Boisko pod prądem. Robotnicy natrafili na kabel, którego nie powinno być w tym miejscu - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Zakopane
Clouds
Wiatr: 11.988 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 14.04 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 12.78 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
12.09.2017, 11:19 | czytano: 4538

Boisko pod prądem. Robotnicy natrafili na kabel, którego nie powinno być w tym miejscu

ZAKOPANE. Prace przy budowie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 4 na Olczy nie zakończą się w terminie. Powodem jest kabel energetyczny, na który natrafiono w trakcie robót ziemnych, biegnący przez sam środek inwestycji.

Według Wojciecha Stankiewicza, naczelnika Wydziału Rozwoju Lokalnego i Współpracy Europejskiej Urzędu Miasta Zakopane, roboty najwcześniej zakończą się z końcem października, chociaż wcześniej ich finał planowano na początek września.

- To jest kabel średniego napięcia, który nie został w ogóle ujęty na żadnych mapach i zewidencjonowany – mówi naczelnik Stankiewicz. – Projektant w trakcie wykonywania projektu w ogóle nie wiedział, że kabel znajduje się w tym miejscu. Jest on własnością spółki Tauron. Kabel musieliśmy już na własny koszt przenieść w inne miejsce. W takim wypadku, chociaż taka infrastruktura, jak sieć gazowa, czy właśnie energetyczna nie jest własnością miasta, to my jako inwestor musimy ponieść koszty przełożenia takiej instalacji i tego nie uda nam się uniknąć. Wydłuży nam się jednak czas realizacji inwestycji.

Łączny koszt budowy boiska przy Szkole Podstawowej nr 4 na Olczy wynieść ma 2 miliony złotych. Z czego milion pochodzić będzie z rządowych dotacji.

js/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ff09:21, 13 września 2017
Jak go nie ma na mapach, i nie wiadomo czyj jest, to odciąć. Zaraz właściciel się znajdzie.
dzikikraj14:37, 12 września 2017
Często Tauron nie wiem jaką sieć gdzie ma ale wie za to doskonale jak pobierać opłaty przesyłowe.
123413:04, 12 września 2017
kto nie wprowadził tego kabla na mapy ? jakiś geodeta robił przecież mapki po zakończeniu inwestycji - budowy lnii energetycznej albo zasilania do jakiegoś obiektu. Trochę poszukać w papierach i winny się znajdzie. I ściągać od niego kasę za dodatkowe roboty. A nie tak, że ktoś spartolił robotę a teraz trzeba płącić z naszych podatków.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas