Planem zajmie się komisja - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 11.988 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 14.04 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 15.372 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
13.01.2016, 19:54 | czytano: 2303

Planem zajmie się komisja

W Zakopanem powstała specjalna komisja, która zajmie się rozmowami z przedstawicielami Tatrzańskiego Parku Narodowego na temat planu ochrony przyrody w TPN.

- Jesteśmy po dużym spotkaniu z radnymi, gdzie uzgodniliśmy, że powstanie komisja złożona z urzędników i radnych miejskich oraz pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego – mówi Leszek Dorula. - Będzie ona dopinała te szczegóły, które były przedstawiane na spotkaniu radnych. Chodzi nam przede wszystkim o obszar dotyczący turystyki i narciarstwa, które do tej pory były. Nie chcemy ich absolutnie uszczuplić.

Zakopane chce, aby TPN dał w swoim planie gwarancje, że te dziedziny wypoczynku będą odbywać się w dotychczasowym zakresie. Samorząd obawia się, że po wprowadzeniu nowego Planu Ochrony Przyrody park wprowadzi ograniczenia w modernizacji dotychczasowej infrastruktury i będzie utrudniał powstanie nowej, jak chociażby wyciągów narciarskich.
Do tej pory radni gminy Bukowina Tatrzańska i Kościelisko negatywnie zaakceptowały Planu Ochrony TPN.

js/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas