Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Rabka Zdrój i okolice
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 84
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.04.2016, 10:56 | czytano: 3766

Przewoźnicy pod lupą ITD

Inspekcja Transportu Drogowego zapowiada wzmożone kontrole busów wożących turystów na Słowację. Chodzi przede wszystkim o przewoźników z Zakopanego, którzy jeżdżą okazyjnie na Spływ Przełomem Dunajca.

Zabierają oni gości w przeróżnych miejscach stolicy Tatr, a gdy tylko uzbiera się komplet pasażerów jadą z nimi do Czerwonego Klasztoru.

- Na przewozy międzynarodowe trzeba mieć odpowiednią licencję. Za jej brak grozi kara 8 tys. zł. Oczywiście kierowca musi posiadać też wymagane prawem wszystkie pozwolenia na przewóz osób – mówi Tomasz Fabiański z wojewódzkiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego w Krakowie.

Inna licencja dotyczy tzw. linii regularnych, kiedy to przewoźnicy zatrzymują się na określonych przystankach. Pozwolenia w tym wypadku wydawane są przez Biuro Transportu Międzynarodowego w Warszawie. Obecnie w Zakopanem istnieje jedna oficjalna i regularna linia wożąca turystów na Słowację.

Js/j
najnowsze informacje
komentarze
maciek07:16, 18 kwietnia 2016
Te praktyki sa nielegalne. Zgodnie z ustawa o uslugach turystycznych tego typu wycieczki moga byc organizowane tylko przez licencjonowane biura podrozy i turystyczne. Klienci bardzo ryzykuja za niewielka roznice w cenie z legalnego biura :-( Do kontroli powininen dolaczyc Urzad Wojewodzki.
Wojtek21:36, 16 kwietnia 2016
Czemu ITD nie kontroluje Busów wożących ludzi do Niemiec,Holandii, czy Austrii, to prawdziwa plaga i kierowcy jeżdżą jak wariaty ,
tam by zarobili.
znawca20:49, 16 kwietnia 2016
Mocarze z ITD i z policji.Dlaczego nikt nie kontroluje w tygodniu przeładowanych busów,dowożących ludzi do pracy i młodzież do szkół.Obawa przed "wielkim" oburzeniem pasażerów i stratę ich czasu???
osioł19:20, 16 kwietnia 2016
co to za wybiorczosc te z zakopanego do kontroli a z orawy KNT to juz wolno im robic.....
baciok@17:25, 16 kwietnia 2016
Wszystko to propaganda. Busy w sezonie elegancko smigają . Nikt je nie kontroluje bo i po co. Od czasu do czasu wrzuca się taki pomysł. Podobnie jak z wszystkim innym. Każdy ma z tego działkę.
Ceper14:31, 16 kwietnia 2016
Najwyższa pora, bo to jak wożą ludzi za granicę bez ubezpieczenia, licencji to jakaś Masakra ludzie często nawet nie wiedzą że jadą na spływ za granicę do tego bez jakichkolwiek dokumentów dla siebie a zwłaszcza dla dzieci. Brawo ITD!!!!!
Mylycja11:20, 16 kwietnia 2016
Teraz przy małym sezonie trochę bez sensu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij