44. Góralski Karnawał wystartował (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 30 maja
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Nowy Targ
Rain
21°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 77 %
Rain
18°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
22°
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 71 %
Rain
19°
Wiatr: 8.964 km/h Wilgotność: 67 %
Rain
22°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
20°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
34 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
04.02.2016, 13:05 | czytano: 4733

44. Góralski Karnawał wystartował (zdjęcia)

Barwnym i głośnym przejazdem przez Bukowinę Tatrzańską bryczek i powozów konnych - wypełnionych muzykantami, śpiewakami, artystami, kolędnikami, tancerzami i gośćmi imprezy - rozpoczął się 44. Góralskim Karnawał. Impreza, krótsza w tym roku o jeden dzień, potrwa do niedzieli.

Fot. Michał Adamowski
Fot. Michał Adamowski
Góralski Karnawał to przede wszystkim konkursy kolędniczy i tańca zbójnickiego. Przesłuchaniom i przeglądam towarzyszą liczne imprezy towarzyszące. W czwartek atrakcją jest Wieczór Pieniński, w piątek - Orawski, a w sobotę - Spiski. To możliwość spotkania z żywym folklorem tych regionów. Szczegółowy program imprezy w dziale "Co, gdzie, kiedy".

Gości karnawału i uczestników witał ze sceny Domu Ludowego dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury Bartłomiej Koszarek. - Jest dobry czas. Jest zima. Tak wygląda śnieg - żartował do turystów, wskazując za okno i nawiązując do wiosennej pogody, która dziś niespodziewanie zmieniła się w zimową.

- Życzę wam, żeby te cztery wspólne dni zostały wam w pamięci - mówił wójt gminy Stanisław Łukaszczyk.

Prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan Andrzej Skupień zauważył, że Góralski Karnawał to święto żywej kultury góralskiej. - Cieszymy się, że górali nie musimy już oglądać w muzeum - mówił. - Życzę wam dobrej zabawy, a gospodarzom, żeby wszystko się udało.

- Wracajcie tutaj na nasze imprezy co roku - zachęcał przewodniczący Rady Gminy Władysław Piszczek.

Na koniec starosta tatrzański Piotr Bąk, który z powodu korków przyjechał nieco spóźniony, dodał, że cieszy się, iż w Bukowinie spotyka się cała polska, podtatrzańska góralszczyzna. - A to wszystko stoi na twardym fundamencie, jakim jest wiara i patriotyzm - podkreślił.

r/ zdjęcia: Michał Adamowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas