Piątek, 20 wrzesień 2019, Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clear
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
07.02.2019, 13:38 | czytano: 9702

Nowotarski szpital nagrodzony za leczenie udarów mózgu (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu otrzymał Złotą Nagrodę Europejskiej Organizacji Udaru Mózgu.

Nagroda przyznawana jest szpitalom spełniającym najwyższe standardy w leczeniu udaru mózgu. Otrzymują ją placówki, w których m.in. połowa pacjentów ma wdrożone leczenie od momentu przestąpienia progu szpitala, a ok. 10% ma podanie leczenie od 45 minut od wejścia do szpitala. Nagroda przyznawana jest za szybkość reakcji i krótki czas oczekiwania na leczenie.

Wyróżnienie odebrała lek. Iwona Sinkiewicz, kierownik oddziału nieurologicznego z pododdziałem leczenia udarów. - Bardzo się cieszymy z tej nagrody, bo leczymy tak pacjentów od 2010 roku, w rejestrze jesteśmy od 2017 roku i na podstawie statystyk udało nam się taką nagrodę otrzymać - powiedziała.

- Ja się szczególnie cieszę z tej nagrody, bo to pokazuje wysoką jakość oddziału ze znakomitym zarządzeniem, dobry skład lekarski, dobrą współpracę, ale wpływ na to ma także cały ciąg zdarzeń, od podjęcia pacjenta, szybkiej diagnozy, przekazania na szpitalny oddział ratunkowy, szybka diagnostyka i właściwe postępowanie z pacjentem. To wszystko jest niezwykle ważne, żeby uratować pacjenta - mówił podczas uroczystości dyrektor szpitala Marek Wierzba.

Nowotarski szpital ma średnio 500 pacjentów udarowych rocznie.

r/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
?Profesorka?14:46, 13 lutego 2019
Super wydarzenie . W pełni zasłużona nagroda dla Pani
Ordynator Iwony Sinkowicz i dla Pana Oddziałowego Marka Szewczyka
ktorzy kierują oddziałem.
Gratulacje dla całego personelu oddziału!
To świetny przykład dla całego szpitala .
pustak21:02, 12 lutego 2019
A to ja znowu często słyszę że kobiety z powiatu nowotarskiego wolą rodzić np. w Nowym Sączu.
mąż pacjentki13:35, 12 lutego 2019
Moja żona urodziła w tym szpitalu drugie dziecko, a i sama miała w zeszłym roku zabieg, choć mieszkamy w sąsiednim powiecie. Zadowolona z obsługi, z sal szpitalnych itd..Poleca każdemu jak się pytają o opinię.
pustak21:25, 11 lutego 2019
@ czepliwy:
Ha, ha, ha! Ale się uśmiałem (przypuszczam że ten żarcik został Ci powiedziany przez którąś z zarabiających zaledwie 3 tysiące brutto miesięcznie pielęgniarek, podczas gdy to one muszą przy pacjencie robić praktycznie wszystko, lekarze nawet zastrzyku nie potrafią zrobić). Teraz na poważnie: nie życzę sobie abyś uzurpował sobie prawo do bycia dla mnie wyrocznią co do tego co ma a co nie ma sensu.
czepliwy14:56, 11 lutego 2019
@pustak
Jest taki żarcik o paradoksie biegunki - że jednocześnie często i rzadko. Podobnie z twoją biegunką słowną- piszesz często ale rzadko (z sensem).
pustak13:34, 10 lutego 2019
Chciałem skorygować jedno słowo w moim ostatnim komentarzu: nie "dyskryminowane pielęgniarki", tylko "dyskryminowane pod względem płacowym pielęgniarki".
pustak10:49, 10 lutego 2019
@ Koza:
Wygląda na to że dla przełożonych dyrektora szpitala nie ma absolutnie żadnego znaczenia jak szpital jest oceniany przez społeczeństwo. Oni zawsze, jak co roku, znajdą jakiś wybieg żeby za coś ten jego szpital pochwalić i wyróżnić. Jak już wszystkie oddziały wypadną źle, to dyrektor zostanie pochwalony za to, że jeszcze te jego jakże dyskryminowane pielęgniarki jakoś tam jeszcze pracują, i to on raczej, a nie pełne poświęcenia pielęgniarki, dostanie za ich wkład nagrodę. Żenujące.
koza17:43, 9 lutego 2019
Gratulacje dla calej zalogi a p.Dyrektor w tym temacie nic nie zrobil wiec niema mu co gratulowac powinien zajac sie SOREM bo to skandal jak oni traktuja pacjetow
pustak14:40, 9 lutego 2019
@ córka pacjentki:
Lekarz może popełnić 99 błędów lekarskich i wyleczyć tylko jednego pacjenta. Są jeszcze inne sposoby badania jakości pracy szpitali, lecz trudno jest je u nas zastosować, ponieważ zadbano aby był tylko jeden szpital w powiecie, czyli monopol zamiast konkurencji (wiem, wiem, duży może więcej, dach z możliwością lądowania dla helikopterów, pełniejsza realizacja zapotrzebowania na różnorakie specjalizacje, tyle tylko że monopole z czasem degenerują, a konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła).

@ Oto Polska:
Ditto: oto Polska właśnie! Zamiast skupić się na meritum żeby poprawić sytuację bo są kilkumiesięczne kolejki, atakujesz ad personam, nawet jeśli widzisz że atakujesz pustkę, bo inaczej nie potrafisz. Ty umiesz, i zapewne lubisz, tylko kosić ludzi i sprawdzać ich dossier, itd. Nagle strasznie dla Ciebie jest ważna i istotna moja profesja - sorry, ale obawiam się że Ty mentalnie wciąż tkwisz jeszcze w epoce Gomółki (Studenci do nauki, pisarze do piór, syjoniści do Syjonu - brrrr!).
Oto Polska13:35, 9 lutego 2019
Do Pustak
WIdać że jest z Ciebie prawdziwy Pustak. Ciekawe jaką Ty masz profesię?
córka pacjentki13:31, 9 lutego 2019
moja mama leżała na tym oddziale po udarze i dzięki szybkiej interwencji oddanemu personelowi wróciła do zdrowia.Chciałam podziękować lekarzom a w szczególności pielegniarką,które są cały czas obecne przy pacjenci na sali udarowej i naprawde wykonują cięźką prace.
pustak10:09, 9 lutego 2019
@ Pacjentka:
"Ja również czuję się znakomicie i z tego miejsca chciałabym podziękować zespołowi operacyjnemu za tak szybkie i sprawne doprowadzenie mnie do używalności społecznej". Czy pani przypomina sobie tę relację ze specjalistycznej kliniki Archeo w "Seksmisji" Juliusza Machulskiego? Ach tak kultura polska, przez nią o wiele trudniej wdeptuje się tych Polaków w kraj trzeciego świata, ale robimy co możemy, n'est-ce pas?
A tak na poważnie: nawet w procesach norymberskich o ludobójstwo najwięksi zbrodniarze mieli za sobą zeznania świadków, którzy wychwalali ich dobroć i protestowali przeciwko karze śmierci dla tych nazistowskich degeneratów. Absolutnie nie chodzi mi o to aby ktoś to odnosił do lekarzy oczywiście; używam tego drastycznego przykładu tylko po to żeby Pani pokazać że takie jednostkowe przykłady jaki Pani tutaj zaserwowała niczego jeszcze i nigdy nie dowodzą.
PACJENTKA08:12, 9 lutego 2019
byłam pacjentką z udarem mózgu i na tm oddziale wróciłam do zdrowia i dzieku Personelowi Oddziału Neeurologi jestem sprawna i wróciłam do pełni zdrowia BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB MI POMOGLI
pustak22:26, 8 lutego 2019
@ e:
Ktoś tutaj napisał że jego wujkowi jakoś nie pomogli, a nie że nie zdziałali cudów, dlatego proszę Cię, e, nie przekręcaj wypowiedzi. Można nie być cudotwórcą i pomóc, a oni tutaj nie pomogli - tak jest to napisane i nic o cudotwórcach (to Ty wprowadzasz tu temat cudów).
baba21:57, 8 lutego 2019
o rehabilitacji ani słowa, jakby kończyło się na rozpoznaniu, a każdy pacjent udarowy wychodzi z choroby dzięki ciężkiej pracy z rehabilitantem. Tkwijmy dalej w ciemnogrodzie ;)
grzesiek17:18, 8 lutego 2019
oczywiscie ogromne brawa i gratulacje. Ja jednak zastanawiam sie, czemu lekarze nigdy (wynika to z mojego doswiadczenia) nie proponuja zadnych kuracji wspomagajacych. Mam wsrod zmajomych trzy osoby po udarze. Dwie z nich mialy prowadzona tylko rehabilitacje a ta trzecia rowniez przyjmowala specjalny prepart (chyba ***) i to wlasnie ona najszybciej wrocila do siebie. W koncu to rowniez jest jakies rozwiazanie i zwiekszanie sobie szans na powrot do zdrowia, wiec czemu nie sprobowac?
e16:13, 8 lutego 2019
do ty - no nie można pochwalić twojej ortografii... A poza tym tam pracują lekarze a nie cudotwórcy...
ZochazKrakowa12:26, 8 lutego 2019
A jak tam sprawa z brakującymi anestezjologami w szpitalu? Cisza...
ty12:26, 8 lutego 2019
Jakoś mojemu wujkowi nie pomogli i umarł to cotu hwalic
Bee Housefly12:19, 8 lutego 2019
O! A dlaczego moderator wygumkował /.../

Zwrot był obraźliwy. Proszę użyć słowa odnoszącego się do ludzi, nie do zwierząt. Moderator.
Bee Housefly12:05, 8 lutego 2019
Górale! Plemię wiecznych narzekaczy; jak im pupę miodem posmarują, to zaraz ***, że za cienko albo,że za bardzo się klei i do tego muchy się zlatują.
@08:38, 8 lutego 2019
Ten szpital jest w szarej końcówce . A tu proszę znaleźli coś czym można się jednak pochwalić. Co w takim razie z ZOR-em. Kardiologią i jej ordynatorem i ginekologią z przywilejami itd....itp.??? Pokazano temat zastępczy i pieją z zachwytu .
prac. star.08:21, 8 lutego 2019
To nie zasługa dyrekcji bo jest do niczego to zasługa tylko i wyłącznie personelu.
piotrek05:17, 8 lutego 2019
a starosta to jakiś pokrzywiony , a dzień wcześniej na balu
to jak struna się pokazał ...
Pacjentka22:39, 7 lutego 2019
Byłam pacjentka oddziału neurologii,gdzie przebywałam po udarze.
bezpośrednio przekazano mnie na oddział rehabilitacji,gdzie postawiono mnie na nogi .Opieka na rehabilitacji wspaniała,pełne zaangażowanie personelu,dużo serca dla pacjentow ,niesamowite zaangażowanie.Rehabilitacji nie musiałam załatwiać,doktor prowadzący na neurologi mnie skierował ,pomyślał za mnie.Dziekuje za odzyskane zdrowie i sprawność.
Renata22:37, 7 lutego 2019
Brawo Pan Robert Biedronka za celny komentarz! Myślę, że więcej ludzi widziało post pana Wierzby na FB. Pokazał "klasę polityczną".
besala21:16, 7 lutego 2019
Gratuluję lekarzom i pielęgniarkom. Jednak dyrektor szpitala, należący do tzw. "nowej elity" nie ma w tym sukcesie żadnego udziału. /.../
SOR20:41, 7 lutego 2019
Ratownik...jeszcze jak byście się nauczyli odróżniać udar od tygodniowych zawrotów głowy to byłoby dobrze....
nutka20:05, 7 lutego 2019
Gratulacje i chwała lekarzom i pielęgniarkom- jesteście WIELCY
pustak20:03, 7 lutego 2019
Jak jest tysiąc i jeden powodów dla których szpital ląduje z szarej końcówce w ogólnopolskich rankingach, to co się wtedy robi? Ano wynajduje się jakąś tysiąc drugą dziedzinę, w której można się wykazać jakimś tam sukcesem na papierze (te statystyki). Brawo Wy!
mieszkaniec powiatu tatrzańskiego19:57, 7 lutego 2019
Nagroda w pełni zasłużona . Leczenie na oddziale neurologii z pododdziałem leczenia udarów na bardzo wysokim poziomie. Szybka specjalistyczna diagnostyka ,konsultacje innych specjalistów ,rehabilitacja i nie oszczędzanie na pacjentach w porównaniu z wieloma innymi szpitalami
wielu pacjentom uratowało życie i uchroniło przed trwałą niepełnosprawnością.Ponadto dobra komunikacja z Panią ordynator i jej współpracownikami oraz dobra fachowa opieka
pielęgniarek ,które pomimo pracy na tak ciężkim oddziale wykonują swoja pracę z życzliwością za którą powinny być godnie wynagradzane.A to wszystko co warte podkreślenia bez dowodów wdzięczności.Oby współpraca pomiędzy szpitalem nowotarskim,a Szpitalem Powiatowym w
Zakopanem układała się lepiej, ponieważ zakopiański szpital nie posiada takiego oddziału, ani nie dysponuje rezonansem magnetycznym.Na oddziale wewnętrznym nie ma możliwości zastosowania pewnych metod leczenia dających większe szansę na pełny powrót do zdrowia.Pacjenci leczeni w oddziałach udarowych wykazują się dużo lepszym efektem leczenia niż pacjenci leczeni na innych oddziałach,a o tym jak to ważne w przypadku udaru chyba nikogo nie trzeba przekonywać.Szpitale w Nowym Targu i w Zakopanem w porównaniu z innymi szpitalami są naprawdę placówkami na całkiem przyzwoitym poziomie .A na obustronnej współpracy mogą wiele zyskać.We wszystkich szpitalach ,nawet wielce renomowanych klinikach zdarzają się różne błędy i powikłania .Warto postarać się ,aby wszyscy mieszkańcy powiatu tatrzańskiego mieli dostęp do szybkiego leczenia w nagrodzonym oddziale,zwłaszcza w przypadku udarów ,które występują coraz częściej i są główną przyczyną niepełnosprawności u osób dorosłych.A dowodem na to jak istotna to sprawa są pacjenci ,których wyprowadzono tam z ciężkich stanów i dobrze funkcjonują .
Pacjenci19:37, 7 lutego 2019
Gratulacje dla całego personelu nagroda naprawdę się należy , dużo zastrzeżeń do pracy SOR-u ale to nie wina zatrudnionych tam pracowników a wina dyrekcji czy Pan wie Panie Dyrektorze ile trzeba czekać w sobotę i niedzielę na SOR aby mieć odczytany wynik tomografu bo nie ma kto odczytać i wysyłacie badanie gdzieś w Polskę aby po kilku godzinach przyszedł odczyt a pacjent w tym czasie sobie leży i wszyscy tłumaczą , że nie ma na dyżurze lekarza radiologa, niech Pan dalej robi oszczędności to zobaczy Pan jak to się może skończyć , gdyż do podania kontrastu lekarz dyżurny schodzi z SOR-u do pracowni aby podać kontrast a pacjenci sobie czekają pod SOREM . Nie ma kto zrobić doplera . Sprawa naprawdę do przemyślenia bo wszystko się udaje ale do czasu.
Jaga19:10, 7 lutego 2019
Pan Dyrektor zadowolony uśmiechnięty, tylko wypadałoby się jednak ogolić. Przy tej posturze kilkudniowa bródka raczej nie prezentuje się dobrze. I może warto byłoby się zainteresować, ale tak z sercem co na innych oddziałach? Bo jakoś tak łatwo pozbywacie się pracowników.
pracująca obok17:36, 7 lutego 2019
Uważam ze to jeden z najlepszych oddziałów w szpitalu czego nie da sie powiedzieć o sorze.Czym to idzie ?Przyklad idzie z góry .Zalezy pani kierownik i panu Markowi to ciągną resztę za sobą .Gratulacje !!A na sorze i na oiomie dokładnie na odwrót .
CK16:59, 7 lutego 2019
A Ja przypomnę o pacjentce, która w 2011 roku została nieprzyjęta na oddziale z powodu niepodpisanej umowy z NFZ, odesłana do Krakowa i zmarła. Brawo Wy???
DOKTOR JACEK16:36, 7 lutego 2019
Brawo Panie Dyrektorze ! Naprawdę gratulacje . /.../
pacjent16:28, 7 lutego 2019
Brawo WY.Takie podejście do ludzi to sie chwali Wielkie dzięki pozdrowienia dla całej załogi.Tylko szybciej żeby było na SORZ-e,bo tam to POrażka!
Robert Biedronka ;)16:18, 7 lutego 2019
jak to mówią, jeden sukces wiosny nie czyni....
wf15:39, 7 lutego 2019
a jak antestezjolodzy? czy przykrywamy temat nagrodą za udary??
Ratownik15:23, 7 lutego 2019
Ciekawe czy SOR też dostał za przytrzymywanie pacjentów z udarem "bo ma jeszcze czas"...
Rob15:04, 7 lutego 2019
Gratulacje dla P. Ordynator i całego zespołu. Życzę wytrwałości. Zdrowy dzięki państwu pacjent.
sm14:50, 7 lutego 2019
coś wiem na ten temat spędziłem tam 7 dni z podejrzeniem udaru obsuga bardzo przyjemna lekarze normalni co się człowiek zapytał zawsze odpowiadali nie tak jak na innych oddziałch jednym słowem gratulacje dla pani kieownik i innych lekarzy
Ula14:36, 7 lutego 2019
Brawo! tylko się cieszyć. Gratulacje.
k14:24, 7 lutego 2019
kiedy będzie ukarany za braki personalne kilkumiesięczne kolejki do specjalistów i całą resztę bajzlu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij