Środa, 26 czerwiec 2019, Imieniny: Jana, Pawła, Miromira
Jabłonka i okolice
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Fog
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 94
Clear
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
07.01.2019, 10:06 | czytano: 5582

Areszty za napad na właściciela kantoru w Nowym Targu

Fot. KPP Nowy Targ

Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował areszt tymczasowy wobec czterech mężczyzn, mieszkańców Śląska w wieku od 39 do 41 lat, podejrzanych o udział w lipcowym napadzie na właściciela kantoru w nowotarskim Rynku.

Ich zatrzymania dokonali 2 stycznia na Śląsku i Mazowszu policjanci z Nowego Targu i Krakowa. Usłyszeli oni zarzuty rozboju, a 4 stycznia nowotarski sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, iż we wrześniu policja zatrzymała pierwszego podejrzanego. 24-letni mieszkaniec Warszawy usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną.Do napadu doszło nad ranem 27 lipca w Nowym Targu. Kilku zamaskowanych mężczyzn weszło do domu właściciela kantoru przez otwarte okno. Napastnicy byli brutalni i bezwzględni wobec mężczyzny i jego żony. Oboje zostali zaraz na początku skrępowani, a następnie stosowano wobec nich przemoc fizyczną. W ten sposób przestępcy uzyskali m.in. klucze do kantoru, samochodu, kody do sejfu oraz pilot do dezaktywacji systemu alarmowego. Następnie samochodem właściciela pojechali do kantoru znajdującego się w centrum miasta, weszli do środka, a z sejfu zabrali znaczną ilość gotówki. Po rabunku przestępcy odjechali z miejsca i na granicy Nowego Targu porzucili skradziony pojazd.

r/ KPP Nowy Targ
najnowsze informacje
komentarze
odrobinka19:48, 7 stycznia 2019
pokazać ryje tak ku przestrodze dla innych
Gerwazy16:29, 7 stycznia 2019
ĄĘ, z Tobą chyba coś jest nie tak.
jaga216:07, 7 stycznia 2019
To jakaś plaga z tymi złodziejami. Przyjechali na wczasy i chcieli żeby im się zwróciło
ĄĘ14:58, 7 stycznia 2019
Do hammurabi: sama byś to zrobiła czy wręczyła kątem? ??

Nie rozumiem ludzi, którzy odgrażają się, że by zabili tego czy innego przestępcę... ciekawe czy jakby dać wam pistolet, tak samo łatwo pociągalibyście za spust?
koza10:55, 7 stycznia 2019
Coś mi się nie wydaje żeby to był ich debiut. Ciekawe kogo jeszcze zrabowali.
hammurabi10:30, 7 stycznia 2019
przypięłabym ich wszystkich do kaloryfera pod prądem w kajdankach
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij