Sobota, 29 luty 2020, Imieniny:
Nowy Targ i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-2°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-2°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 85
Mist
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
-2°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
09.02.2019, 15:55 | czytano: 6480

Zakończył się X Bieg Podhalański w Nowym Targu (zdjęcia)

Fot. Krzysztof Garbacz

800 zawodników stanęła na starcie jubileuszowego, dziesiątego Biegu Podhalańskiego, który w sobotę został rozegrany na lotnisku w Nowym Targu. Na koronnym dystansie 30 km triumfowali Peter Mlynar ze Słowacji i Kornelia Kubińska ze Skawy.

Bieg otwarł burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, a błogosławieństwa udzielił startującym ks. Władysław Zązel. Oprawę regionalną przygotował zespół Mali Śwarni.

Pogoda w Nowym Targu sprzyjała rywalizacji. Poranek był co prawda pochmurny, ale potem wyszło słońce.

Zawodnicy wystartowali na trzech dystansach - 30, 15 i 6 kilometrów. Bieg, rozgrywany w ramach Mistrzostw Polski Amatorów, ściągnął do Nowego Targu biegaczy z Podhala, różnych regionów Polski i ze Słowacji. Dyrektorem biegu była Jadwiga Guzik, delegatem technicznym Polskiego Związku Narciarskiego Barbara Sobańska, asystentem delegata i sędzią głównym Stanisław Marek, a kierownikiem trasy Zygmunt Ostapiuk.

Na koronnym dystansie 30 km wśród mężczyzn triumfował Peter Mlynar ze Słowacji, nieznacznie wyprzedzając Kacpra Antolca z Obidowej, trzeci był natomiast Jakub Twardowski z Nowego Targu. Wśród kobiet wygrała Kornelia Kubińska ze Skawy przed Joanną Kurzawińską z Kościeliska i Ireną Dąbrowską z Nowego Targu.

Na 15 km najlepszy był Jacek Staroń z Krosna, drugie miejsce zajął Jan Holiga ze Słowacji, a trzecie Piotr Garbowski z Klimkówki. W rywalizacji kobiet triumfowała Catherine Spierenburg z Kościeliska przed Iwoną Piekarz z Myślenic i Jagienką Czubernat z Nowego Targu

Bieg na 6 km wygrał Andrzej Mojeścik z Istebnej, drugie miejsce zajął Wojciech Wojtyła z Pogórza, a trzecie Bartosz Krzymiński z Nowego Targu. Marcelina Wojtyła z Pogórza, Julia Demkowska ze Skomielnej Białej i Agnieszka Tylka z Czarnego Dunajca to z kolei najlepsze panie na tym dystansie.

r/ zdj. Krzysztof Garbacz
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
amator biegowy13:07, 12 lutego 2019
a ja pobiegłem w niedziele nie smarując nart bo oni wysmarowali tory swoimi niosło że cho..choooo...
kris11:27, 11 lutego 2019
Od kilku juz dni wiatr był wschodni więc o smogu na lotnisku nie ma mowy. Wiem co piszę bo tam biegam , najlepiej krytykować.
Dzieki za organizacje tej imprezy dla p.Jadzi i innych.
MF14:50, 10 lutego 2019
Wspaniala impreza na lotnisku zawsze sa piekne wydarzenia tak trzymac Panie Prezesie.....
dzim11:58, 10 lutego 2019
nie było smogu
wzrokowiec11:34, 10 lutego 2019
powinno być trzech księży, ponieważ rekordowa liczba zawodników
Kamyq10:17, 10 lutego 2019
Lepiej biegać w smogu niż nie biegać!!!!! A ci wrażliwi na smog wolą siedzieć w domu pałac fajki i ładować browary....smog zawsze był i będzie tylko nikt tego nie monitorował tak jak teraz. Dawniej ludzie palili śmieciami gumiakami teraz są piece na ekogroszki itp. Gorzej było brawo bili a teraz wszyscy strasznie delikatnie znajdują sobie wytłumaczenie że jest smog żeby siedzieć w domu.
Maria22:09, 9 lutego 2019
Brawo Jagienka!
marylka jagoda20:34, 9 lutego 2019
Dzisiaj chyba nie było dużego smogu. Tak że raczej nie ma się o co martwić :-)
Gratulacje dla wszystkich sportowców. I tych pierwszych, i tych ostatnich :-)
Bez komentarza19:31, 9 lutego 2019
W takim.smogu ?? - kto dał zgodę na taką aktywość ludzi przy normach PM 10 przekroczonych kilkaset procent ??? Oby woda święcona zadziałała ...
B8219:13, 9 lutego 2019
Sullivan patrzysz w monitor? Oślepniesz!Tragedia !!!
Sullivan18:51, 9 lutego 2019
Mmm, sport to zdrowie. Nie ma to jak bieg na 30km w tym smogu. Rak płuc już zakasa rękawy.

A tak na poważnie. Kto stwierdził że Bieg, w którym uczestniczą na dodatek dzieci, przy tak zanieczyszczonym powietrzu to dobry pomysł? Przecież to tragedia. Z czego tu się cieszyć?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij