Strajk na basenie w Nowym Targu. Ratownicy odmówili pracy - podhale24.pl
Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida
Szczawnica
Rain
15°
Wiatr: 17.028 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
15°
Wiatr: 19.296 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
18°
Wiatr: 18.576 km/h Wilgotność: 69 %
Rain
11°
Wiatr: 17.676 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
19°
Wiatr: 16.38 km/h Wilgotność: 66 %
Rain
17°
Wiatr: 11.412 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
68 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
22.01.2016, 08:55 | czytano: 12277

Strajk na basenie w Nowym Targu. Ratownicy odmówili pracy

Tylko 1 z 3 ratowników, którzy powinni rano stawić się do pracy na Basenie Miejskim w Nowym Targu, przyszedł dziś na dyżur. To wynik sporu pracowników z firmą. Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji był zmuszony na jakiś czas zamknąć część basenu. Po krótkiej przerwie pływalnię znów otwarto.

Basen podczas strajku / fot. kontakt@podhale24.pl
Basen podczas strajku / fot. kontakt@podhale24.pl
Pracownikom poszło, jak ustaliliśmy, o brak umów. Ratownicy skarżą się, że muszą pracować nielegalnie. - Do tej pory nie podpisaliśmy żadnej umowy i pracujemy nielegalnie. Zaproponowano nam teraz umowę za 400 zł miesięcznie, a resztę mieliśmy wykonywać jako wolontariat. To kpina, bo przecież wolontariat nie ma żadnej odpowiedzialności prawnej, a my przecież jesteśmy ratownikami - mówi anonimowo jeden z ratowników. - Ale to są efekty tego, że daje się bardzo niską ofertę w przetargu, a potem trzeba ciąć koszty gdzie się da i kombinować.

- W związku z zaistniałą sytuacją musieliśmy wyłączyć część basenu, bo 2 ratowników nie stawiło się dziś do pracy - potwierdza Bartosz Ścisłowicz, dyrektor MCSiR w Nowym Targu. - Ratownicy mają swoje problemy z pracodawcą, ale szczegółów nie znam. Kontaktowałem się z właścicielem firmy, która zapewnia obsługę ratowniczą, zapewnił mnie, że w ciągu kilku godzin sytuacja wróci do normy. Przesłane zostało też do niego pismo z wezwaniem do prawidłowej realizacji usługi i z informacją o karze umownej - dodaje.

Po godz. 9 dyrektor poinformował, że udało się zorganizować komplet ratowników i hala basenowa jest już otwarta w pełnym zakresie. - Rozmowy trwają i konsekwencje wobec firmy, która wykonuje nadzór ratowniczy na basenie, zostaną wyciągnięte - mówi Bartosz Ścisłowicz.

Do końca ub. r. obsługę ratowniczą na basenie miejskim zapewniała firma z Nowego Targu. Od nowego roku przejęła ją firma z Wrocławia, która w przetargu ogłoszonym przez MCSiR dała dużo niższą cenę.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Propaganda13:11, 25 stycznia 2016
P. Korwin niech sie zajmie synem przedewszystkim. Ajak bylo kazdy wie kto chodzil na basen gdy miala to akcja serca , kpina ratownikcy na telefonach pogawentki wychodzenie opuszczenie stanowisk. No ale ja to akcja burak obstawiala a nie profesjonalisci to tak sie dzieje. Jezioro kpina. Waly i waleczki to my znamy inna stawka dla ratownika inna faktura
xx21:24, 24 stycznia 2016
A wiecie gdzie najwięcej jest przekrętów z umowami zleceniami które mają znamiona umowy o pracę - właśnie w firmach państwowych, samorządowych i miejskich. Przykład gmina Szaflary ( opisane w Tyg. Podhalańskim). Ale tam PIP zrobił porządek.
W N. T. wcale nie jest lepiej Panie Burmistrzu.
faraday06:49, 24 stycznia 2016
pierwszym warunkiem w przetargu jest zatrudnienie pracowników zgodnie z kodeksem pracy -tak przynajmniej powinno byc w uczciwym Panstwie i w uczciwym samorzadzie.Od czego sa radni którzymmają władzę kontrolowania poczynań burmistrza ? nie umiemy wykorzystywac tej władzy jaka daja nam przepisy i pomstujemy bez sensu zamiast zrobic piekło na najblizszej sesji a odpowiednia komisja rady powinna przejrzdc wszystkie umowy .Ale tez trzeba zgodzic sie z tym że pewne rzeczy kosztują- chcielismy basenu- to dajmy forse na jego utrzyma.Wiadomo byłó że trzeba bedzie dopłacac .
kibic17:46, 23 stycznia 2016
Czytam z uwagą te komentarze i tak na prawdę , to suchej nitki ludzie nie zostawiają na tym Scisłowiczu. Chłop dorwał się do stołka , ale to stanowisko przerasta jego doświadczenie i umiejętności organizacyjne. Nie daje sobie rady, a burmistrz , marionetka Tarnowskiego czeka , czeka , aż go wycykają . Był już poważny pożar , były awarie i przestoje , teraz jest strajk.Na co burmistrz czeka?
miri16:58, 23 stycznia 2016
@refleksje noworoczne
Fajny i fachowy komentarz. Ogólnie można się zgodzić. Natomiast czy w przypadku strajku i przetargu p. Bartosz jest odpowiedzialny? Myślę, że nie do końca, temat za szeroki żeby dyskutować a po za tym nie znam szczegółów. Niemniej za dużo złego się dzieje na basenie żeby to tak utrzymywać. Trzeba konkretnych działań personalnych niech wreszcie podziękują całej tej ferajnie z basenu, która wygrała nabór.
RW16:36, 23 stycznia 2016
Panie Scislowicz i Pan o tym wszystkim doskonale wie widział Pan umowy ratowników i się Pan na to godzi!! I teraz dalej nic się nie zmieniło po aferze te same umowy i też Pan o tym wie!!' ta firma ma wylecieć nie stać jej na legalne zatrudnienie ratowników!! Wszystkim wam się inspekcje odbiorą do tyłka to cienko będziecie piszczeć kwestia czasu!!!
ceper15:35, 23 stycznia 2016
Może w końcu ratownicy zaczną wykonywać swoje zadanie rzetelnie. Ile razy byłam na basenie SIEDZĄ, BAWIĄ SIĘ KOMÓRKAMI, OSTATNIO RATOWNIK SOBIE PŁYWAŁ i miał wszystko w d....
kazek13:43, 23 stycznia 2016
Pamietacie przetarg na sprzątanie basenu! I kto wygrał? Tam wszystkie przetargi powinny BYĆ OD NOWA przeprowadzone. A jak nie to zamknąć w p.....u.
refleksje noworoczne11:39, 23 stycznia 2016
Zlecanie niektórych zadań firmie zewnętrznej, czyli tzw. "outsourcing" nie jest niczym złym jeśli zlecający wie jak nad tym panować, jak kontrolować wykonywanie usług i wie co powinna zawierać umowa z taką firmą. Ale nie mniej ważne jest jak był przeprowadzony przetarg i jak były określone warunki w specyfikacji przetargowej i co zawierała umowa, która powinna być załącznikiem do specyfikacji. W tym przypadku jednak uważam, że całą odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi dyrektor Ścisłowicz i mam nadzieję, że Burmistrz wyciągnie z tego odpowiednie wnioski, a w szczególności wyciągnie konsekwencje wobec dyrektora, któremu się płaci za właściwe zarządzanie MCSiR. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy firma wykonująca usługę daje ciała, ale gdzie był dyrektor jako zamawiający i dlaczego w porę nie zareagował? Czy zweryfikował ofertę pod kątem wiarygodności finansowej i warunków organizacyjnych wykonawcy? Czy kierował się bezmyślnie tylko ceną, bo nie miał pojęcia jak zweryfikować ofertę i jej warunki, gwarantujące bezpieczne i trwałe wykonywanie usługi? Czy Pan dyrektor wie co to jest oferta o rażąco niskiej cenie? A jeśli już dokonano wyboru, to nie uwierzę w to, że nie miał wcześniej sygnałów, że firma, która wygrała przetarg na obsługę ratowniczą ma problem z ratownikami i ich zatrudnieniem. Przypuszczam, że dyrektor w tym przypadku poszedł w zaparte, zresztą nie pierwszy już raz i uznał, czego kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć, że jeśli wybrał firmę to jej problem jest jak ona będzie wykonywać usługę. Panie dyrektorze to tak nie działa i to Pan w porę powinien podjąć zdecydowane i natychmiastowe działanie, bo zarządza Pan obiektem i również ponosi Pan odpowiedzialność za jego funkcjonowanie oraz bezpieczeństwo ludzi. Aby zarządzać ludźmi i działalnością takich jednostek jak MCSiR trzeba mieć trochę wiedzy, doświadczenia i przede wszystkim wyzbyć się pychy i gwiazdorzenia, ale Pan tego nie jest w stanie chyba zrozumieć bo Pan ma chociażby problem z komunikacją z pracownikami, klientami i firmami wykonującymi usługi dla MCSiR.
Panie Burmistrzu, otwórz Pan oczy i zacznij w końcu wymagać od tych ludzi. Jeśli Pan będzie zamiatał pod dywan i bał się podejmować zdecydowanych działań to ludzie słusznie zaczną winić Pana za błędy innych. Musi Pan zrozumieć, że poprzedni burmistrz stworzył klikę i pozatrudniał na stanowiskach wielu swoich ale bardzo słabych ludzi, bo nie miał takiej wiedzy jak Pan. Panu tej wiedzy nie brakuje, ale brakuje Panu zdecydowania w działaniu i ma Pan niestety słabych zastępców, a w Urzędzie wielu przeciwników, którzy są nawet w stanie podejmować działania dywersyjne przeciwko Panu.
ekonom09:40, 23 stycznia 2016
Ciekawe ile otrzymują za swoją pracę pozostali pracownicy basenu odpowiedzialni za bezpieczeństwo urządzeń i budynku. Minimum krajowe?
bere bere08:47, 23 stycznia 2016
Wg mnie powinna się tym zająć prokuratura. Ciągle jest coś nie tak jak nie sławna uczciwa rekrutacja na base, to znów basen się pali, to znów strajk itd., itd.
ceperka08:02, 23 stycznia 2016
Zastanawiające jak to towarzystwo spod znaku fali które dorawało się do włądzy ma w d***e bezpieczeństwo ludzi. Po pierwsze jako zleceniodawca urząd ma prawo zażądać gwarancji, ze ratonicy będę zatrudnieni na umowach, które gwarantują odpowiedzialność za wykonywaną pracę, po drugie .... to ja przepraszam ten cały PiS , który nam tak oczy mydli życiem na odpowiedznim standarcie- ja rozumiem, ze dorywcze bieganie po basenie to dla wielu żaden wysiłek, ale dla innych podstawy egzystencji. Komuś musi nieżle walić w głowę jeśli uważa, ze za 400 zł na miesiąc ktoś utrzyma rodzinę czy siebie.... niewiarygodne jakie uczeń Tarnowskiego zatrudniony na basenie przez Fryźlewicza ma braki w znajomości prawa pracowniczego nakłądającego na niego wyraźnie okreśłone obowiązki
jurek poznań00:28, 23 stycznia 2016
Wszyscy jesteście mądrzy i dopieprzacie się do Firmy a może tak do zarządu firmy że pozwoliła na małą sumę w przetargu
andrej20023:42, 22 stycznia 2016
brawo dla Fundacji Tobie Polsko Ratownicy! Trzymajcie tak dalej. Zatrudniajcie bez umów, to daleko zajdziecie... Pozdrowienia dla Pana kombinatora Prezesa Piotra Ł.
baciok@21:58, 22 stycznia 2016
Czytam i oczom nie wierzę.
Jedno wielkie dziadostwo w zarządzaniu. Ktoś na tych przetargach przytula kasę. Jednalk gdyby zatrudnić ratowników jako pracowników miasta to należaloby byim placić wszystkie świdczenia z kodeksu pracy, a tak mamy kasę na boczku. Jak opowiadam w Polsce znajomym o dziadostwie nowotarskich urzedników to łapią się za głowę.
Właśnie wróciłem do Nowego Tragu a tu syf, smog, k... nie da się oddychac. Panie Burmistrzu jak tu żyć??
olek21:45, 22 stycznia 2016
niech ta kadencja sie skonczy to jakas kpina.
Właściciel21:18, 22 stycznia 2016
Panie burmistrzu watycha i derektorku . Potzrebuje do prac ogrodowych i innych place nawet 500 zl/m. Zwolnijcie swoje posady i zapraszam . W cenie brak odpowiedzialnosci za cokolwiek , czysta praca.ok 5 godz dziennie, niech strace :-(
kibicna tych manewrach21:09, 22 stycznia 2016
Już z kilka razy pisałem ,ze kierownik Ścisłowicz to mało operatywny człowiek , do zarządzania takimi oniektami i wczesniej czy pózniej nie poradzi sobie z tym tematem. A topożar , a to awarie , a to strajk. Jak długo jeszcze burmistrz będzie biernie przygladał sie tym manewrom na obiektach sportowych?Aż wywiozą burmistrza na taokach.
Mądra Sowa20:10, 22 stycznia 2016
Strajk to dobrowolne powstrzymanie sie od pracy. Goście po prostu strzelili bumelkę, bo nie pojawili sie w miejscu pracy. W najlepszym wypadku wywalczyli to, że dyscyplinarnie wylecą z roboty. Myśleć - to nie boli. Nie wystarczy przeskoczyć przez płot żeby zostać prezydentem.
Nowotarżaninka19:46, 22 stycznia 2016
JLMk popieram! Panie Dyrektorze zacznij Pan doceniać człowieka który już tak wiele do Pana zrobił bo doskonale wiem i znam sprawę na jak poniżających warunkach pracuje w tej chwili szkółka D....n
tola19:14, 22 stycznia 2016
Rodzice murem za Panem Mariuszem :)
cyngiel18:46, 22 stycznia 2016
do : mieszkaniec
to pociąga za sobą ozusowanie wszelkich umów - i o to się rozchodzi, żeby osoby pracujące nabywały prawo do emerytury- ew. renty
JLMk17:56, 22 stycznia 2016
Dobrze że pan Dyrektor może liczyć na Pana Mariusz L. który już nie raz uratował patową sytuację związaną z tą śmieszną firmą z Wrocławia.
tutu17:36, 22 stycznia 2016
Pozytyw nie rozśmieszaj mnie. Firma Akcja Serca nie miała interesu? Przecież przegrali przetarg i chcą się teraz podlizać!
ta ruda16:41, 22 stycznia 2016
Gdzie jest inspekcja PIP, przecież takie łamanie prawa pracowniczych jest karalne, umowa winna być podpisana w pierwszym dniu pracy pracownika. A to że urzednicy miejscy nie interweniuja jak są łamane podstawowe prawa człowieka do wynagrodzenia za prace to najdokładniej świadczy o ich etyce. WSTYD!!!!!
Pozytyw16:40, 22 stycznia 2016
Duży pozytyw dla firmy Akcja Serca i prezesa, który nie mając w tym interesu wstawił się za swoimi ludźmi (y)
Kosuk16:37, 22 stycznia 2016
No to ta śmieszna firma teraz nie ma ciekawie xD myśleli że takim mykiem zaoszczędzą troche kasy, a teraz jak sprawa wyszła na jaw bd musieć zmienić umowę a za tą kwotę którą zaproponowali nie są w stanie utrzymać ratowników :)
@ cyngiel16:08, 22 stycznia 2016
Jak PIS coś daje. To 2x tyle bierze. Mamy teraz 7,50 za godzinę. Szału nie ma du..y nie urywa.
Haltufiku16:04, 22 stycznia 2016
Watycha z siostrą basen dorwali się do władzy, ale rządzić to już nie potrafią a zarządzać to już w ogóle. Wojtaszek nie lepszy, nigdy nic nie wie. Taki dobry a wójtowego stołka to go ludzie wywalili.
Ale swoi etaty mają to jest git.
To może siostra basen pójdzie na basen i zrobi porządek? Wszak tak bardzo o niego walczyła!
JLMk15:56, 22 stycznia 2016
Tak to jest jak się bierze zewnętrzną firmę która wygrywa przetarg za śmieszne pieniądze a teraz wychodzą takie konsekwencje. Trzy tygodnie temu były problemy z naukami pływania bo śmieszna firma z Wrocławia wygrała przetarg ale instruktorów do nauki pływania nie mieli czy to nie są kpiny, dobrze że szkółka D..... "pochyliła głowy " i obstawiła nauki pływania to samo dzieje się teraz. Panie Dyrektorze na co Pan czeka niech Pan zwalnia to firmę i nie robi sobie większych kłopotów.
Głos rozsądku15:35, 22 stycznia 2016
Słuchajcie dajcie spokój p. Bartoszowi. I tak nic to nie da. Nie wiem co by się działo paliło (checheche) waliło to i tak będzie dyrem. Ja proponuje skromnie oddać basen firmie zewnętrznej niech ta zarządza, chłopak się jeszcze douczy (Bartosz) i może za 10 lat basen ponownie będzie zarządzany bezpośrednio przez MCSiR. Tak czasami jest praktykowane i proponuje w tym przypadku.
wroclaw14:57, 22 stycznia 2016
Proponuje przyjrzeć sie firmie z Wroclawia bo ma problemy z wyplacalnoscia za prace ratownikow na innych basenach.
damian14:50, 22 stycznia 2016
a kto to jest ten Ścisłowicz? czy przypadkiem nie ze skompromitowanej i przegranej PO?
ja14:28, 22 stycznia 2016
Dyrektor do zwolnienia w trybie natychmiastowym !!!!!!!
bolo14:26, 22 stycznia 2016
Jak w NT usłyszycie ogromny huk, to będzie znaczyło, że Ścisłowicz kurna wyleciał z roboty
NAJWIĘKSZE BURAKI14:22, 22 stycznia 2016
Nowe miejsca pracy xD Hahahahahah , pseudo ratownicy , cfaniactwo i okularki xD
mieszkaniec14:13, 22 stycznia 2016
@ cyngiel
Napisałeś cyt. "Jeżeli PIS przegłosuje w sejmie ustawę dot. zatrudnienia - min. 12 zł/h - to skończą się "szemrane" przetargi, ponieważ wiadomo będzie jakie jest najniższe wynagrodzenie na umowę o pracę czy zlecenia, o dzieło itd...", nie wiem tylko, czy zdajesz sobie sprawę, że w propozycji PIS jest to minimalna stawka na godzinę brutto, a więc przy umowie zleceniu wychodzi 7,42 zł/h netto, czyli na rękę pracownika.
PasterzPPP14:11, 22 stycznia 2016
Szara strefa motorem gospodarki
fatboy14:07, 22 stycznia 2016
W Kasie niw chcieli przyznać z jakiego powodu ratownicy nie dojechali. Natomiast reszta personelu otwarcie mówiła ze to jest strajk. Widziałem jak ludzie zbulwersowani opuszczali budynek. Nas wpuszczono na cześć rekreacyjną a duży basen odgrodzono czerwono białymi taśmami. Trochę wstyd.
Robek13:40, 22 stycznia 2016
Ścisłowicz do zwolnienia!
Z polany13:27, 22 stycznia 2016
A to wedlug p.bieniowskiej idioci, nie chca pracowac za 400 ? ,a ten z pelo co to mowi ze srednia to nie 1500 zl tylko UWAGA 4200 ZL !!!!!a tu im proponuja 400 ? pozostalosci po rzadzeniu pelo,nie ? a ja mowi ze tak poprzed ik sympatyzowal zpelo I to jest tego poklosie
fan politycznej propagandy13:04, 22 stycznia 2016
brawo dla ratowników że w końcu pokazali że mają jaja!!!

Gdyby w Polsce każdy pracownik był taki odważny, to Wodzowie firm nie mówili by że na twoje miejsce jest 10... a i smieciówki by się skończyły!

Boi prawda jest taka, gdyby nie zwykli ludzie, to taki Wódz g*** by miał i klepałby biede, to ludzie na niego i zap*** i dzięki temu może sie czuć Wodzem.
buźka mała12:49, 22 stycznia 2016
Ale się Ścisłowiczowi dostało. Nie znam osoby ,która by coś dobrego o nim powiedziała. Ciekawe dlaczego?.....
cyngiel12:40, 22 stycznia 2016
Jeżeli PIS przegłosuje w sejmie ustawę dot. zatrudnienia - min. 12 zł/h - to skończą się "szemrane" przetargi, ponieważ wiadomo będzie jakie jest najniższe wynagrodzenie na umowę o pracę czy zlecenia, o dzieło itd. Wtedy zatrudnienie ratownika przez MCSiR okaże się tańsze, niż przez firmę "uduś" - wszak pracownicy muszą zarobić na właściciela - ten problem już odpadnie i to będzie zysk pływalni.
Przekręt12:36, 22 stycznia 2016
Pragnę przypomnieć że ta wrocławska firma wygrała drugi przetarg, w pierwszym wygrała lokalna firma Akcja Serca jednakże z niewiadomych przyczyn nasz dyrektor zerwał przetarg ... (dodam jeszcze że wrocławska firma ratownicza i nowa firma instruktorska są powiązane) Coś tu śmierdzi, mam nadzieje że nasze miasto zajmie się tą sprawą.
syryjczyk12:26, 22 stycznia 2016
Panie dyrektorze kończ waść wstydu oszczędź ...
pływak nowotarski12:15, 22 stycznia 2016
do dżordż, a od kiedy to Ścisłowicz jest kolegą Tarnowskiego? Ścisłowicz już w ostatnich wyborach pokazał jaki to z niego kolega dla Tarnowskiego. Zresztą z tego co wiem to obaj Panowie nie darzą się zbytnią sympatią odkąd Tarnowski podobno zainterweniował przed zatrudnieniem na basenie kogoś z rodziny dyrektora.
xyz12:08, 22 stycznia 2016
cóż się dziwić, skoro pan dyrektor jest takim gospodarzem, że wydaje na remont sauny tyle, za ile ja wybudowałbym luksusową willę
no cóż11:57, 22 stycznia 2016
Tak to jest jak się robi"przetargi"zamiast zatrudnić u siebie ratowników...
Mf11:36, 22 stycznia 2016
Dyrektor jasnie pan do zwolnienia natychmiastowego Panie Burmistrzu...
Bb11:34, 22 stycznia 2016
Pół Nowego Targu robi na czarno. Wszyscy o tym wiedza ci z zusu , skarbowki i inspekcji pracy! Sam straciłem 12 lat przez panów takich jak /.../. Człowiek robi za grosze bez umowy żeby prywaciaz w luksusach oplywal.
RW11:29, 22 stycznia 2016
Rozmowy trwają śmiech na sali za takie coś że ratownicy od pierwszego stycznia pracowali na czarno bez jakichkolwiek umów Pan Scislowicz powinien z automatu rozwiązać umowę z tą firmą a jeżeli tego nie zrobi jest to jednoznaczne z tym że jako urzędnik popiera szarą strefę i pracę na czarno!!! Brawo Ratownicy!!!
kinga z rodzina11:22, 22 stycznia 2016
kpina jest to ze ratownicy zachowuja sie tam jakby byli na prywatce, wogole nie patrza na bezpieczenstwo osób tylko siedza np w trojke na krzesełkach wlepieni w komorki albo zajeci rozmowa miedzy soba. jedyna pani ratownik w krótkich wlosach obserwuje co sie dzieje reszta do zwolnienia.
Burmistrz stawia na "jakoś"11:17, 22 stycznia 2016
Panie Burmistrzu, Pan jest ekonomistą? Czy to trudno wyliczyć ile basen musi wydać na zatrudnienie obsługi. Może we Wrocławiu maja problemy z rachunkami, ale Pan? Lepiej zatrudnić obcą firmę, niech ona dyma mieszkańców? Czas zakończyć tą patologię, w obsłudze bądź co bądź MIEJSKICH obiektów. Pracownicy tych obiektów też mają rodziny na utrzymaniu.
Z Lepszej Przyszłości11:17, 22 stycznia 2016
Tak się kończą przetargi - zamiast dawać pracę lokalnym firmą, wygrywają firmy nastawione tylko na zysk, a jakość w du... Nie rozumiem tylko jednego, komu zależy na takim dziadowaniu, przecież przetargi dotyczą urzędników, którzy mają kontakt z posłami. Wszyscy wiemy, że zamówienia publiczne i 100% ceny to bubel - kiedy ktoś zmieni tą ustawę ? - Ot taki chory kraj. A swoją drogą w zamówieniu publicznym można wymagać i zaostrzyć warunki dla zatrudnionych pracowników (ilość godzin pracy , uprawnienia itd.) a później kontrolować wywiązanie się z umowy.
damian11:10, 22 stycznia 2016
i tutaj mści się zatrudnianie tzw. firm zewnętrznych,nie lepiej,żeby miasto,czy kto tam jest właścicielem tego basenu,zatrudnił ratowników u siebie na umowach o pracę?podobna sytuacja ma miejscy w PPWSZ na Kokoszkowie,gdzie portierzy nie są pracownikami szkoły,tylko jakiejś firmy z zewnątrz,to są sytuacje patologiczne,za PRL nie do pomyślenia
nie ślepy10:54, 22 stycznia 2016
Nie zdziwiłbym się, że ci ratownicy co tam pracują są na bezrobociu...
Podhalanin10:34, 22 stycznia 2016
I bardzo dobrze tak trzymać,jak można na czarno robić i napewno jeszcze płaca marnie po 7 zł tak jak sie często pisze
ol10:06, 22 stycznia 2016
I najważniejsze. Zwykłych lyuzdzi surowo sie kaze, jak zatrudniają innych na czarno, ale nie dyrektora Scisłowicza. Skandal
ol10:04, 22 stycznia 2016
Kto z tego picusia-glancusia zrobił derektora? PrzecieŻ ten chłopczyna nie zna się na niczym! Dyrektorem takiego obiektu powinien być pan Pociecha
obserwator10:01, 22 stycznia 2016
400 zł na miesiąc to rzeczywiście kpina jak za to wyżyć ja bym nie robił
zethones09:59, 22 stycznia 2016
Polskie prowizorki - wybierany jest najtańszy oferent, oferuje się najniższe place na śmieciówkach, ludziom wciska się głupotę. Dobry żart z tym wolontariatem, chyba komuś spadł sopel na głowę. 3-macjie się ratownicy, Misiek - pozdrawiam !
Ewa09:54, 22 stycznia 2016
Szanowni Państwo ewidentnie widać, że nad tym całym basenem ktoś chyba nie panuje. Mam apel do pani radnej Korwin. Jest pani osobą energiczną widać i bezkompromisową. Proszę sprawdzić tam wszystko jak leci a zacząć od rekrutacji na basen. Każdy etat sprawdzić jak trzeba. Wydaje mi się że takich patologii nie było w NT.
Twardygoral09:46, 22 stycznia 2016
To są jaja . Pan ścisłowicz doprowadził do klęski aquapark i teraz niszczy basen nowotarski. Nie szanujecie ludzi i swoich pracowników płacąc im marne grosze a pewnie gdyby się dało to trzeba by pracować za miskę ryżu. Panie dyrektorze za te oddzywki do swojego klienta to informuję że przy najbliższej okazji nie zapomnę pluć pod nogi
klosz09:42, 22 stycznia 2016
Wyzysk. Który to łamistrajk? Powinien się wstydzić!!!
dżordż09:41, 22 stycznia 2016
Kolega Tarnowskiego Pan Ścisłowicz jak widać niezbyt zna się na swoim fachu. Do tego z lodowiska nadal robi ruinę a to powinien być obiekt wielofunkcyjny i tętnić życiem cały rok. Mamy region turystyczny i spory potencjał no ale... MCSiR to taka sama patologia jak MZK
kz09:33, 22 stycznia 2016
To jest wolna Polska gdzie jest rozum tego co podpisał umowe z firma od razu widać że to będzie jakiś przekręt a jaki wiadomo obciąć płace i zmienić warunki na gorsze dla pracowników a właściciel firmy wyrzuci ich z pracy na zbity pysk bo odważyli sie upomnieć o swoje ...Tak u nas się robi prawo jest dla pracodawcy a nie dla pracownika. Tak się też buduje drogi szkoły byle taniej a ptem są efekty
lukas09:21, 22 stycznia 2016
Na tym basenie to ci ratownicy nawet jak byli to w grupie pod ścianą i z telefonem w ręce bardzo dużo osób już o tym mówi przy każdym basenie powinien być jeden ratownik bo chwila nie uwagi i będzie za późno tragedia gotowa mam nadzieje że ktoś wyciągnie z tego jakiś wniosek i będzie tam bespieczniej
obiektwyny09:16, 22 stycznia 2016
Jak widać zatrudnianie znajomych nie służy.... Pan Dyrektor sobie chyba nie za bardzo radzi na stanowisku. Winien być ktoś doświadczony. To jest farsa, tam powinien wejść ktoś typu komisji śledczej, żeby dokładnie sprawdzić co i jak. Powinien być zrobiony porządek
Tniemy09:15, 22 stycznia 2016
Niech KOD protestuje bo na tej zielonej wyspie mamy zarobki jak w krajach trzeciego świata.Kablujcie Niemcom jaki mamy dobrobyt.
Cześć09:15, 22 stycznia 2016
Zamiast zatrudnić ratowników na etat i wziąć odpowiedzialność, to bierze się firmę z przetargu bo taniej a jak coś się stanie to ich wina. A za zaoszczędzone pieniądze, można zatrudnić kolejną osobę. Jest Waniczkowa, właśnie zakończył się "konkurs" na ekodoradcę, któremu funduja studia,to teraz będzie kolejny do inwestycji za tego co go zwolnili. A kolejny problem z basenem już za rogiem.
rybka09:12, 22 stycznia 2016
Ścisłowicz do zwolnienia!
Ram Pam Pam09:09, 22 stycznia 2016
Cytuję:
"Ale to są efekty tego, że daje się bardzo niską ofertę w przetargu, a potem trzeba ciąć koszty gdzie się da i kombinować. "

Zamknijcie ten basen.. bedzie 2x razy lepiej hahahahaha
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas