Niedziela, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Szczawnica
Clouds
16°
Wiatr: 10.836 km/h Wilgotność: 45 %
Clouds
16°
Wiatr: 11.988 km/h Wilgotność: 48 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.964 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
17°
Wiatr: 9.324 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
17°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.3 km/h Wilgotność: 42 %
Jakość powietrza
10 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
15.09.2017, 15:21 | czytano: 3012

Ekologiczny Dzień w MPEC (zdjęcia)

NOWY TARG. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaprosiło dziś dzieci na kilkugodzinne spotkanie. W festynie pod hasłem "Ekologiczny Dzień MPEC" wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz najmłodsi hokeiści z MMKS Podhale Nowy Targ.

zdj. Podhale24
Zabawa połączona była z edukacją i swego rodzaju przygodą. O ile wykład na temat "Jak produkuje się ciepło" mógł być nieco za trudny dla kilkulatków, to już zwiedzanie zakładu ciepłowniczego przy ul. Szaflarskiej sprowokowało żywe reakcje dzieci.

Wyposażeni w kaski i kamizelki ochronne młodzi goście MPEC-u zwiedzili zakład od podszewki. Ciekawe było zarówno ładowanie węgla na podajnik, oglądanie potężnych kotłów (tu padały rzeczowe pytania o cenę takiego kotła - sic!), jak i podglądanie widoku z drona unoszącego się nad zakładem. Dzieci zasadziły też młode drzewa iglaste obok zakładu.Podsumowaniem dnia było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego ph. "Świat zadymiony ma same złe strony". - Na konkurs napłynęło 40 prac, wykonanych przez dzieci ze SP nr 2 - szkoły, którą ogrzewamy - precyzuje prezes MPEC Grzegorz Ratter. Zwracają się do dzieci mówił: - Zaprosiliśmy was, żebyście poznali zakład, dowiedzieli się - skąd się bierze ciepło, co trzeba zrobić, by się nie dusić zimą, gdy idziecie na Rynek na ślizgawkę.Z dziećmi rozmawiał także burmistrz Nowego Targu. - Macie dużą misję do spełnienia - mówił Grzegorz Watycha. - Tym, co dzisiaj zobaczycie musicie się podzielić z koleżankami i kolegami, ale także ze starszymi, żeby zmienili oni pewne złe nawyki. Takie akcje edukacyjne służą też temu, by zachęcić mieszkańców do przyłączenia się do sieci miejskiej - podsumował burmistrz.Burmistrz Grzegorz Watycha wraz z ekodoradcą - Sylwestrem Magierą zaprezentował projekt tablicy z informacjami o jakości powietrza w danym dniu. Stan powietrza opisywany jest nie tylko słownie, ale i za pomocą ikonek. Takie tablice mają pojawić się w każdej szkole.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
sokrateles18:34, 19 września 2017
Zamiast tablic z ikonami powinny być po szkołach kontenery na niedojedzoną żywność, którą dzieci gdy wyrzucą do kontenera będą wiedziały że ta ich kanapka czy zapiekanka zostanie przerobiona na biopaliwo. Tylko że zważywszy na zacofanie naszego państwa w tych kwestiach zachodzi poważna obawa, że nasze władze prędzej gotowe byłyby urządzić dzieciom cyrk-ściemę, polegającą na tym, że owszem, dadzą do szkół kontenery na niedojedzoną żywność tak jak w szwedzkich szkołach, napiszą na nich że tak, wyrzucone do tego kontenera jedzenie zostanie przerobione na biopaliwo, po czym wywiozą je na zwykłe wysypisko, tak jak wszystkie inne niesortowane śmieci. Bo to jest właśnie nasz zacofany kraj ...
Grześ06:21, 17 września 2017
Urzędnicy - zmienić zawód i do przedszkola dzieci bawić (widoczny brak zajęcia )będzie z was wtedy jakiś pożytek
HAŁ DA MIA ŁU23:15, 15 września 2017
I prawica i lewica
Chcą usłyszeć tego WICA
Bo raz Bercik i Masztalski
Mieli pomysł ten szatański

IM po Barbórce-
Na dekiel prało
Poszli na szychte
Gromadom całom

Tak se kopali
Tak fedrowali
Przodek rombali
Dalij i dalij

I jak tak nareszcie-
Wyszli na powierzchnię
Patrzom-
Familoki som
To cheba nosz DOM
Sztygar -ty nie jesteś d...
Przeca tu jest WONGLA KUPA

Ej bajoki na fajranta
Ej nie macie wcale fanta
I pomału, i pomału
To jest MPECU HAŁDA MIAŁU
To jest w Mieście czarna ziemia
Na Podhalu WIĘKSZEJ NIE MA
SKRZYŻOWANIE -TAKI WAŁ
KOT I WĘGIEL
CZYLI
MIAŁ
Jasiek z Gorców16:41, 15 września 2017
Jo z Kowańca mogem się podłoncyć choćby dzisiok
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas