To już pewne - w sobotę otwarcie jednej z największych atrakcji na Podhalu! - podhale24.pl
Rabka Zdrój
Clouds
25°C
Clouds
26°C
Clear
25°C
Clouds
26°C
Clear
25°C
Clouds
24°C
Kartka z kalendarza
26.05.2025, 16:42 | czytano: 11492

To już pewne - w sobotę otwarcie jednej z największych atrakcji na Podhalu!

Sky Walk Serce Poronina - nowa, spektakularna atrakcja turystyczna i największy szklany taras widokowy w Europie, który powstał na Polanie Zgorzelisko w Małem Cichem - zostanie otwarte w najbliższą sobotę 31 maja - ogłoszono dziś w specjalnym komunikacie.

Zdjęcie z połowy maja. Zdj. Marcin Szkodziński
Zdjęcie z połowy maja. Zdj. Marcin Szkodziński
W Małem Cichem, na malowniczej Polanie Zgorzelisko, trwają ostatnie prace odbiorowe przed otwarciem jednej z najbardziej wyczekiwanych atrakcji turystycznych w regionie - ścieżki w koronach drzew. Nowa inwestycja, określana jako "Serce Poronina", ma szansę przyciągnąć tysiące turystów i wprowadzić miejscowość na mapę najciekawszych destynacji Podhala.

Jak pisaliśmy kilka dni temu, jednym z głównych wyzwań będzie organizacja ruchu. Wójt nie ukrywa, że mimo przygotowań korki są prawdopodobne, a wręcz nieuniknione. - Cokolwiek byśmy nie zrobili, i tak korki będą niemożliwe do uniknięcia na początku. Ale próbujemy jak możemy rozłożyć ten ruch - przyznaje wójt.

Plan zakłada m.in. częściowe odciążenie okolicy poprzez przewóz turystów koleją narciarską z centrum Małego Cichego. Tam powstają obszerne parkingi - również dla autobusów. Dodatkowo, remontowana jest droga prowadząca do Zgorzeliska, a powiat opracowuje projekt nowej organizacji ruchu, w porozumieniu z policją i lokalnymi władzami.

Na miejscu przewidziano około 400 - 500 miejsc parkingowych. - Będą też busy dowożące turystów na trasie Małe Ciche - Zgorzelisko. Ruch będzie prowadzony zarówno od strony Małego Cichego, spacerowo, jak i koleją narciarską - podkreśla Anita Żegleń.

Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Zyrtka Emill13:30, 29 maja 2025
Nooo to teraz tylko jak GIBON lazic i podziwiac kielo cuddd ..
0
gast15:52, 28 maja 2025
Szambo krajobrazu.
2
MIEJSCOWY08:29, 28 maja 2025
do WAX PYTAM kiedy ktos beknie za to zniszczenie przyrody za ta degradacje srodowiska jak to wszystko wyglada MASAKRA LICZE ZE TO WSZYSTKO PADNIEa co do toru to chyba **** pod prokuratora
4
Wax15:05, 27 maja 2025
My waksmundziany mamy lepsze wierze i mamy do tego tor w gorcach do jazdy terenówka i motorami ścigać się można adrenalina jest. Choć co mamy a w Poroninie nic!
0
Misiek04:57, 27 maja 2025
Jaki Poronin to przeca Zgorzelisko.
Reklama
0
Białe rękawiczki21:04, 26 maja 2025
Do anty kolaska
Waksmunda gdy otwierał był już zwinięty tylko rodzinka ma comiesięczne pensje a udziałowcy mają rękę w nocniku
4
Ceper19:11, 26 maja 2025
Waksmundzianie muszą zmienić nazwę swojej atrakcji
Spacer w korzeniach drzew z widokiem na drogę biegnącą nad wieżami widokowymi
W sali kinowej która znajduje się w lesie trzeba będzie emitować filmy z widokami na panoramę Tatr i Podhala :)
3
Anty kolaska18:44, 26 maja 2025
Waksmund się zwija ?
4
Wolność dla snusów !17:10, 26 maja 2025
A po kielo bilety ?
0
Ruska łonuca16:51, 26 maja 2025
Trzeba też uważać by się nie zadeptali przy kasie płacąc....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
26
07.2025
Nie przegap!
17
07.2025
Nie przegap!
16
07.2025
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Aplikacja mobilna
Obserwuj nas
14
Poniedziałek
Imieniny:Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Kliknij po więcej