednocześnie rozwijając się dynamicznie i z poszanowaniem dla przeszłości. Dlatego będę dążył do prowadzenia innowacyjnych rozwiązań, które zwiększą nasze szanse na dynamiczny rozwój. Jako entuzjasta kultywowania tradycji i zwyczajów, pragnę dążyć do promocji naszego dziedzictwa kulturowego oraz turystycznego.

Zachęcam Państwa do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach samorządowych w dniu 7 kwietnia 2024 r. i rozważenie oddania swego cennego głosu na moją skromną osobę, abyśmy mogli razem podążać ku lepszej przyszłości dla naszej gminy. Oddając swój głos na mnie, wyrażacie wiarę w moje zaangażowanie, uczciwość, pracowitość i determinację w działaniu na rzecz wspólnego dobra. Dlatego też, proszę o wsparcie i zaufanie w tych wyborach, by nasza spiska Gmina Łapsze Niżne była bezpieczna, tradycyjna i przyjazna.

Łączę wyrazy szacunku,
Adam Święty"

mat. nadesłany, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Też z Niedzicy11:38, 7 kwietnia 2024
Nie ego tylko ambicja? skoro umie i wie że sobie poradzi to poprostu założył grupę teatralną na dodatek wspaniała, a skoro to grupa teatralna to tańczy w krempachach bo odkąd pamiętam to zespół z Niedzicy tańczy to samo a skoro umie i chce się rozwija to tańczy w zespole o wyższym poziomie? a ciebie najwyraźniej żal jakie ma ten człowiek umiejętności?.
0
Śpisok08:26, 7 kwietnia 2024
Zaraz poznać idzie że Chłopek i Mieszkaniec to jedna osoba która nie potrafi nawet popatrzeć co napisze.
Wstyd za takie komentarze.
0
Łukasz20:10, 6 kwietnia 2024
Dobrze się tak pisze anonimowo nie? Pochwal się czym się ty zajmujesz mieszkańcu Niedzicy a nie płeć bzdur. Do niektórych to ci hohoho..... i jeszcze dalej
0
Mieszkaniec z Niedzicy23:56, 5 kwietnia 2024
Taki wspaniały - głosujcie na niego to będziemy ?godać? po słowacku . Taki tradycjonalny że tańczy z zespołem z Krempach. Ego jest tak wielkie jego że musieli drugi zespół regionalny stworzyć. Super człowiek narobił ?syfu? w Gminie i ?Świętego? udaje. Bardzo dobry kandydat ale na wujka. Dobrej nocy
0
Mieszkaniec23:48, 5 kwietnia 2024
Trzymam kciuki i życzę powodzenia w NASZEJ gminie czas na zmiany! Gmina powinna być dla wszystkich a nie jak do tej pory dla wybranych...
0
Chłopek z Niedzicy23:45, 5 kwietnia 2024
Tam gdzie pojawia się ten człowiek to są podziały w społeczeństwie. Wyklucza ludzi z różnych ról społecznych czy z działalności w straży poprzez pochodzenie z innego rodu. Największa ?plotkara? w Niedzicy. Jest to osoba toksyczna dzieląca ludzi. Kółko adoracji to dopiero będzie jak ten człowiek zostanie Wójtem. Pozdrawiam
0
Pociag23:33, 5 kwietnia 2024
Czas na zmiany, realne zmiany. Sąsiedzi nam odjechali, a myśmy zostali na peronie....
0
Czas na zmiany23:27, 5 kwietnia 2024
Adam masz nasze głosy!! Koniec z nszczeniem w tej gminie wartościowych ludzi. Koniec Jamróz jest bliski!
0
Piotrek22:12, 5 kwietnia 2024
Adam trzymam kciuki i masz nasze głosy. Nie przejmuj się negatywnymi komentarzami, bo obaj wiemy z czyjego palca wychodzą.
0
obywatel21:24, 5 kwietnia 2024
Naprawdę cieszy oczy tez zespół ludzi, mam nadzieję, że w końcu coś sie zmieni, że skończy się ta mściwa władza i pazerność rodzinna. Już chyba brakło rodziny obecnemu włodarzowi do obstawienia stołków w gminnych jednostkach. A obecny Wójt? większego kłamcy i obłudnika nie spotkałam w życiu, w pierwszej kadencji to jeszcze działało klepanie po ramieniu i obiecywanki... dziś już nikt w to nie wierzy. Dobrze ludzie gadają że popierają go tylko Ci którzy mają z tego korzyści. Dodać by należało, że w drużynie obecnego to jeszcze i lisy farbowane co to jeszcze niedawno wielkimi przeciwnikami byli i jak to ludzi można kupić? gdzie kręgosłupy moralne?
0
w........mieszkaniec20:33, 5 kwietnia 2024
Mam nadzieję że w końcu coś się zmieni w tym zacofanym rodzinnym stowarzyszeniu wzajemnej adoracji (czytaj gminie)! Brawo to jest już demokratyczny powrót siedem kobiet siedmiu facetów tego jeszcze nie było w radzie gminy! Co do radnych to spoko fajnie dobrana drużyna. Mam taką nadzieję że wyborcy to docenią i pozytywnie zagłosują! Bowiem konieczne są zmiany w tym skostniałym rodzinnym folwarku idzie nowe gmina ma pełnić role URZĘDU i być otwarta dla ludzi a nie ludzie dla gminy! Gmina powinna się rozwijać a nie zwijać jak to jest obecnie budować nie zaś likwidować.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas