Czwartek, 23 maj 2019, Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
14°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Rain
13°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
18.02.2019, 20:50 | czytano: 11324

Hotel Wojasów pnie się w górę (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

NOWY TARG. Na działce obok stadionu miejskiego, którą miasto sprzedało spółce AW INVEST, trwa budowa hotelu. Spółka, należąca do małżeństwa przedsiębiorców Wiesława i Agnieszki Wojasów, buduje tu obiekt ogólnoświatowej sieci.

Będzie to trzygwiazdkowy hotel sieci Ibis Styles. To marka ekonomiczna sieci AccorHotels. Na świecie istnieje ok. 400 obiektów o tej nazwie.

Hotel będzie miał oryginalną bryłę i wystrój wnętrz nawiązujący do regionu Podhala. W środku powstanie 106 pokoi, basen, jacuzzi, powierzchnia konferencyjno-basenowa. Obiekt ma być otwarty w tym roku.

Hotel powstaje na terenie, do której prawa Urząd Miasta w Nowym Targu sprzedał spółce AW INVEST. Warunkiem postawionym przez władze miasta było, aby na działce przy ul. Kolejowej o powierzchni 0,5956 ha, powstał budynek o funkcji hotelowej i usługowo-rekreacyjnej w standardzie minimum 3-gwiazdkowym.

r/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Dorota13:04, 21 lutego 2019
To Bolesława pomysł, ten Hotel. On namówił do tego Pana Wiesława. On jest wizjonerem.
cieć12:42, 21 lutego 2019
Tak mi się przypomniał dialog z filmu miś.

- Powiedz mi, po co jest ten hotel?

- Właśnie, po co?

- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten hotel? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest hotel na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym hotelem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest hotel społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?

- Protokół zniszczenia.

- Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.
zobaczymy10:10, 21 lutego 2019
Oby ktoś kto to projektował pomyślał i wziął pod uwagę to "obłożenie" i stacje PKP... P A R K I N G I ! ! ! ! ! ! ! P A R K I N G I ! ! !
olo19:00, 20 lutego 2019
Który to niby hotel "straszy w mieście"?

Niesamowici jesteście, ludzie.
obserwator od środka17:37, 20 lutego 2019
Jeden hotel straszy w mieście od kilkudziesięciu lat . a teraz WW buduje następny . Ten pierwszy okazał się niepotrzebny jak nowa kotłownia pod szaflarami . Ten podobno mają zapełnić kopacze wojasowi . Burmistrzowi nie pozostaje nic innego jak oddać wojasowi .... stadion miejski , a potem może jeszcze ...magistrat i będzie lżej koniowi u wozu , bo to ku temu zmierza .Na razie burmistrz oddał kierownika zieleńców , tego trzeciego w tej firmie .
arsen lupin22:29, 19 lutego 2019
Viva Las Vegas! Viva Aga i Wiesiek Wojasowie.
zez20:57, 19 lutego 2019
Madrze pomyślane. Jestem pewna, żę pokoje będą wynajete na okrgło. Altnatywa dla zakopiańskich turystow jeżeli chodzi o wyajmwanie drogich kwater w Zakopanem.Dojazd regionlną koleja za 4 zł do Zakopanego. Szybciej dojedzie niz samochodem i nie ma prtoblemu z parowaniem w zatłoczonym Zakopcu.
Miastowy17:09, 19 lutego 2019
@k a Twoje komentarze mają tyle sensu, co przelewanie wody sitem.

Bardzo dobrze, że taki obiekt powstaje - równolegle z rozwojem produktu turystycznego musi iść rozwijanie bazy noclegowej. Stąd również remont hotelowej części Gorców.

O obłożenie nie ma się co martwić. Liczba turystów wzrasta z roku na rok a przykład choćby Casy pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie.

Tych kilku bezustannie narzekających nowotarżan proponuję zignorować. Niech Miasto należy do ludzi chcących zmieniać je na lepsze. A tych jest znacznie więcej.
k15:04, 19 lutego 2019
Ten hotel jest potrzebny jak głuchemu radio.
xxx11:03, 19 lutego 2019
Jeśli zapłacą za pracę trochę więcej niż najniższa krajowa to z pracownikami nie będą mieć problemu. Połowa załogi z Casy (już i tak krucha) przejdzie do Wojasa, a nawet już będą przeszkoleni.
mieszkanka08:13, 19 lutego 2019
@Góral
Taka mentalność niczemu nie sprzyja. Jeżeli ktoś inwestuje to znaczy się, że się tu musi opłacić i widzi potencjał. Taki sam potencjał ma np. hala widowiskowa tym bardziej że jesteśmy w regionie turystycznym.
Gazda08:04, 19 lutego 2019
Ktos napisał że nie ma gdzie parkować ,a place na pł od tego obiektu ? Takie małe miasteczko i dwa stadiony ? Na których nie moga zapewnić nawet 20% publicznosci,jest w parku a tu zrobić parkinng i już ,jedna kondygnacja równo z grunted ewntualnie 2 lub wiecej do góry i parking na 400 - 700 aut,kolej wozi dalej ,odkorkowane całe Podhale,parking otrzywiście zarzadzany przez Miasto,bez żadnych ludzi ,przetargów - bo złodzieje a nie Miasta będzie miało dochód, kamery ,szlaban,na wzór jak na lotniskach na Zachodzie, z czterech ochroniarzy z pała I pojazdem wywożacym niesfornych włascicieli autek
Obserwator06:29, 19 lutego 2019
Nareszcie cos się dzieje. Bardzo dobrze. Nie będziemy miastem przejezdnym przy drodze do Zakopanego jak to któryś z byłych włodarzy miasta orzekł kiedyś. Zapytajcie właścicieli hotelu Casa jakie mają obłożenie a zrozumiecie ,że taki obiekt jest potrzebny. W pobliżu stacja kolejowa. Niech miasto się rozwija turystycznie. Targi padną(jeden przy Ludźmierskiej już padł) i co wtedy?
aa23:01, 18 lutego 2019
ciekawe gdzie będą parkować ?
Góral22:52, 18 lutego 2019
Wiedziałem, że nie będzie to wysokich lotów, bo tylko *** No ale czego się spodziewać po N. Targu???????? Dziwne, że w ogóle powstaje tutaj nowy hotel.
sylwek21:28, 18 lutego 2019
trzeba parkingów - bo pkp i hotel.
bb.21:16, 18 lutego 2019
Orientuje się ktoś może czy będą korty do squasha? Przydałoby się coś nowego w mieście jeśli ma to być hotel o charakterze sportowym a nie np. kolejna siłownia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij