Rumuni zatrzymani na Orawie za handel podrabianymi elektronarzędziami - podhale24.pl
Czwartek, 23 marca
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Szczawnica
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
15°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
21.03.2008, 17:36 | czytano: 1156

Rumuni zatrzymani na Orawie za handel podrabianymi elektronarzędziami

JABŁONKA. Funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Lipnicy Wielkiej, pełniący służbę graniczną w miejscowości Jabłonka, wylegitymowali trzech obywateli Rumunii narodowości romskiej, którzy chodząc od domu do domu, nagabywali mieszkańców miejscowości na zakup elektronarzędzi – szlifierek kątowych i młotów udarowych.


- Dwóch legitymowanych nosiło ze sobą w torbach po kilka sztuk tych urządzeń, więc już trudno było im zaprzeczać, że mają je na sprzedaż - przyznali, że oferowali je do sprzedaży w cenie 70 złotych za szlifierkę i 150 zł za młot udarowy - informuje mjr Marek Jarosiński, rzecznik komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. - Trzeci z legitymowanych, który akurat nie miał przy sobie ani jednego urządzenia, rezolutnie oświadczył, że przebywa w Polsce w celach turystycznych. Strażnicy graniczni przeprowadzili także kontrolę samochodu osobowego, który zaparkowali przy remizie strażackiej w Jabłonce, ale w samochodzie nie przewozili dalszych sztuk urządzeń tego rodzaju.

Elektronarzędzia oznaczone sfałszowanymi znakami towarowymi zostały zatrzymane, a wobec dwóch sprawców ich pokątnej sprzedaży wszczęte zostało postępowanie z ustawy Prawo własności przemysłowej i w związku z tym zostali oni zatrzymani. Natomiast ich kolega, turysta, został zwolniony, dzięki czemu może kontynuować turystyczny pobyt na Orawie - ironizuje rzecznik.

Zatrzymanym grozi grzywna lub kara ograniczenia wolności do 2 lat.

ryb/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas