Sobota, 21 wrzesień 2019, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Nowy Targ i okolice
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 75
Clear
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 75
Clear
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
30.01.2019, 12:29 | czytano: 10657

Lawina w Tatrach. Jedna osoba w ciężkim stanie (zdjęcia)

zdj. Barbara Hadowska

TATRY. Z Rysów w kierunku Czarnego Stawu zeszła lawina. Świadkowie zdarzenia powiadomili TOPR, dodając iż pod zwałam śniegu mogą znajdować się trzy osoby. Na miejscu pojawili się ratownicy z psami, przeszukując lawinisko.

Trzy zostały przysypane zwałami śniegu. Na szczęście nie zostały mocno zasypane. Jeden z turystów z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do nowotarskiego szpitala. Ma objawy hipotermii, ale samodzielnie oddycha.

Druga osoba przetransportowana została do szpitala w Zakopanem, kolejnej udzielona została pomoc w schronisku nad Morskim Okiem.

s,pk/ zdj. w galerii Marcin Szkodzińsi
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
oli19:11, 10 lutego 2019
....realista....mądre spostrzeżenie.Jest 99% osób,które popierają to co napisałeś ale nie wiem dlaczego nie można takiego prawa wprowadzić.
marylka jagoda19:32, 2 lutego 2019
Płatne powinny być jedynie te akcje, które zostały spowodowane w sposób jednoznaczny przez poszkodowaną osobę. Typu: wejście na szlak mimo tabliczki, że nie wolno, wychodzenie na szczyty mimo wyraźnej złej pogody, łażenie bez szlaku itp. Bo co innego jak ktoś normalnie chodzi, a np. zasłabnie. A co innego kiedy ludzie nie stosują się do ostrzeżeń, albo idą mimo oczywistego zagrożenia. Wtedy byłoby sensowne, żeby takie osoby za swoje ryzyko płaciły. Miałoby to również wartość prewencyjną. Niby wszyscy są zgodni, że życie ludzkie jest wartościowe, ale jak można zapobiec choć części wypadków, to czemu właśnie tego nie zrobić?
Max13:30, 2 lutego 2019
Realista, Zygi, wszystko zrobić płatne.
Pogotowie i policję, straż, szkoły, studia.
A zaoszczędzone można ukraść.
He, he.
Andej12:25, 1 lutego 2019
Zygi ma rację!
Tylko odpłatne ratownictwo. Konsekwencją będzie konieczność wykupienia polis ubezpieczeniowych i po sprawie.
Pieniądze na akcje ratunkowe będą, ubezpieczyciele zarobią, a turyści będą mieli cywilizowane zabezpieczenie medyczne w górach.
No i skończą się płacze, ze ktoś płaci za niefrasobliwych straceńców.
Proste i tanie. Nie każdy wie, że ubezpieczenie na wszystkie góry Europy można wykupić już za niewiele ponad 100 Euro rocznie.
Do zobaczenia na szlaku.
zygi13:21, 31 stycznia 2019
Dlaczego Polska nie weźmie przykładu od Słowaków i każda akcja powinna być płatna przez tego który ją spowodował.Wtedy wszelkie służby miałyby dofinansowanie do swoich działań a turyści i ci co szukają mocnych wrażeń zastanowiliby się 10-razy nad tym co chcą zrobić.Bo idą w góry i robią się sławni w telewizji gdy jest akcja z ich udziałem.
Realista21:58, 30 stycznia 2019
@król gór - ja się nie znam na górach, ale potrafię rozpoznać rażącą nieodpowiedzialność, ponadto narażanie bezpieczeństwa i życia ratowników oraz angażowanie dwóch śmigłowców, a więc generowanie poważnych kosztów, które płaci podatnik. Nie będę nazwywał tych nieszczęśników którzy lawinę wywołali po imieniu, bo dostali za swoje i nie ma co się nad nimi bardziej pastwić, ale uważam, że jeśli ktoś jest żądny sportów ekstremalnych, to niechże ryzykuje na koszt własny! Ten kto idzie w teren zagrożony lawinami wbrew oficjalnym ostrzeżeniom powinien bezwzględnie w razie problemów być zobligowany do opłacenia kosztów akcji ratunkowej z własnej kieszeni. Nie ma żadnego uzasadnienia dla fundowania takich akcji przez społeczeństwo. Przecież te kilkanaście, czy kilkadziesiąt tysięcy można lepiej wykorzystać.
król gór16:29, 30 stycznia 2019
matka ty masz pojęcie o górach i od pajacow to swoje dzieci wyzywaj
edyt16:23, 30 stycznia 2019
Jak to dobrze że jest oddział neurochirurgii w NT.
matka14:39, 30 stycznia 2019
to doloazili pajace a mozna mowic
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij