Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 58
Clouds
11°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 58
Clouds
12°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 58
Clouds
12°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 73
Clouds
12°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 58
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
04.12.2016, 11:20 | czytano: 3160

Starosta tatrzański: "Zarzuty w stosunku do DPS w Białce Tatrzańskiej nie potwierdziły się w żadnym zakresie"

zdj. Regina Korczak Watycha

Podczas sesji, starosta tatrzański poinformował radnych o wynikach audytu przeprowadzonego w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Serafitek w Białce Tatrzańskiej.

We wrześniu Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu wszczęła śledztwo w związku z doniesieniami, iż w placówce dochodziło do przypadków znęcania się nad niepełnosprawnymi wychowankami. Reakcją zgromadzenia było odwołanie dyrektorki i powołanie nowej. Została nią s. Grażyna Gacek. "Natychmiast po otrzymaniu niepokojących informacji o pewnych nieprawidłowościach w zachowaniu pracowników wobec podopiecznych placówki podjęto działania w celu ich wyjaśnienia" - napisała w wydanym oświadczeniu s. Agnieszka Bachul, przełożona prowincjalna Zgromadzenia CMBB.

Kontrolę w placówce zarządził m. in. starosta tatrzański. - Podstawą przeprowadzenia tego audytu były doniesienia mediów ogólnopolskich i regionalnych, jakoby w domu tym stosowano niedopuszczalne praktyki wobec wychowanków. Muszę powiedzieć, że te doniesienia nie potwierdziły się w żadnym zakresie - mówi Piotr Bąk

Audyt prowadzony był w okresie od 13 września do 14 października. - Zespół audytowy ocenił pozytywnie sposób prowadzenia DPS w Białce Tatrzańskiej, jak również relacje między dyrekcją a personelem, personelem a mieszkańcami oraz między samymi pracownikami. Audytorzy przeprowadzili rozmowy z pracownikami, lekarzami, psychologiem oraz zapoznali się z niezależnie od naszego audytu prowadzoną kontrolą kompleksową, którą wykonywał Wydział Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz kontrolą przeprowadzoną przez Państwową Inspekcję Pracy. Raz jeszcze powtórzę, te publicznie postawione zarzuty, które ogłoszono w stosunku do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Białce prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Serafitek nie potwierdziły się w żadnym zakresie - podkreśla starosta

s, r/
najnowsze informacje
komentarze
zorientowanuy10:18, 6 grudnia 2016
Szanowny Panie Starosto, nie ma co teatralnych gestów pokazywać. sprawa była, a osoby, nieważne czy to świeckie czy duchowne należy upomnieć, ukarać lub odsunąć od czynności które wykonują. Dobro podopiecznych jest najważniejsze. Tuszowanie sprawy i udawanie, ze wszystko jest ok nie służy nikomu.
@ zenek flaszka12:06, 5 grudnia 2016
KK powinien zapłacić podatki jak każdy przedsiębiorca w tym kraju,Powinien zapłacić zusy,krusy i całą resztę zbójnickiej daniny jaką płaci polski obywatel. Dorosły zdrowy chłop powinien sam na siebie pracować i z tej pracy się utrzymać. /popraw mnie jeżeli się mylę/ O jakim szkalowaniu KK piszesz. Tak samo powinny być traktowane zakonnice. Placówki prowadzone przez nie nie są ani wzorcowe,ani tańsze od innych nie rozumiem co kieruje rodziną że oddają chorych pod ich opiekę. A potem płacz kontrole/które oczywiście nic nie wykazują .bo jakże inaczej/ i ogromny niesmak. A jak ktoś palcem pokaże błędy to krzyk że szkaluje KK. Jak kontrola w ZOZ-e to nikt błędów szkalowaniem nie nazywa. Ciekawe dlaczego?
@ obiektywna10:21, 5 grudnia 2016
Skoro jesteś tak bardzo obiektywna ,to o przeprosiny nie powinnaś się napraszać.
europodatnik09:39, 5 grudnia 2016
Kontrola swoje a życie swoje. Czy zakonnice są z innej gliny? Myślicie, że są świętoszkami, czy co? Potrafią być agresywne, potrafią przeklinać i potrafią też dać z liścia, bo każdy ma nerwy nadszarpnięte życiem. prawda została za murami.
arek09:13, 5 grudnia 2016
Ha ha ha. No gdyby było inaczej mocno bym się dziwił. W obecnej rzeczywistości nie spodziewałem się innego wyniku. Tylko czekać jak się zaczną obwieszać medalami . Takie czasy.
luśniaaa21:10, 4 grudnia 2016
Znam takich, którzy wybudowali chałupy z rozdzielnictwa darów kościelnych w latach 90 tych. Lecz na wykończenie brakło pieniędzy i zaczęto przywłaszczać sobie pieniądze z rachunków płaconych przez ludzi. Jak wyszła afera, to trzeba było uciekać za wodę. Nie wierzę w żadne zbiórki po auspicjami kościoła i kleru. Amen.
obiektywna20:40, 4 grudnia 2016
Mam pytanie do pana redaktora Gazety Krakowskiej czy ma chociaż trochę honoru i uczciwości czy napisze kolejny artykuł i odwoła te bzdury szkalujące
kobiety - zakonnice tak ciężko pracujące i opiekujące się cudzymi dziećmi
ciężko doświadczonymi przez życie . Czytając pana artykuły odniosłam
wrażenie ,ze tych cech u pana brak
Anna20:13, 4 grudnia 2016
Najdziwniejsze jest to ,że oskarżenia były skierowane bez podstawnie .
Jak to zwyle bywa.jezeli chodzi o kościół to niwazne czy prawda czy fałsz byleby skrzywdzić i dikopać .
inny20:10, 4 grudnia 2016
Nic dodać nic ująć. Nie publikujcie negatywów ,bo to Podhale.Wszyscy święci.
inna19:52, 4 grudnia 2016
W obecnej lepszej Polsce nic złego się nie dzieje.Siostry to prowadzą więc jest cacy.Oskarżenie nie wzięło się z niczego.To nie atak na kościół tylko na krzywdę dzieci.Ale jeżeli nic się nie dzieje to niech tak nadal będzie za przyzwoleniem ogólnym społeczeństwa. Czyli ciemnoty średniowiecznej.
podhalanin18:38, 4 grudnia 2016
siostry poswiecaja tyle swojego zycia troski w opieke ale zawsze znajda sie tacy co beda szkalowac.oczywiscie ze chodzi o atak na kosciol a jakze.proponuje aby osoby ktore nigdy nie byly w osrodku tam sie przejchaly na czym to polega i jakie wspaniale warunki tam sa.fajnie jest pisac na odleglosc ale moze ktorys z was opiekowal sie osoba niepelnosprawna????
miki18:02, 4 grudnia 2016
zamiecione pod dywan dobra zmiana
Zenek flaszka14:04, 4 grudnia 2016
Najwiecej w sposob negatywny i sxkalujacy przedstawialy osoby ktore tam nigdy nie byly /kilka znam osobiscie /,celem jak zakladam jest szkalowanie Kosciola Katolickiego i jego charytatywnych placowek w kazdej postaci, wychwalanie organization typu owsiak-robta co chceta, ciekawe,a moze tak owa orkiestra "zagra" dla tych dzieci z Bialki ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij