Wtorek, 25 luty 2020, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
20.11.2016, 21:20 | czytano: 2210

Zdobywca "Dziadońcynego smycka" wybrany (zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec

Muzyka Andrzeja Majerczyka z zespołu Regle z Poronina zdobyła główną nagrodę na 11. Spotkaniach Muzyk Podhalańskich "Dziadońcyne granie", które w niedzielę odbyły się w Bukowinie Tatrzańskiej.

Pierwszą nagrodę jury przyznało Muzyce Rodzinnej Lassaków z Zakopanego, a dwie równorzędne drugie nagrody zdobyły: Muzyka Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej z Chabówki z prymistą Jakubem Rusieckim oraz Muzyka Macieja Obrochty z Kościeliska. Trzecie miejsce otrzymała Muzyka Janusza Turzy z Bukowiny Tatrzańskiej. Specjalną nagrodę komisja przyznała prymiście Stanisławowi Stachoniowi Burtkowi z Zakopanego.

W jury oceniającym występy muzyk zasiadali: Aleksandra Szurmiak-Bogucka, Dorota Majerczyk, Andrzej Pietras, Stanisław Michałczak, Stanisława Trebunia-Staszel i Stanisław Hodorowicz. W spotkaniach udział wzięło 11 muzyk podhalańskich w tradycyjnych, trzyosobowych składach.

- Mieliśmy piękne występy i interesujące, jeśli chodzi o interpretacje poszczególnych muzyk. Jedni byli bardziej "starzy", byli wzorcami, inni jeszcze bardzo "młodzi", którzy startują. I choć nie są jeszcze nosicielami najlepszych cech, jakie niesie muzyka góralska, to są już kontynuatorami tej tradycji - mówiła w podsumowaniu Aleksandra Szurmiak-Bogucka i zaapelowała na koniec, by muzycy byli wierni tradycyjnej nucie, by grali tak jak się grywało, a zmiany w melodii wprowadzali z rozsądkiem.

Organizatorem konkursu było Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy".

r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij