Piątek, 25 czerwiec 2021, Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Szczawnica i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
20°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.964 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
20°
Wiatr: 13.248 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 87 %
23.10.2016, 14:47 | czytano: 2996

Pokaz mody słowiańskiej

zdj. Józef Słowik

ZAKOPANE. Na Placu Niepodległości zaprezentowany został pokaz mody słowiańskiej, zorganizowany przez uczestników projektu "To, co nas łączy, a nie dzieli, czyli polsko-ukraińskie twórcze spotkania". Stroje uszyli sami, ręcznie - co zajęło im wiele godzin.

Na Podhalu gości 40 -osobowa grupa młodzieży z Polski i Ukrainy. Są to uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Józefa Wybickiego w Szczecinie oraz Szkoły Średniej nr 10 im. Marii Magdaleny we Lwowie.

Podczas niedzielnego happeningu odbył się pokaz mody, podczas którego zaprezentowane zostały stroje słowiańskie uszyte przez uczestników projektu.

- Wydarzenie zostanie udokumentowane w postaci zdjęć i filmów. Fotorelacja z happeningu przedstawiona będzie na deptaku w Szczecinie 5 listopada br. Ponadto relacja z wydarzenia w Zakopanem zostanie zamieszczona w albumie przedstawiającym działania projektowe. Jednym z celów projektu jest również promocja miasta Zakopane jako przyjaznego współpracy polsko-ukraińskiej i wspierającego integrację osób niepełnosprawnych ruchowo - tłumaczy Kinga Maciaszczyk.

Pobyt na Podhalu to pierwsza część projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej, sfinansowanego przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży. Za kilka tygodni młodzi spotkają się we Lwowie, gdzie zaprezentują m. in. przedstawienia teatralne, których scenariusz powstał na bazie połączenia baśni polskich i ukraińskich.

s/ zdj. J. Słowik
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij