Nowy Targ: po pożarze w oczyszczalni ścieki dostały się do Dunajca - podhale24.pl
Piątek, 01 marca
Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Jabłonka
Clouds
10°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
10°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
10°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 70 %
Jakość powietrza
170 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
192 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 85 | 170 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 96 | 192 %
11.07.2018, 14:20 | czytano: 5131

Nowy Targ: po pożarze w oczyszczalni ścieki dostały się do Dunajca

Krakowski Zarząd Gospodarki Wodnej potwierdza informację, iż skutkiem awarii do jakiej doszło w nowotarskiej oczyszczali ścieków, do Dunajca przedostały się nieoczyszczone ścieki.

Pożar jaki wybuchł wczoraj na terenie oczyszczalni zniszczył rozdzielnie. Z powodu braku zasilania do rzeki przedostały się surowe i nieoczyszczone ścieki.

Z informacji Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu wynika, że z Zakopanego sprowadzony został generator prądu, co służyć ma ustabilizowaniu sytuacji.

- Dziś oczyszczalnia działa w oparciu o zasilanie awaryjne, z agregatu. Taki stan rzeczy będzie trwał do czasu odbudowy spalonej rozdzielni. Rozważana jest też możliwość wykorzystania rozdzielni mobilnej, która w miejsce agregatu prądotwórczego pozwoli wykorzystać zasilanie z sieci. Posadowienie i wpięcie do sieci tej rozdzielni zajęłoby 2-3 tygodni - informuje Konrad Myślik, rzecznik prasowy krakowskiego oddziału RZGW.

Obecnie oczyszczalnia działa, choć proces technologiczny wymagał czasowej zmiany.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
heavy metal z NT08:29, 12 lipca 2018
wedkarz z wieloletnim sterzem cdn...... z tego jak piszesz wnoskuję , że wędkarstwo pochłonęło Cię bez reszty bo nieskończyłeś nawet podstawówki
Marsjanin22:35, 11 lipca 2018
Oczyszczalnia podlega pod urząd miasta. Proszę zobaczyć ile etatów natworzono w ostatnich latach, ile blond (mentalnie) laluń znalazło mannę. Zwolnić bezproduktywnych, markujących pracę i aroganckich urzędasów i urzędaski, to wnet znajdą się oszczędności i będzie można dofinansować oczyszczalnię. P.S. Nowy Targ ma zdaje się 21 radnych, /.../*Tylko brzuchy im się otłuszczają, a jak rządzą to widać... Proponuję by radnych było 6 i dostawali 500zł miesięcznie wynagrodzenia zależne od efektów pracy. W przypadku złych efektów - dopłacają z własnej kieszeni za awarie, szkody, itp.

Proszę sprawdzić wysokość diet przysługującym radnym i nie pisać bzdur. Moderator.
Agnieszka19:30, 11 lipca 2018
Oczyszczalnia bez dodatkowych zabezpieczeń?!
"z Zakopanego sprowadzony został generator prądu" Biedaki nie mają swojego?
Ktoś powinien za to odpowiedzieć!!!
wedkarz z wieloletnim sterzem cdn......17:30, 11 lipca 2018
zlikwidować pzw nowy sacz czy wy cos robicie tylko zbieracie opłaty kontrole smiech na sali i czysta blazenada tylko przylepiacie się do krakusów jak cos zarybiaj wylegarnia w lopusznej w kilku małych zbiornikach znikoma ilość ryb wy zarybiacie krew mnie zaleje czyja to jest wlasnosc ile zarabia prezes proszę odpisac zajmiemy się tym cdn... niebawem
alik16:46, 11 lipca 2018
Jak to. Taka oczyszczalnia ścieków i nie posiadała awaryjnego zasilania w postaci odpowiedniej mocy agregatu prądotwórczego.

Kierownictwo winno pokryć szkody finansowe z własnej kieszeni, oraz dyscyplinarnie zwolnieni!
Wędkarz14:42, 11 lipca 2018
G*** działa, byłem na rybach godzinę temu i szedł syf.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas