Fiakrzy zablokowali wjazd busom do Kuźnic - podhale24.pl
Niedziela, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Czarny Dunajec
Clouds
18°
Wiatr: 11.196 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
17°
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
20°
Wiatr: 10.584 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
19°
Wiatr: 11.628 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
22°
Wiatr: 11.808 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
19°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 42 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
22.01.2018, 17:30 | czytano: 6539

Fiakrzy zablokowali wjazd busom do Kuźnic

ZAKOPANE. Blokadą drogi fiakrzy zaczęli walczyć z konkurencją wożącą turystów pod dolną stację kolei na Kasprowy Wierch. Po interwencji funkcjonariuszy Straży Parku drogę odblokowano.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Fiakrzy wożący turystów z ul. Karłowicza do Kuźnic postanowili walczyć z konkurencyjnymi taxi – busami, które zdaniem górali łamią prawo. W tym celu na kilkanaście minut zablokowali przejazd nie tylko busom, ale wszystkim kierowcom, którzy chcieli przejechać do Kuźnic. Jako pierwsi na miejscu blokady zjawili się funkcjonariusze Straży Parku.

– Zostaliśmy wezwani, bo pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego nie mogli dostać się do pracy. Droga była zablokowana i przyjechaliśmy ją udrożnić – mówi Edward Wlazło, komendant Straży Parku i dodaje, że taka sytuacja miała miejsce pierwszy raz.

Fiakrzy zastosowali się do poleceń funkcjonariuszy i odstąpili od blokowania przejazdu. Nie zamierzają jednak rezygnować z walki o klienta.

– My nie stoimy po chodnikach i parkingach, tylko w wyznaczonych miejscach. Busiarze korzystają z tej sytuacji i w ramach nieeleganckiej konkurencji podbierają gości fiakrom – tłumaczył zachowanie górali Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan o/Zakopane.

Konflikt pomiędzy kierowcami taxi - busów, a fiakrami powstał w momencie, gdy kierowcy zaczęli zabierać turystów z parkingów, co zdaniem górali jest niezgodne z prawem. Chcą oni złożyć skargę do urzędu miasta, że na parkingach prowadzona jest działalność niezgodna z przeznaczeniem terenu.

Problem mogą mieć także sami fiakrzy, którzy postanowili uniemożliwić przejazd kierowcom taxi - busów. Blokowanie przejazdu jest wykroczeniem, za które grozi mandat, a w razie odmowy przyjęcia sprawa trafia do sądu.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
$11:12, 23 stycznia 2018
Górale powołują się na prawo/ Bu ha ha ha./ Może by tak zaczęli wydawać bilety za te swoje usługi bo z tego co wiem wsiadając do busa bilet dostajesz a od fiakra to najwyżej wiązkę wyzwisk jakbyś poprosił o bilet.
normal07:49, 23 stycznia 2018
Spraw prosta - wyjazd busem do Kuźnic około 7 zł od osoby, wyjazd konnym zaprzęgiem około 50 zł za bryczkę. I jeszcze musisz sobie załatwić komplet bo z jedną osoba pojadą ale za 50 zł a do busa sami kompletują turystów. pazerność Zakopiańczyków sięga zenitu. Niedługo będą blokować chodniki tym co idą pieszo bo nie dadzą im zarobić.
abc20:42, 22 stycznia 2018
burd.. i tyle.
w zakopcy wszystko możliwe.
dojdzie do rękoczynów, a tak a pro po kasy - to o jakiej kasie musimy mówić jak dochodzi do takich incydentów?
frytka19:30, 22 stycznia 2018
dla taksowek są postoje a taki bałagan jak robią oni to tylko w zakopanem
Wojtek18:57, 22 stycznia 2018
To fiakrzy, blokujcie teraz tory PKP, bo pociągi zabierają wam turystów do Krakowa, Warszawy i dalej.
ja17:36, 22 stycznia 2018
jaka to musi być kasa że tak zaciekle wszyscy walcza o klienta .
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas