Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Nowy Targ i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-4°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-0°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 59
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-6°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
02.10.2017, 09:51 | czytano: 2715

Dom Nauczyciela w przebudowie

NOWY TARG. Rozpoczął się remont Domu Nauczyciela przy ul. Królowej Jadwigi.

Na zlecenie nowotarskiego starostwa, wymieniony zostanie dach, budynek zostanie ocieplony, zyska nową elewację, zostanie w nim wymieniona kotłownia na gazową i cała stolarka okienno-drzwiowa.

Roboty już się rozpoczęły. Termin ich zakończenia to koniec listopada tego roku. Koszt robót to prawie półtora miliona złotych. Prowadzi je Zakład Ogólnobudowlany Kazimierz Dyrda.

r/
najnowsze informacje
komentarze
sokrateles21:13, 3 października 2017
@baciok:
Szanuję Twoje zdanie, lecz pozwolę się z nim w całej rozciągłości nie zgodzić: ten budynek wcale żadnego remontu nie wymagał, dziś nasze państwo jest wciąż w gospodarczych trudnościach, polskie rodziny wciąż potrzebują więcej wsparcia aniżeli państwo polskie może im dać, dlatego razić musi ta rozrzutność władz lokalnych i to wydawanie publicznych pieniędzy na ten niepotrzebny remont. Społeczne odczucie jest takie że naszej ojczyzny nie stać na takie wydatki, Polska jest wciąż państwem na dorobku, co więcej, wciąż do końca nie pozbieraliśmy się po okresie podobnej jak ta tutaj rozrzutności z czasów Edwarda Gierka, dlatego zawsze stanę Ci na drodze i zawsze będę Ci się przeciwstawiał (szanując Twoje zdanie, oczywiście) gdy tylko będziesz namawiał do niepotrzebnych wydatków - pro publico bono!
Ponadto, stojąc na gruncie polskiego prawa pracy, kategorycznie zabraniam Ci popularyzować samą nawet ideę "roboty na czarno" poprzez pisanie tu o niej. W Polsce na czarno pracować nie wolno, i jeśli wiesz coś o kimś że pracuje albo zatrudnia kogoś na czarno, to jako lojalny obywatel RP powinieneś zgłosić to czym prędzej odpowiednim organom, które są od tego, żeby łamanie prawa pracy w Polsce ścigać.
Zdziś13:26, 3 października 2017
wygrywa ten co zawsze miejskie przetargi
bob budowniczy22:13, 2 października 2017
Za te pieniądze to można postawić i wykończyć nowy 300-400 metrów dom ,nawet może być nauczyciela !
baciok@21:36, 2 października 2017
Do nick sokrateles. Nie przesadzaj z tym ubóstwem. Ludzie obrotni wyciagają na lewo z Mopsów taką kase, że Ci sie nie śniło, dochodzi 500 +, darmowe książki sa w podstawówakch i gimnazjach, robota na czarno. Odnawiać i remontować tylko mądrze. Ten budynek wymagał. remontu
sokrateles20:00, 2 października 2017
Czy naprawdę potrzebna nam była ta inwestycja w ten remont, podczas gdy brakuje w kasie powiatu pieniędzy na dofinansowanie zakupu komputerów po szkołach, nie wspominając nawet o tym że dojeżdżający do Nowego Targu z okolicznych wiosek uczniowie nie mają dofinansowania na bilety miesięczne, przynajmniej nie w tej wielkości jak jeszcze parę lat temu, za czasów gdy nie zlikwidowano jeszcze ludziom PKS? Tymczasem budynek domu nauczyciela był w miarę w dobrym stanie i wcale remontu nie wymagał. Ostatnio byłem we Włoszech w paru średniej wielkości miejscowościach i uderzyło mnie to że tam szkoły i urzędy nie są nawet malowane od wielu już lat. Bo tam publicznymi środkami gospodaruje się mądrze, czyli nie na pokaz, tylko na naprawdę palące potrzeby, np. na bezpośrednie wsparcie finansowe dla uczniów. To samo jest na Czechach i to samo na Węgrzech. Tam na pierwszym miejscu jest uczeń bo nieremontowane szkoły i budynki państwowe mogą poczekać, ale uczeń nie. A my w Polsce, jak zwykle: propaganda sukcesu, wszystko na pokaz (ale będzie starosta miał niezłą frajdę jak dadzą mu tuż przed wyborami nożyczki i będzie mógł se przeciąć biało-czerwoną wstążeczkę i jako pierwszy wejść do wyremontowanego domu nauczyciela - ciemny lud wszystko kupi, jak powiedział Jacek Kurski; ładna fotka z nożyczkami na plakacie wyborczym - ale będzie frajda!), a tymczasem uczniów nie stać na dojazd do szkoły czy na drugie śniadanie, nie mówiąc już nawet o drogich podręcznikach.
baciok@15:28, 2 października 2017
Kaziu pozdrawiam.
xxx13:53, 2 października 2017
coś drogawy ten remoncik.... śmierdzi mi tu jakimś szwindlem
Pytac12:00, 2 października 2017
Dlaczego kotłownia gazowa? żeby nie można było podłączyć geotermii? a dlaczego nie podłączyć do MPC i poczekać na rozwój wydarzeń?
STAŚ09:59, 2 października 2017
Kazimierz......dobry chłop !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij