Poniedziałek, 19 kwiecień 2021, Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
Rain
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
27.07.2017, 10:35 | czytano: 2290

Radni pokłócili się o remont drogi

ZAKOPANE. Remont ulicy Grunwaldzkiej Bocznej stał się powodem ostrej kłótni radnych, podczas posiedzenia komisji komunalnej i ochrony środowiska Rady Miasta. Radni z obrzeży miasta uważają, że władze interesują się tylko centrum.

Sednem sporu było pismo, które trafiło pod obrady komisji. Mieszkańcy 16 domów przy ulicy Grunwaldzkiej Bocznej prosili w nim urząd, aby ten znalazł pieniądze na wyasfaltowanie oraz odwodnienie drogi dojazdowej do ich domów.
Sformułowany przez Wojciecha Tatara wniosek, który aprobował dążenia mieszkańców rozsierdził niektórych radnych. Chodziło szczególnie o użycie w nim określenia „pilny remont”.

Radny Jacek Kalata, walczący od lat o budowę drogi na Furmanową, stwierdził, że ponownie stawia się, jak za poprzednich kadencji, na rozwój ścisłego centrum miasta nie patrząc na inwestycje zlokalizowane na obrzeżach Zakopanego.

- Na tę inwestycję (Furmanową) czekamy od 60 lat i nie jest to kilkanaście domów, a 700 mieszkańców – mówił podniesionym głosem Kalata. – Droga mogłaby iść tzw. starodrożem, a tylko słyszę, że nic nie da się zrobić w wydziale drogownictwa.

W sukurs radnemu przyszli jego koledzy, którzy zostali wybrani w okręgach poza tzw. centrum: Jan Jasica Topór i Stanisław Majerczyk. Przypomnieli o drodze na Kiełbasówkę, która czeka na remont od kilku lat.

Szczególnie stanowczy w swoich wypowiedziach był radny Kalata. Zarzucał on wydziałowi drogownictwa UM brak dobrej woli w rozpoczęciu budowy drogi na Furmanową. - Dziwnym trafem w niektórych miejscach miasta remonty przebiegają o wiele szybciej, jak obrzeżach – mówił.

Ostatecznie wniosek mieszkańców ul. Grunwaldzkiej Bocznej został jednak przegłosowany.

Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
prorok20:16, 27 lipca 2017
Kalata ty *** to ni wis co drogi budują inwestycje ? jakiś ty przewodniczący komisji co ni wis
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij