Sobota, 27 listopada 2021, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-0°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 95 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
04.01.2019, 12:16 | czytano: 2780

Ceny ciepła w Nowym Targu - utrzymane

NOWY TARG. - W tygodniu przed końcem roku otrzymaliśmy oficjalnie zatwierdzoną taryfę na ciepło na rok 2019. Zgodnie z nią, średnia cena ciepła nie wzrośnie, a wręcz spadnie. Niewiele, bo o ok. pół procenta, ale jednak. Ogólnie rzecz biorąc, oznacza to utrzymanie poziomu cen, jakie mieliśmy w 2018 roku - mówi prezes MPEC Grzegorz Ratter.

Szczegółowa taryfa jest na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Na pytanie, jak zakończył się dla spółki rok 2018, prezes odpowiada: - Możemy się pochwalić pierwszymi przyłączami indywidualnymi. Generalnie te osoby są zadowolone. Wiem, bo takie sygnały odbieramy od nich. Obecnie ok. 150 osób jest zainteresowanych podłączeniem do sieci miejskiej. Większości z nich wydano już warunki przyłączenia do sieci .podpisała warunki umowy. W tym roku planujemy podłączyć 76 obiektów - to w większości są domy prywatne.

- Są przypadki, że mieszkańcy decydowali się wstępnie na inne źródła ciepła. Sprzedawcy energii elektrycznej i gazu ziemnego pomagają nam i nie przenoszą na klientów indywidualnych kosztów związanych z odstępstwem od umowy - mówi Paweł Żukowski. Dyrektor Techniczny MPEC dodaje: - Przy tych wszystkich podwyżkach, utrzymanie ceny oferowanej przez nas energii było trudne. Od tego roku ceny koszt energii elektrycznej nam wzrósł dla nas o ponad 50 procent.

Jak mówią szefowie MPEC - zdarzają się sytuacje, iż drobni przedsiębiorcy zgłaszają się do spółki, chcąc zostać klientem MPEC. Cena gazu poszła dramatycznie w górę i oferta Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej jest dla nich korzystna.

Mapa Miasta z zaznaczonymi budynkami, które są, lub będą w przyszłości zaopatrywane w ciepło przez miejską spółkę powoli się zmienia. - W 2019 roku będziemy przyłączać nowe bloki na Polanie Szaflarskiej. Osiedla mieszkaniowe w większości już są podłączone. Właśnie rozstrzygnęliśmy dwa przetargi, w tym - na roboty na ulicy Na Równi - wymienia prezes Ratter.

Nowotarski MPEC jest inicjatorem zorganizowania za kilka miesięcy, w Mieście przez Izbę Ciepłowniczą - konferencji naukowo-technicznej. Weźmie w niej udział około 40 spółek zajmujących się dostawą ciepła z okręgu południowo-wschodniego, czyli 1/3 Polski. W ramach konferencji zaplanowany jest panel dyskusyjny pod hasłem "Czym ogrzewać Podhale". To będzie okazja, by porozmawiać z fachowcami na temat możliwości jakie mają mieszkańcy naszego regionu, ale też przewidziano poważną dyskusję na temat faktycznych działań dotyczących ochrony powietrza.

s/
najnowsze informacje
komentarze
gumis00:02, 7 stycznia 2019
Patrzac po zdjeciu to zainteresowanie przylaczem w centrum znikome , dziwne nie jest , smieci sa za darmo :(
abc22:05, 4 stycznia 2019
przecież premier zapewniał, że energia nie zdrożeje!!!
jakie 50% podwyżki?
coś tu jest nie tak.
gdzie prawda?
Super15:58, 4 stycznia 2019
Normalny ma pewnie gaz i go boli że mpec nie podnosi ceny.
zimno14:56, 4 stycznia 2019
A co z ekologicznym ciepłem z Szaflar?
Nasza rada śpi? a smog atakuje...
ewa14:45, 4 stycznia 2019
wcale nie pisowskie miasteczko wioski wkolo miasteczka to tak====
Normalny13:30, 4 stycznia 2019
Europa od węgla odchodzi.
Dla PiS-u węgiel to dobro narodowe.
A co spala MPEC ? Ano węgiel.
Ale nie ma się co dziwić bo Nowy Targ to pisowskie miasteczko.
gg13:02, 4 stycznia 2019
jedna dobra wiadomość dziś ...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas