Piątek, 19 lipiec 2019, Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Jabłonka i okolice
Fog
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Fog
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Fog
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Fog
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Fog
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Fog
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.02.2019, 19:26 | czytano: 5359

Wspólna akcja nowotarskich policjantów, funkcjonariuszy SOK i PKP PLK

zdj. KPP w Nowym Targu

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wraz za Strażą Ochrony Kolei i przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe przeprowadzili działania prewencyjne w rejonie przejazdu kolejowego w Szaflarach.

W ubiegłym roku na przejeździe kolejowym na granicy Nowego Targu i Szaflar doszło do tragicznego zdarzenia, w którym zginęła młoda dziewczyna w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Kilka dni później dwie nastolatki urządziły sobie bardzo niebezpieczną zabawę polegającą na przebieganiu przez torowisko bezpośrednio przed nadjeżdżającym pociągiem.

- Podczas wspólnej akcji prewencyjnej funkcjonariusze zwracali uwagę na prawidłowe zachowanie się w rejonie przejazdu kolejowego i stosowanie się zarówno przez pieszych, jak i kierujących do znaków i sygnałów drogowych. Najczęstszymi przyczynami zdarzeń na przejazdach kolejowych jest niestosowanie się kierujących do znaku B-20 STOP, wjeżdżanie na przejazd kolejowy pomimo zbliżającego się pociągu, albo w sytuacji kiedy po drugiej stronie nie ma już możliwości kontynuowania jazdy lub wjeżdżanie na przejazd, kiedy półzapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie. Takie zachowania są szczególnie niebezpieczne, ponieważ w każdej chwili może nadjechać pociąg, a kierujący nie ma możliwości odpowiednio szybko zjechać z torowiska - tłumaczy mł. asp. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu.

Przekazywane przez funkcjonariuszy ulotki zawierają informacje dotyczące zachowania się min. w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Wszystkie przejazdy kolejowo-drogowe zarządzane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zostały oznaczone żółtymi naklejkami, na których umieszczone są trzy ważne numery: numer identyfikacyjny przejazdu, alarmowy 112 i numery awaryjne do zespołów technicznych. W momencie zagrożenia należy zadzwonić na numer 112 i podać z naklejki numer identyfikacyjny przejazdu. Dzięki temu operatorzy numeru i kolejarze mogą szybko wstrzymać ruch pociągów na linii i wysłać pomoc. W przypadku usterki niezagrażającej życiu należy dzwonić na numery służb technicznych. Tematy związane z zagrożeniami wynikającymi z zabaw w rejonie torowiska, chodzenia po torowisku, przechodzenia w miejscach do tego nieprzeznaczonych oraz przy opuszczonych zaporach poruszane są również podczas spotkań profilaktycznych w szkołach.

Kolejna akcja w zakresie podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych na terenie powiatu nowotarskiego zaplanowana jest na poniedziałek, 11 lutego w Rabce-Zdroju.

s/ zdj. KPP w Nowym Targu
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Taka prawda.21:46, 11 lutego 2019
Teraz Policja uczy jak przejeżdżać przez przejazd kolejowy bo nawet egzaminator nie potrafi.
alik11:46, 11 lutego 2019
Ale to nie ten przejazd kolejowy jest niebezpieczny w Szaflarach!!!!!!!!!
Tadek09:29, 11 lutego 2019
nudy nudy ....... nie ma co robić ........ a piani kierowcy na drogach , przejazd kolejowy - nic nowego ; znak STOP i po zawodach !!!!!
cdn07:35, 11 lutego 2019
szlaban - to nie to wiertło
Daw07:13, 11 lutego 2019
Pojazdy Policji i SOK zaparkowane są w odpowiednim miejscu. Widoczność mocno ograniczona.
cd23:30, 10 lutego 2019
Ciekawski Jan nie to nie ten
szlaban21:41, 10 lutego 2019
Wierto znów będzie się mógł wykazać swoją nadgorliwością w Rabce.
Ciekawski Jan19:32, 10 lutego 2019
Na pewno to jest ten przejazd , na którym doszło do wypadku? Nareszcie się "dowiedziałem' ;)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij