Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
-0°
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
30.08.2016, 21:04 | czytano: 2564

Święto strażaków w Kościelisku (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

W minioną niedzielę w Kościelisku swoje święto obchodzili członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość była okazją do oficjalnego przekazania i poświęcenia nowego sprzętu a także odznaczenia zasłużonych strażaków i podziękowania wszystkim, którzy w ostatnich latach przyczynili się do rozwoju OSP w Kościelisku.

Po uroczystej Mszy św. w parafii Św. Kazimierza poczty sztandarowe i uczestnicy przemaszerowali do jednostki OSP. Tam odbyła się oficjalna część obchodów, w której wzięli udział m.in. przedstawiciele OSP z całego powiatu oraz zaproszeni goście, a wśród nich władze gminy na czele z wójtem Bohdanem Pitoniem oraz przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Najważniejszym punktem obchodów było przekazanie strażakom trzech nowoczesnych pojazdów - lekkiego samochodu gaśniczego Forg Ranger, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Mercedes Benz Atego 1329 oraz samochodu GCBA 7,7/40 Scania P450 CB.

Podczas uroczystości strażacy i urzędnicy z Kościeliska odznaczeni zostali Medalami „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, przyznawanymi przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Złoty medal otrzymali: Wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń, druh Andrzej Blaszyński i druh Kazimierz Sobczyk. Srebrny medal otrzymali: druhna Dobromiła Cugan-Łukanus, druh Krzysztof Łukanus, druh Maciek Kończal, druh Ryszard Truchan oraz druh Jakub Garbuliński. Brązowy medal otrzymali: Przewodniczący rady Gminy Kościelisko Roman Krupa, Wice przewodniczący rady Powiatu Tatrzańskiego Mateusz Nędza-Kubiniec, Skarbnik Gminy Kościelisko Stanisława Czubernat, Były Sekretarz Gminy Kościelisko Wojciech Pilch oraz druh Grzegorz Gadowski

pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
daniel27523:32, 1 września 2016
ustawka polityczna i tyle
za co wójtowi ten medal...za to ze dał naszą kasę zamiast
na rozwój wsi...
a sołtys i przewodniczący co zrobili...
idą wybory bo ustawki się zaczynają...
a Olechowski załatwił trochę grosza z pzu...a to ze
odrobił awaria swój wkład to już wszyscy zapomnieli...
Baba20:57, 31 sierpnia 2016
PO co w tym wszystkim kościół ?
firefighter12:42, 31 sierpnia 2016
3 nowe samochody ? hahaha ludzie opamiętajcie sie, one są umyte i na święto ubrane ! A służą już pare lat w kościelisku :)
STRAŻAK OCHOTNIK10:35, 31 sierpnia 2016
I gdzie tutaj jest sprawiedliwość, inne jednostki jeżdżą już bardzo wysłużonymi samochodami strażackimi i nie mogą się nikogo doprosić o wsparcie finansowe o zakup nowego, szczególnie biednej gminy..... a tutaj do jednej trafią, aż trzy nowe samochody!!!!!!!!!!!! Układy, układy i jeszcze raz układy.....
aaa08:45, 31 sierpnia 2016
ci to mają szczęście albo kontakty trzy samochody na raz a gdzie indziej to na jedno nie ma
wicher06:36, 31 sierpnia 2016
Strażay z Kościeliska zaprosili Olechowskiego masoną i drajce Polski ! Wstyd Hańba !!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij