W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami, policjanci prowadzą akcję prewencyjną, mającą na celu ochronę osób szczególnie narażonych na wychłodzenie. Funkcjonariusze kontrolują pustostany i miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni, proponując im pomoc i kierując do noclegowni.
Zimowe mrozy stanowią szczególne zagrożenie dla osób bezdomnych, nietrzeźwych, a także seniorów mieszkających samotnie, którzy mogą mieć trudności z zapewnieniem sobie odpowiedniej temperatury w domach. Policjanci z Zakopanego, w tym dzielnicowi oraz funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, patrolują opustoszałe budynki i prowizoryczne schronienia, by odnaleźć i pomóc osobom potrzebującym.
Policja przypomina, że każdy, kto zauważy osobę w kryzysie bezdomności lub wymagającą pomocy w trudnych warunkach pogodowych, powinien skontaktować się z numerem alarmowym 112.
oprac. r/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas