Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
Czarny Dunajec
Snow
-6°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 87 %
Snow
-6°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 78 %
Snow
-5°
Wiatr: 9.756 km/h Wilgotność: 87 %
Snow
-5°
Wiatr: 13.248 km/h Wilgotność: 93 %
Snow
-4°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-7°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
122
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
79
43
Zgonów
1
1
Na kwarantannie
1594
840
Wykonanych testów
289
182
14.10.2015, 09:53 | czytano: 2069

Wicestarosta nie pojawia się w sądzie, bo nie dostaje wezwań

ZAKOPANE. Radny miejski Jacek Kalata apeluje do wicestarosty Jerzego Zacharki, aby ten pojawił się wreszcie na sali sądowej. Zacharko, który wcześniej był przewodniczącym Rady Miasta w Zakopanem, zapewnia że żadnych wezwań na rozprawy, w procesie, którym oskarżonym jest Kalata, nie dostaje.

Przypomnijmy, że obecny zakopiański radny oskarżony jest o naruszenie nietykalności cielesnej urzędników publicznych i stawianie czynnego oporu. Chodzi o sytuację z września 2013 roku. Jacek Kalata, wówczas lider protestujących mieszkańców Furmanowej, nie chciał dobrowolnie opuścić sali obrad Urzędu Miasta w Zakopanem. Usunięcia go, z powodu zakłócania porządku, zażądał przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Zacharko. Kalatę siłą wyprowadzili z sali strażnicy miejscy. Miał on wtedy naruszyć ich nietykalność i stawiać czynny opór. Sprawa obecnie toczy się z wniosku prokuratury.

Kalata przekonuje, że jest niewinny. Teraz publicznie wezwał Zacharkę, by zaczął pojawiać się na rozprawach, bo bez niego proces przeciąga się.

Wicestarosta Jerzy Zacharko jest zaskoczony zarzutami radnego. W sprawie występuje, jako świadek. Zapewnia, że gdy tylko dostawał wezwania zawsze pojawiał się na sali rozpraw. Teraz żadnych pism z sądu nie otrzymuje.

- A to ja pierwszy raz słyszę, że są rozprawy. Nie dostałem żadnej informacji, że jest rozprawa, nawet telefonicznej – przekonuje wicestarosta Zacharko. - Na pewno bym się na niej pojawił.

js/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
komentarze
zeniek17:55, 14 października 2015
Niniejszym zawiadamiam wszystkie powołane do tego organa aby natychmiast zajęły się patologią jaką jest tworzenie kilku konkurencyjnych wobec siebie nawzajem systemów doręczania listów i przesyłek. Dopóki jest państwo dopóty musi być jeden, rzetelny, wiarygodny, państwowy system pocztowy. Jedną z pierwszych instytucji jakie się powołuje przy tworzeniu państwowości jest poczta (zaraz po utworzeniu sądów, policji i waluty narodowej). To jest skandal że wezwania wstawienia do sądu są doręczane w pizzerii albo w kiosku ruchu - to są kpiny z państwa polskiego.
europodatnik14:59, 14 października 2015
Kalata niczym gwiazdor szkolnej akademii i maskotka miejskich radnych doznał szoku z nadmiaru sławy. Takiej kariery zapewne się nie spodziewał, więc tylko to może tłumaczyć jego banalne zachowanie, na poziomie piaskownicy pod chałupą na Furmanowej.
ABC11:46, 14 października 2015
Pytanie tylko gdzie firma INPOST zostawiła awiza.
Może w śmietniku pod blokiem. Moja żona nie doczekała się kiedyś wezwania ze sądu. Dobrze, że powiadomiła ją osoba zainteresowana zeznaniami.
bitki11:17, 14 października 2015
Dwa nieodebrane wezwania uznaje się za doręczone - Pan na takim stanowisku jakie miał powinien o tym wiedzieć.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas