Kibice i skoczkowie zmierzają do Zakopanego na konkursy Pucharu Świata - podhale24.pl
Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Jabłonka
Clouds
13°
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 32 %
Rain
13°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
14°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
25.01.2018, 09:51 | czytano: 4272

Kibice i skoczkowie zmierzają do Zakopanego na konkursy Pucharu Świata

Narciarskie szaleństwo czas zacząć. Dziś do Zakopanego przyjeżdżają pierwsze ekipy skoczków narciarskich, którzy wezmą udział w weekendowych konkursach Pucharu Świata na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
W sobotę rozegrany zostanie konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. Polskę reprezentować będzie 11 biało-czerwonych. W składzie znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Bartosz Czyż, Paweł Wąsek, Klemens Murańka oraz Aleksander Zniszczoł.

Program zawodów:

25.01.2018, czwartek
- przyjazd ekip

26.01.2018, piątek
- 11:00 - odprawa techniczna
- 16:00 - oficjalny trening (2 serie)
- 18:00 - kwalifikacje

27.01.2018, sobota
- 15:00 - seria próbna
- 16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

28.01.2018, niedziela
- 15:00 - seria próbna
- 16:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

29.01.2018, poniedziałek
- wyjazd ekip

Aktualny rekord skoczni wynosi 140,5 m i należy do Szwajcara Simona Ammanna. Według ekspertów, na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi można teraz skakać o wiele dalej, niewykluczone więc, że jeśli warunki i sędziowie pozwolą, w weekend doczekamy się nowego rekordu na największej skoczni w Polsce.

Na trybunach skoczni zasiądzie komplet widzów, wśród nich m.in. prezydent RP Andrzej Duda i wielu przedstawicieli rządu. Organizatorzy spodziewają się na skoczni i wokół niej kilkudziesięciu tysięcy kibiców. W związku z tym należy spodziewać się różnego rodzaju utrudnień na terenie miasta.

Od piątku do niedzieli zamykana dla ruchu będzie ulica Piłsudskiego od skrzyżowania z ulicą Sabały, w razie konieczności zamknięcie nastąpi już od skrzyżowania z ulicą Makuszyńskiego. Następną zamykaną ulicą będzie ulica Bronisława Czecha od skrzyżowania z ulicą Żeromskiego lub ewentualnie w razie potrzeby od ronda „kuźnickiego”. Nie ma wyznaczonych stałych godzin zamknięcia wskazanych ulic, gdyż będzie to uzależnione od sytuacji związanej z napływem pojazdów oraz ruchem pieszych. Przejazd będzie umożliwiony tylko dla mieszkańców, osób prowadzących w tym rejonie działalność gospodarczą lub posiadających specjalne przepustki. W razie konieczności ulica Przewodników Tatrzańskich od skrzyżowania z ulicą Karłowicza w dół zostanie przeznaczona na parking dla autokarów.

Należy również wziąć pod uwagę czasowe zamknięcia dróg związane z przemieszczaniem się po mieście kolumn pojazdów przewożących osoby o statusie VIP. Na trybunach Wielkiej Krokwi zasiądzie m.in. prezydent RP Andrzej Duda Trzeba się liczyć z ewentualnymi utrudnieniami jakie mogą wystąpić na drogach dojazdowych do Zakopanego i korzystać z dróg alternatywnych. Generalnie w związku z przewidywaną dużą ilością osób chcących obejrzeć najlepszych skoczków na żywo, zalecamy pozostawianie pojazdów na parkingach lub prywatnych posesjach przy kwaterach i poruszanie się po mieście pieszo, lub korzystanie z komunikacji zbiorowej.

- Do zabezpieczenia Pucharu Świata zostaną zaangażowane dodatkowe siły policyjne zarówno w zakresie prewencyjnym jak i ruchu drogowego, jednak pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy głównie od nas samych -
informuje asp. szt. Krzysztof Waksmundzki, rzecznik KPP w Zakopanem. - Przypominamy o nie pozostawianiu bez nadzoru lub w miejscu widocznym w samochodzie rzeczy wartościowych. Portfele, telefony, saszetki z pieniędzmi, trzymamy w wewnętrznych kieszeniach kurtek, nie w tylnych kieszeniach spodni. Jeżeli wartościowe przedmioty znajdują się w torebce, winna być ona trzymana przed sobą, tak aby mieć ją cały czas w polu widzenia. Znajdując się w lokalu gastronomicznym, nie pozostawiajmy bez nadzoru kurtek, płaszczy.

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich są imprezą masową, w związku z czym należy się stosować do przepisów zawartych w Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych:

1. Przebywając na terenie imprezy masowej, należy się stosować do poleceń służb porządkowych, zarówno organizatora, jak również policji.
2. Teren imprezy masowej jest objęty zakazem wnoszenia i spożywania alkoholu.
3. Na imprezę masową nie wolno wnosić ani używać materiałów pirotechnicznych, broni, noży lub innych przedmiotów, które mogą być potencjalnie niebezpieczne.
4. Znajdując się na imprezie masowej, nie wolno w żaden sposób zakłócać jej przebiegu.

Zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, niestosowanie się do poleceń służb porządkowych czy też wnoszenie i używanie alkoholu jest wykroczeniem.

Z kolei wnoszenie na teren imprezy broni, pirotechniki lub innych materiałów niebezpiecznych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Rzucanie przedmiotami mogącymi stanowić zagrożenie dla życia zdrowia lub bezpieczeństwa uczestników, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Zakopane, Polski Związek Narciarski, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Buka09:54, 26 stycznia 2018
@STAŚ

ba! Ziobro jak wyskoczy na drzwiach od mebli z progu, to doleci do Gubałówki :D
0
mieszkaniec zakopanego06:18, 26 stycznia 2018
na co komu te skoki potrzebne?!!! tylko miasto sparalizowane i korki bez konca, znow to *** przyjedzie!!!
0
ziobro06:07, 26 stycznia 2018
Do Zakopiańczyk
czytaj ze zrozumieniem, skoro jest nowa skocznia to nawet skok na 90 metr
jest nowym rekordem.
0
STAŚ19:43, 25 stycznia 2018
Rekord pobije, poprawi, skoczek, pt Ziobro, Jaś Ziobro !!!
0
Zakopiańczyk18:09, 25 stycznia 2018
A skąd wiadomo, że będzie ustanowiony nowy rekord. A może nie będzie.
0
PZN12:07, 25 stycznia 2018
Każda ingerencja w skocznie narciarską powoduje kasację rekordu. Nie można więc napisać, że rekord jest aktualny. Nowy aktualny rekord będzie ustanowiony w ten weekend.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas