Policjanci podsumowali Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Szacuje się, że pod Tatrami bawiło się ok. 100 tys. osób - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Jabłonka
Clouds
12°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
26 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
25.01.2016, 14:38 | czytano: 3129

Policjanci podsumowali Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Szacuje się, że pod Tatrami bawiło się ok. 100 tys. osób

Liczne interwencje, awantury i bójki, zgłoszenia o zakłóceniu ciszy nocnej, kibice pod znacznym wpływem alkoholu - podczas weekendowych konkursów PŚ policjanci w Zakopanem mieli sporo pracy. Bezpieczeństwa podczas imprezy pilnowało 150 małopolskich policjantów.

Fot. KPP Zakopane
Fot. KPP Zakopane
Począwszy od Krakowa i Myślenic policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd kibiców do Zakopanego. W Zakopanem ponad 100 policjantów dbało o ich bezpieczeństwo w mieście i bezpośrednio w rejonie Wielkiej Krokwi. W zabezpieczeniu imprezy wspierali nas funkcjonariusze Straży Granicznej, Strażnicy Miejscy, Straż Parku TPN oraz służba ochrony. Pierwszy dzień zawodów zakończył się bez poważniejszych zdarzeń. - Odnotowaliśmy fakt odpalenia rac świetlnych na trybunach skoczni narciarskiej, naruszenie przepisów porządkowych oraz atak na pracowników ochrony. Z uwagi, że zawody miały charakter imprezy masowej osoby, które dopuściły się tego przestępstwa zostały zatrzymane przez policjantów - informuje asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

W efekcie działań policji dwanaście osób trafiło do policyjnego aresztu. Zakopiański sąd wobec nich orzekł kary grzywny i dwuletnie zakazy stadionowe. Policja zatrzymała tez osoby, które usiłowały handlować alkoholem niewiadomego pochodzenia oraz narkotykami.

Konkurs skoków narciarskich oglądało przeszło 30 tys. kibiców. - Oceniamy, że w ten weekend w powiecie tatrzańskim bawiło się blisko 100 tysięcy kibiców, turystów i wczasowiczów - mówi rzecznik wieczorek. - Niestety wśród nich byli i tacy, którzy przesadzili z alkoholem. To dało się zauważyć w sobotnią noc. W powiecie tatrzańskim odnotowaliśmy, aż 69 różnego typu interwencji. W 22 przypadkach interwencje były bezpośrednio związane z osobami pod znacznym wpływem alkoholu. Odnotowaliśmy również kilkanaście zdarzeń drogowych. Jedno szczególnie niebezpieczne, które miało miejsce na zakopiańskim Ustupie. Tam późnym wieczorem doszło do kolizji busa przewożącego kilkanaście osób z samochodem osobowym. Na szczęście żadna z osób nie doznała poważnych obrażeń. Droga przez pewien czas była zablokowana.

oprac. r/ źródło: KPP Zakopane
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas