Sobota, 22 luty 2020, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 48
Clouds
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
08.10.2016, 18:37 | czytano: 5636

Dyrektor nigdzie nie odchodzi

Dyrektor szpitala w Nowym Targu dostał wysoką nagrodę finansową, bo jest tak dobry, że chciały go podkupić i zatrudnić u siebie krakowskie szpitale - tego można się było dowiedzieć z dyskusji między radnymi i członkami zarządu na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego.

O nagrodę w wysokości 37 tys. zł dla dyrektora Marka Wierzby pytał radny Tomasz Turski. - Dobrze, że dyrektor dobrze sobie radzi zadłużeniem szpitala, ale pamiętajmy, że szpital ma przede wszystkim zajmować się z leczeniem, a z tym jest różnie. Nie przybywa oddziałów, brakuje oddziału onkologii, neurochirurgi, jest konflikt między dyrektorem a grupą pielęgniarek, tak więc jakość szpitala nie jest najwyższa - stwierdził radny. Dopytywał też starostę Krzysztofa Fabera, czy to prawda, że krakowskie szpitale chciały podkupić Marka Wierzbę.

- Dyrektor nigdzie się nie wybiera. Mam jego oświadczenie w tej sprawie. A menadżerowie innych szpitali dostają dużo większe nagrody - zaznaczył starosta. Dodał, że dyrektor ma wolną rękę w kwestii relacji z pracownikami i organizowania ich pracy. - To nie personel ma być zadowolony, ale pacjent - podkreślił. Co do kwestii braku niektórych oddziałów, starosta przypomniał, że brak zgody na uruchomienie w Nowym Targu oddziału neurochirurgi był decyzją polityczną. - Neurochirurgia polityczną decyzją była nam odebrana, polityczną decyzją może zostać przywrócona. Zrobimy wszystko, żeby ten oddział w końcu u nas był - zadeklarował.

Do dyskusji wtrącił się wicestarosta Władysław Tylka. - Jest tak jak jest, a jest dobrze. W Warszawie dyrektor odbierze tytuł „Rzetelny szpital”. Od oceny dyrektora jest zarząd. A zarząd przyznał nagrodę, bo uważał, że się należy. Ocena jest nasza - dodał.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Personel20:43, 11 października 2016
Gratulacje panie Faber,gratulacje.
Co za szczerość, Spotkamy sie na kolejnej szpitalnej imprezie kiedy bedzie pan składał życzenia personelowi z okazji jego święta?
Wręczał odznaczenia?przemawial i doceniał nasza prace?
Co za zakłamanie.My tez jesteśmy wyborcami.Mamy rodziny i znajomych,
mamy dobra pamięć.Do następnych wyborów.
Bolek19:54, 11 października 2016
Piszecie, że są kolejki, ale to nie wina dyrektora czy starosty, tylko zbyt niskie nakłady rządu na leczenie. Podhale głosowało za PiSem, to teraz trzeba się domagać by i rząd zajął się kolejkami w szpitalach.
personel16:00, 11 października 2016
Personel szpitala bardzo serdecznie pozdrawia pana starostę i pana dyrektora. Bardzo serdecznie.
urzędnik10:03, 11 października 2016
władza skupiła się na ekonomii - to dobrze
2006 rok - kontrakt z NFZ na kwotę 42 mln zł, nie był wykorzystany --- dług szpitala 52 mln zł ( to było za PiS)
2015 rok - kontrakt z NFZ na kwotę 100 mln zł i są nadwykonania na kwotę ok. 6 - 8 mln zł --- zadłużenie 6 mln zł
potrzeby są ogromne - to wynika z komentarzy - i jeżeli środki z NFZ w następnych latach będą wystarczające to pozwolą, że nie będzie kolejek do poradnii, pracownicy bedą mieć odpowiednie płace..
Jednak problem pojawia się na najbliższe lata - mała liczba lekarzy, nie wystarczajaca ilość pielęgniarek
Aby zadowolić płacowo pracowników administracji i obsługi szpitala - 3 mln zł, personel pielęgniarski - 2 mln zł , czyli razem 5 mln zł na wzrost wynagrodzeń w tym obszarze
Szpital musi się rozwijać i potrzeba 5 mln zł rocznie - zakup sprzętu, termomodernizacja...
pacjent23:42, 10 października 2016
Jak my pacjenci mamy być zadowoleni, gdy czekamy na rejestrację w kolejce długiej do oko-testu i przyjmują tylko 3 panie a obsługują 16 poradni. Jeszcze musza gonić z kartami po tylu piętrach. To na nich pan najwięcej oszczędza, bo przecież nie na kim innym.
A w naszej przychodni pierwszego kontaktu na każdego lekarza rodzinnego, przypada jedna rejestratorka i do gabinetu mają kilka kroków.
nn20:17, 10 października 2016
Panie starosto oniemiałam czytająć"że to nie personel ma być zadowolony tylko pacjent" dziwię się,iż osoba na takim stanowisku coś podobnego mogła powiedzieć. Ja uważam,że nie tylko pacjent ale i personel powinien być zadowolony z pracydyrektora, bo jedno z drugim jest powiazane, i życzę panu by zastanowił się nad swimi wypowiedziami w wprzyszłośći.
@oceniam bo byłem pacjentem14:29, 10 października 2016
może jesteś magikiem, który umie zaklinać rzeczywistość, żeby przestała skrzeczeć... Jeżeli nie, to twój komentarz raczej nie zmienia oglądu sytuacji w szpitalu tej części pacjentów i ich rodzin, która kompletnie się z tobą nie zgadza.
oceniam bo byłem pacjentem12:24, 10 października 2016
niestety w sobotę i w niedzielę - dzień swięty święcić a nie siedzieć przy komputerze... odpoczywać przed nowym tygodniem PRACY a nie pisać bzdur
ale nazbierało się tego tak dużo ze mój takt nie wytrzymał na te wszystkie brednie wypisywane
pytanie z Orawy12:20, 10 października 2016
w TVP jest dobra zmiana /.../

Nie dotyczy tematu artykułu. Moderator.
@oceniam bo byłem pacjentem11:58, 10 października 2016
Gdyby administracja trwała przy kompach w sobotę i niedzielę i wtedy komentowała, to może ktoś uwierzyłby w ten wpis, ale w poniedziałek, to się już raczej nikt nie nabierze;)
oceniam bo byłem pacjentem11:04, 10 października 2016
czytam i dziwię się tym piszącym lemingom i lekarzom, którzy odeszli na bo tak chcieli ..
jeżeli ktoś ma uwagi niech zgłosi się do dyrektora, starosty, zarządu .. radnych i poda fakty i daty
UWAZAM, ze jest to dobry szpital ( zawsze może być lepszy), długi (tych którzy piszą poniżej brednie) zostaną spłacone i szpital będzie mogł się rozwijać
Spłata 52 milionów zaciągniętych przez J.Hamerskiego i ekipę PiS spowodowała przejściowe kłopoty.
PiS jest u władzy i mam nadzieję pomoże rozwijać się szpitalowi poprzez odpowiednie zapisy w kontraktach, tak aby nie było kolejek i aby wszyscy dobrze zarabiali w tym i pozostałych szpitalach.
Jak nie leżałeś na oddziale w szpitalu nie pisz ... nie powtarzaj plotek miastowych o szpitalu, do którego wracają pacjenci z Krakowa i mają odmienne zdanie niz ci piszący poniżej.
Wszystkiego najlepszego dla kadry szpitala - CAŁEJ - i dziękuje, że jesteście !
bolo10:32, 10 października 2016
A gdzie mu było by kurna lepiej?
lo-go09:44, 10 października 2016
to jest kpina z nas pacjentow! mam czekac na wizyte u specjalisty 5 miesiecy a Faber daje dyrektorowi za to nagrode? i nie jakies kilka tysiecy tylko od razu na samochód? oni juz komple3tnie odlecieli. odlecieli dlatego, ze my siedzimy cicho, ale gdybyśmy sie skrzykneli i przeszli pod starostwo a wygwizdali Fabera to od razu by mu rura zmiekła; może znajdzie sie tu jkakis organizator? Może Wolościowe Podhale powinno sie tym zając. urzędasy robią sobie z naszymi pieniedzmy co chca a my na to milczeniem pozwalamy
Leming doskonały07:57, 10 października 2016
Arogancja władzy nie ma granic. Poprzez wmówienie społeczeństwu próby odejścia dyrektora, to odwrócenie uwagi dot. nagrody 37.000 zł (gdy gro ludzi ROCZNIE zarabia ok 18.000 zł - nie mówię o rencistach) to majstersztyk miłościwie nam panujących w starostwie. Teraz czekam na publikację w jakiej wysokości NAGRODY zostaną przyznane władzy starostwa.
Mati....00:34, 10 października 2016
I wielka szkoda...
Niech napisze jak ucina personelowi dodatki za noce i święta ....
niech napisze jak wprowadzane są nieformalnie ograniczenia na pogotowie ratunkowe ....aby przenieść pieniądze na szpital....
Jest żałosny.....
wyborca22:55, 9 października 2016
Co się wyrabia w starostwie to kpina z ludzi.Akurat w Krakowie nie brak wysokiej jakości menadzerów.Panie starosto ocknij się to nie Twój prywatny folwark tylko pieniądze narodu.
szpital21:08, 9 października 2016
Ja również uważam, że obecna władza skoncentrowała się tylko na ekonomii. To przyniosło dobre skutki poprzez rozwalenia (częściowe) układu lekarskiego, Ale niestety to z kolei przyniosło drastyczne obniżenie wartości usług dla pacjentów. Prawdą jest, że szpital ma leczyć dobrze. Prawdą jest również,że trzeba zrównoważyć wyniki finansowe szpitala z realną pomocą dla ludzi. Wprowadzono parę planów awaryjnych. Przewietrzono środowisko. Pojawili się bardzo dobrzy lekarze. Sumienni, skromni i życzliwi. Niestety to jest biznes. Teraz niestety Ci odrzuceni rzucą się na na Dyrektora, ale On sobie z tym poradzi. Gdyby jeszcze rozwiązał problem parkingu a w szczególności wjazd do Powiatowego Zarządu Dróg i Urzędu Pracy to byłoby dobrze.
katecheta20:51, 9 października 2016
@kapturek.Jeżeli jesteś młody i zdrowy,a masz rodziców starych
i chorych,to się nimi opiekuj,a nie pytaj o oddział geriatryczny.
pipi19:29, 9 października 2016
Kto odnajdzie 2 różnice miedzy Faberem a I sekretarzem PZPR wygra.................... kolacje ze mną.
kapturek16:03, 9 października 2016
A kiedy zostanie uruchomiony oddział geriatryczny? - osób starszych będzie coraz więcej !
alik14:53, 9 października 2016
A może władza miała by trochę przyzwoitości????????????????
ehh14:39, 9 października 2016
dokładnie jakie krakowskie szpitale i kiedy go niby chciały . ile zaoszczędzono w budżecie i na czym? może na tym ze budżet został taki sam jak za poprzednich lat a coraz mniej ludzi korzysta z tego szpitala ze względu za żenujący poziom lekarzy i obsługi pacjenta? może na tym ze terminy z funduszu są proponowane z na 6-12 miesięcy to kto sie chce leczyc płaci ?
maksmaks14:28, 9 października 2016
Tak super zarządza szpitalem, że moja znajoma na rozmowę z ORDYNATOREM jednego z oddziałów,aby ustalić termin drobnego [ błahego ] zabiegu, otrzymała " karteczkę"? [ czytaj ; jak PROMESĘ o przyznanie wizy do USA w okresie PRL-u]. Obecnie obowiązujące terminy[ oczekiwania w bólu] przyjęcia na upragnioną AUDIENCJĘ to połowa lutego 2017r.Termin zabiegu to już będzie pewno 2018 rok. Chyba, ze jest się " klientem" prywatnego gabinetu lekarza z tego oddziału to czas oczekiwania jest wtedy inny.Wiza byłaby szybciej.
STAŚ13:12, 9 października 2016
do stale to samo...Tutaj nie chodzi o system, a ludzkie podejście personelu, jak również rządzących. Wiecznie odwracanie uwagi od sedna sprawy. Czyli wiecznie to samo.....!
news dla zainteresowanych13:11, 9 października 2016
Niedawno dyrektor dał podwyżki personelowi średniemu w wysokości 20 - 50 zł/mies. Zorganizowano piknik dla tegoż personelu. Zaproszono Starostę. Podano wódkę, kiełbasę i bigos. To wszystko na otarcie łez. Oszczędności z etatów dla "swoich".
Na razie personel średni pracuje, bo każdy chce pracować chociaż zarabia. marnie (często najniższa krajowa). Odzież ochronną, którą musisz nosić obowiązkowo, pierzesz sobie w domu sam.
pacjent13:00, 9 października 2016
...do -stale to samo-podzielam punkt widzenia ,który wnika z rozsądku !
Dyrektor zarządza danymi dobrami.Z pustego i Salomon nie naleje-mówi
przysłowie.
stale to samo12:43, 9 października 2016
Nie można dyrektora szpitala i Zarząd Powiatu -notabene
apolityczny,obarczać za błędy systemowe w służbie zdrowia.Proszę
wygenerować przez decyzje " z Wiejskiej" większe kwoty na służbę
zdrowia a będzie " CACY"... Lekarze z wyjazdów wrócą do kraju,znikną
kolejki do specjalistów,pielęgniarki więcej zarobią i będą chodziły uśmiechnięte.Pacjenci będą czuli,że są dowartościowani.....
jk12:23, 9 października 2016
Boże ty widzisz to i nie grzmisz.Jeden i drugi starosta to dopiero żena.a.
Kogo wy ludzie żeście wybrali. Jakie starostwo taki dyrektor.
Kolesiostwo i nic więcej. A rezonans dalej stoi bezczynnie,chyba za to ta nagroda.
Obserwator11:31, 9 października 2016
To jakiś żart? kpina z pacjentów i personelu. Wypada takim kuriozum, zainteresować media
POZYTYWNY11:09, 9 października 2016
Na pytanie, dlaczego tak żle działa personel szpitala ?! Znajomy lekarz z tego szpitala, odpowiedział: szczerze ? Tak. Bo oni chcą was zniechęcić !
smutek10:46, 9 października 2016
Panie Starosto Tylka
Jednak widać że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Zawiódł mnie Pan
Jagna10:19, 9 października 2016
Napiszcie,ktore Szpitale z Krakowa chca Dyrektora!Ludzie miejcie szacunek dla czytelnikow ;cuchnie manipulacja ....
jj10:09, 9 października 2016
Panie Faber, nieładnie to wyglada. To są nasze pieniadzer, to jest budzet a nie kasa prywatna. Chcesz go pan nagrodzić ( czy firma doradzająca Wierzbie, która miesiecznie zgarnia niemało też dostanie nagrodę?), to rób to pan ze swoich prywatnych pieniedzy. Pana wyborcy widza co pan wyrabiasz. Słyszałem, że odpowiednia komórka o tym bulwerującym fakcie została poinformowana
KOS09:28, 9 października 2016
Dla mnie to wielki skandal do zapamiętania przy wyborach. Jak jest w szpitalu to każdy kto tam był wie.
tynek09:25, 9 października 2016
Współczuję personelowi podejścia starosty i jako pacjent zaczynam się bać
człek08:12, 9 października 2016
Wzajemna adoracja a inni, którzy nie są kolegami Panów Starostów to o nagrodach mogą marzyć. Wyjątkiem Pan T.W.
kkkk23:07, 8 października 2016
Kto by sie wybierał gdzieś za takie nagrody?kto tyle rocznie zarobi?bo ja chciałbym do wypłaty minimalnej dorobić 3 tyś.bo tyle wychodzi w nagrode ale za co???
Njus22:51, 8 października 2016
Ale żenada z tą premią. Za to że pracuje to premia 37 tys. A jakby tylko chodził do pracy to normalna wypłata ok 20 tys.
mirek21:23, 8 października 2016
Bardzo ciekawe podejście Fabera, jak sie to ma do kodeksu pracy - to nie personel ma byc zadowolony... jest niezadowolony pacjent i personel. Fatalna Izba Przyjęć, gdzie czeka się pół dnia na przyjecie, łamane są prawa pacjenta, pielęgniarki niemiłe i bezczelne, aroganckie do pacjentów. Terminy do poradni półroczne... Tak źle działającego szpitala organizacyjnie nie widziałem
Jaga21:17, 8 października 2016
Cytuję: To nie personel ma być zadowolony...

No właśnie! Czyli to my pacjenci powinniśmy oceniać pacę szpitala i jego personelu. Pracę dyrektora również, bo tak pracuje personel jak kieruje dyrektor. A jak wyglądają usługi szpitala? Kolejki, nawet skierowania na badania specjalistyczne z adnotacją na cito mają długi okres oczekiwania. Różnego rodzaju zatargi z pielęgniarkami.Niektórzy , podkreślam niektórzy ordynatorzy wymyślają różne swoje "regulaminy" ku wygodzie własnej a na pewno nie pacjentów. Zdarzyło mi się odejść nie tylko z kwitkiem ale i z upokorzeniem i poczuciem że jestem jakimś niepotrzebnym balastem, uprzykrzającym życie.
Szanowny panie dyrektorze, oddłużanie szpitala to chwalebna rzecz tylko jakim kosztem to się dzieje? Umordowaniem tych co jeszcze trwają przy łóżku pacjenta, często niedoceniani a nawet pogardzani? Albo dzięki arogancji niektórych lekarzy,do których czasem nie wiadomo jak się zwrócić. Ci z nas którzy do was przychodzą to ludzie cierpiący,oczekujemy zrozumienia i pomocy i nie chcemy być traktowani jak niepotrzebny, przeszkadzający element, bezdusznie odsyłany bo sprzęt zepsuty,bo miejsc nie ma, bo limitów nie ma etc.
Politycznie to może jest pan dobrze oceniany ale społecznie to raczej miernie.
tr20:56, 8 października 2016
dla pacjentów nie ma kasy ale na nagrody są ... to się nadaje do PIS
z20:35, 8 października 2016
,banda cwaniactwa skończy się jak z komuny - rzemiesnk
turystka20:31, 8 października 2016
To chyba żart primaaprilisowy .Taki dyrektor z taką premią przez duże P przy takim stanie szpitala to ŻENADA
haha20:30, 8 października 2016
- Dyrektor nigdzie się nie wybiera. Mam jego oświadczenie w tej sprawie. A menadżerowie innych szpitali dostają dużo większe nagrody.

SWietnie poprostu swietne aż krew człowieka zalewa czy to nie wypłata jest wynagrodzeniem za prace ma robotę chłop do zrobienia to ja robi z sukcesem albo sie go powinno zwolnic co to za nagrody za robienie swojej pracy , za przychodzenie do roboty też dostaje premie ? załosne zarzady i ich dyrektorzy a później sie dziwić ze kasy brakuje na badania i lezcenia , nie dosc ze prywatnie tylko sie człowiek wyleczy to jeszcze korpo smiecie zbieraja profity
drQ19:46, 8 października 2016
Jeden arogant lepszy od drugiego a najśmieszniejszy jest fragment o zadowolonym pacjencie ...
stara baba co zęby jak pnioki ma19:11, 8 października 2016
Fachowiec od wodociągów...wywindowany decyzją polityczną na dyrektora.
HA!19:10, 8 października 2016
żałosne
Wodnik18:57, 8 października 2016
Jakoś tak dziwnie i nieswojo czuję się jak czytam te odpowiedzi na pytanie p.Turskiego.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij