Nie przyznano środków na przebudowę ul. Norwida. Powód - źle przygotowany wniosek - podhale24.pl
Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Rabka Zdrój
Rain
25°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
21°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 94 %
Rain
25°
Wiatr: 10.8 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
17°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
22°
Wiatr: 23.472 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
24°
Wiatr: 13.176 km/h Wilgotność: 96 %
Jakość powietrza
70 %
Nowy Targ
136 %
Zakopane
62 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 68 | 136 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
06.11.2013, 20:02 | czytano: 2971

Nie przyznano środków na przebudowę ul. Norwida. Powód - źle przygotowany wniosek

NOWY TARG. Przez dwie kolejne edycje programu rządowego, władze miasta składały wnioski o dotacje w ramach tzw. "schetynówek" na przebudowę ul. Norwida. Inwestycja znajdowała się na liście rezerwowej ze względu na małą liczbę punktów uzyskanych po ocenie merytorycznej. W tym roku starania o dotację odrzucono ze względu na braki w dokumentacji.

Wyceniono, że na przebudowę ulicy Norwida potrzeba blisko 4,5 mln zł. Wkład własny miasta to 2 mln 222 tys. zł. O tyle samo starano się jako o dotację z Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych. Jak informuje UMWM - nowotarski wniosek nie spełniał wymogów formalnych, bo zabrakło aktualnego zgłoszenia robót.

Komisja powołana przez wojewodę małopolskiego oceniła 69 wniosków. Cztery zostały odrzucone ze względu na braki formalne. Wśród nich jest jeszcze jeden wniosek z terenu powiatu nowotarskiego - przebudowa drogi Rdzawka-Obidowa. Odpadł z uwagi na brak załączonego potwierdzenia, że zgłoszenie robót przyjęto bez sprzeciwu.

Wnioskodawcy mogą zgłaszać zastrzeżenia, które są równoznaczne z żądaniem dokonania ponownej oceny złożonego wniosku w ciągu 14 dni od decyzji komisji. Do końca listopada br. ma być wiadomo, czy odwołanie przyniosło skutek.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Pytanie wyborcze.10:43, 9 listopada 2013
Kiedy będzie parking przy cmentarzu (tylko niepłatny).
Pytanie do kandydatów na radnych i burmistrza.
0
Norwid07:50, 8 listopada 2013
do : Mietek z Metalki

nie musisz jeździć ul. Józefczaka, by wjechać na ul. Wojska Polskiego, czy ul. Kopernika - masz wybór. Dojazd na teren szkoły od ul. Kopernika, to raptem 20 m - powoli i po dziurach przejedziesz, natomiast ul. Norwida jest kilka razy dłuższa od ul. Józefczaka i co najistotniejsze, w razie nieprzejezdności - awarii na ul. Szpitalnej JEST JEDYNĄ DROGĄ DOJAZDOWĄ DO SZPITALA - widzisz różnicę ???
0
Mietek z Metalki21:40, 7 listopada 2013
Do Norwida:

przyjedź i zobacz jak wygląda Józefczaka , dziura na dziurze ,woda po kolana, posiekany asfalt na kawałeczki ,zapewniam drugiej takiej nie znajdziesz w mieście
0
Norwid16:29, 7 listopada 2013
do : Józka z Witosa

Ulica Norwida z trudem bo z trudem jest przejezdna. Utrudnienia wynikają nie z powodu, że na poboczu parkują samochody mieszkańców ulicy - one nie utrudniają przejazdu - tylko dziura na dziurze, powodują, że trudno jest tą ulicą przejechać. Ulica jest totalnie zniszczona i wymaga (jako zapasowy dojazd do szpitala) natychmiastowego remontu.
0
do LUT14:07, 7 listopada 2013
rava z 2012roku kosztuje 98 000. interesujące nie? w Polsce też sa bardzo zamożni emeryci. Pan lesław pisze, że ma 50% samochodu- ciekawe czy podwozie, czy może nadwozie ha ha ha
0
';p13:41, 7 listopada 2013
do kut. Jak już tak czytasz te oświadczenia majątkowe to rób to wnikliwie, bo jak wół tam pisze , że toyota to współwłasność w 50 %.
0
kut13:38, 7 listopada 2013
do LUT - ja nie jestem ani ujkiem ani krzesno MSF to o ciepłej posadce mogę li tylko pomarzyć, choćem po studiach i kursach. A co do oświadczeń majatkowych to przypominam że są one JAWNE i można je przeglądać i analizować. Ja się z imienia i nazwiska ujawniać nie muszę, bo nie zajmuję zadnego stanowiska w samorzadzie i nie mam dostępu do publicznych pieniędzy..... w przeciwieństwie do tych moralnych, co to ich tak bronisz.
0
LUT12:33, 7 listopada 2013
do Kut.
Obrzydliwe to co wypisujesz zrzera cie zazdrosc i cmi glupota. Moze ty ujawnisz sie z nazwiska i pokazesz ile zarabiasz i co w ogole robisz pewnie nic oprocz krytykowania innych. Wszyscy glupi w tym urzedzie jak jestes taki madry to skladaj podanie i jak jestes taki wyksztalcony to napewno cie przyjma. Wlasnie taka postawa jest czysto chrescijanska Nasrac na drugiego.
0
Norwid12:18, 7 listopada 2013
do : kut

niektórzy radni, z burmistrzem na czele, nie ujawniają swoich dochodów. Za co MSBF kupił - bodajże dwa mieszkania, skoro w oświadczeniu nie wykazał pieniędzy ???? ani źródła ich pochodzenia ??? - o innych nabytkach nieruchomości nie wspomnę.
0
kut09:12, 7 listopada 2013
Powtarzam jeszcze raz - gdyby durnota umiała latać to już dawno nie byłoby całego urzędu. Spróbujcie tam znaleźć choć jednego kumatego. Nie znajdziecie, bo to wszystko to ujki i krzesne naszego swiętego. Już nie mam takich marzeń, żeby któryś z urzędników wsiadł w pociąg i jechał cos dla nas załatwić.... bo tak się robi. Ale żeby nie umieli rubryczek wypełnić i to którys raz z rzędu?
A co do Mikołajskiego. Przejrzałem sobie jego oswiadczenia majatkowe. Nie wiem jak to gościu robi ale: jest emerytem, oszczędności ma od lat w granicach 4500-5000, dochód ok 35 0000 - ROCZNIE, a w 2008 kupuje toyote rave z 2007. Ile taka roczna ravka może kosztować? Przecież facet z czegoś musi żyć - mieć na chleb, proszek do prania no i na benzynę. Zachęcam Was do lektury oświadczeń majątkowych i prześledzenie ich przez tych kilka lat. Baaaardzo interesujące, tym bardziej, że osobiście znamy tych gości
0
Józka z Witosa08:42, 7 listopada 2013
nie ma co wylewać łez krokodylich w mieście sa jeszcze gorsze drogi np. ul.Józefczaka , al.Soliadrnosci ,ul Sikorskiego
na Norwida zrobić tylko zakaz parkowania po obu stronach i karetki przejadą
ciekawe czemu
0
miastowy23:09, 6 listopada 2013
cierpliwości ja 25 lat czekałem żeby mi przed chałpom dziure załatali i sie doczekałem
0
M5322:52, 6 listopada 2013
do-PO co?
Raś już przepadł a może i masz św. Marek też przepadnie już niedługo ?
Trzeba teraz dopilnować aby jeszcze większego bagna po sobie nie zostawił.A zanosi się na poważne tarapaty zobaczymy jaki to budżet uchwalą i jakie absolutorium otrzyma ta władza za 2013 rok???
Już czas na zmiany .
0
bezradny21:42, 6 listopada 2013
Czego sie nie dotkniemy to nie wychodzi:a to rynek,a to fontanna, a to basen...
Może mają rację ci, którzy mówią o klątwie Orkana.
0
mobilny21:41, 6 listopada 2013
To już nawet nie działa zasada - do trzech razy sztuka? Biedulki, nie wiedzą jak napisać projekt. Może premię im trzeba dać? Trzynastkę na otarcie łez, że znowu się nie udało.
0
xxx21:41, 6 listopada 2013
szkoda słów - jak nazwać urzędasów?
no cóż może nowy burmistrz i nowi urzędnicy, którzy byli by rozliczani to wyjście?
etatów przybywa i nic z tego nie wynika - dla miasta!!!
jak nazwać to zjawisko?
0
były kandydat na radnego21:37, 6 listopada 2013
Do - nowotarżanie: nic sie nie stało:
a co ma orkan do Norwida? Chłopie pomnik Orkana jest w dobrym miejscu, wole ,żeby tam był był niz w jego miejscu był pomnik żółnierzy radzieckich.Ludzie co wam tak ten Rynek przeszkadza? Ja uważam,że pomnik jest na swoim miejscu, tam gdzie powinien być, a Ci co marudzą,że wycieli drzewa z Rynku, to ja wam mówię, i tak nie wszystkie drzewa wycięli,więc jest ok, a jak chcecie sobie więcej popatrzeć na drzewka, to nie daleko jest piękny nowy Park Miejski, gdzie drzew jest skolko ugodno :) malkotenci, wiecznie nic nie pasuje tym d.....m.
0
PO co?21:30, 6 listopada 2013
Popierajcie w tym mieście dalej Rasia... daleko nie zajedziecie po dziurawych drogach.
0
NM20:55, 6 listopada 2013
EH, uważaj co piszesz. Sędziowie są w Sądzie, a nie w kretyńskich ludziach, takich jak ty.
0
Nowotarżanie: nic sie nie stało20:50, 6 listopada 2013
incredible!!!
unglaublich!!!
niewiarygodne!!!
Po co nam drogi, ważne że przenieśliśmy Orkana z Rynku do krzaków.
0
do Norwid20:24, 6 listopada 2013
oj będzie....i to jest najgorszę że BĘDZIE i Mikołajski i Fryźlewicz i Samolej i Liszka i Swałtek i Pawlikowska i Batkiewicz i Kubowicz i cała inna reszta klakierów....dopóki się mentalność ludzi nie zmieni i nie zaczną korzystać z dobra jakim jest demokracja to tak właśnie będzie - będą nami rządzić nieudacznicy, którzy wyżebrają po domach kilkadziesiąt głosów
0
derr20:20, 6 listopada 2013
Guzik wiecie. To przemyślana strategia. Nie będzie dotacji - nie trzeba będzie wyciągać z budżetu 2 baniek i zadłużenie miasta nie wzrośnie.
Specjalnie schrzaniono wniosek. Bo przecież to niemożliwe, żeby trzy razy nie umieć poprawić wniosku...
0
Norwid20:16, 6 listopada 2013
Krótkowzroczność władz miasta woła o pomstę do nieba. Ul. Norwida jest JEDYNĄ ZAPASOWĄ DROGĄ DO SZPITALA, na wypadek, gdyby w różnych powodów okazała się nie przejezdna ul. Szpitalna. Od dwóch kadencji Radny L. Mikołajski (przed wyborami do Rady miasta) chodził po sąsiadach mieszkających przy ul. Norwida - obiecując jej gruntowny remont - i co ??? .... dokończcie państwo sami. Trzeciego razu Panie Mikołajski już nie będzie.
0
EH20:05, 6 listopada 2013
Ponad 150 osób w Urzędzie Miasta zatrudnionych!!! Brawo panie Burmistrzu,Brawo...Nawet wniosku nie umiecie złożyć!!! Katastrofa
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas