"Partia rządząca wszystko co robi opiera na kłamstwie". Spotkanie-debata parlamentarzystów PO w Nowym Targu (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Zakopane
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
232 %
Nowy Targ
90 %
Zakopane
210 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 116 | 232 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Rabka-Zdrój
Dostateczna
PM 10: 105 | 210 %
18.02.2019, 22:38 | czytano: 9345

"Partia rządząca wszystko co robi opiera na kłamstwie". Spotkanie-debata parlamentarzystów PO w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. Ponad dwugodzinne spotkanie, które miało być debatą ph. "Jaka Polska po PiS-e?" - było w pierwszej części monologami posłów i senatora PO na temat obecnej partii rządzącej, a w drugiej odpowiedziami na pytania uczestników spotkania. Jeśli parlamentarzyści spodziewali się entuzjazmu ze strony członków, czy sympatyków PO, to nieco się przeliczyli.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
Około 40-50 osób - w większości spoza Nowego Targu - wzięło udział w spotkaniu z udziałem posłów i senatora Platformy Obywatelskiej, czyli Jagny Marczułajtis-Walczak, Grzegorza Lipca, Józefa Lassoty i Bogdana Klicha. - Od dwóch tygodni prowadzimy "objazd" powiatow. Byliśmy już w sześciu, do końca marca planujemy odwiedzić wszystkie - zapowiedział prowadzący spotkanie Aleksander Miszalski, przewodniczący PO w Małopolsce i dodał: - Jesteśmy tu po to, by wysłuchać waszych pomysłów i postulatów.

Zgodnie z wprowadzeniem do dyskusji, parlamentarzyści mieli po kolei omówić "główne grzechy PiS", "wymienić coś co może partia rządząca zrobiła dobrze", odpowiedzieć na pytanie "jak wygrać jesienne wybory" oraz "co zrobić po wygranej".

O "wrogich plemionach", kłamstwach i "kneblowaniu opozycji"

Jako pierwszy głos zabrał Bogdan Klich. Senator przypomniał, że Podhale to był kiedyś "jego okręg wyborczy, gdy startował do Parlamentu Europejskiego. Potem zdiagnozował sytuację w kraju, mówiąc, iż "to, co się załamało w polskiej polityce to umiejętność dialogu". - Rozpadliśmy się na dwie części, na "wrogie plemiona". Nie da się budować państwa, bez odbudowy wspólnoty - mówił. Apelował o przywrócenie kultury dialogu i skupienie się wokół wartości. Owe wartości to: szacunek do prawa (by nikt nie był ponad prawem), szacunek dla konstytucji i szacunek dla praw obywatelskich.

Grzegorz Lipiec zadeklarował, że Platforma "chce dać odpór pisowskim zachowaniom", po czym swoje wystąpienie oparł na porównaniu o. Tadeusza Rydzyka z Wielką Orkiestra Świątecznej Pomocy i krytyce TvP.

- Takie spotkania twarzą w twarz są bardzo cenne - zaznaczyła na wstępie Jagna Marczułajtis-Walczak. Potem przeszła do krytyki PiS. - Partia rządząca wszystko co robi opiera na kłamstwie. Nawet 500+ oparte jest na kłamstwie. Mam troje dzieci, a dostaję 500+ tylko na dwoje. Premier Beata Szydło obiecała, że każde dziecko dostanie - argumentowała.

- Jako posłowie opozycji jesteśmy kneblowani, wyłączane są nam mikrofony, jesteśmy karani finansowo jak mówimy, że rząd kłamie - dodała. Na koniec zaapelowała do sympatyków Platformy Obywatelskiej: - Chodzi o to żeby państwo byli naszymi posłańcami. Byście poszli do swoich rodzin, środowisk i przekonywali do naszego programu. Każdy głos w wyborach jest na miarę złota. Trzeba mówić jak jest źle, jak źle jest w tym państwie. Jesteśmy w stanie poruszyć tę Polskę i ją zmienić. Chodzi o to, by było nas więcej przy wyborach.

Józef Lassota zwrócił się z pytaniem do uczestników spotkania: "Oczekujecie, że PiS przegra wybory?" Gdy usłyszał: "tak", dodał: - To nie jest łatwe, ale sprawa jest do odwrócenia. Musimy przywrócić Polsce normalność. Powinniśmy podnieść głowy i przestać się bać.

"Ludzie, krasnoludy i elfy jednoczą się przeciwko Sauronowi"

- Czy będziemy w stanie wygrać z Prawem i Sprawiedliwością? Jak te wybory wygrać? Jak jesienią osiągnąć sukces? - pytał swoich kolegów partyjnych Aleksander Miszalski.

- Wszystkie "demokratyczne" ręce na pokład. Wszyscy ci, którzy opowiadają się za demokracją, za byciem w UE, wierzą, że warto odbudować dialog, stworzyć wspólnotę powinni się zjednoczyć - powiedział senator Klich.

Poseł Lipiec także mówił o skupianiu środowisk przeciwko PiS, a współpracę z lewicą porównał do tolkienowskiej opowieści o "walce ludzi, krasnoludów i elfów, którzy byli tak różni, ale razem stanęli do walki ze złym Sauronem, więc i PO się jednoczy, by pokonać Saurona-Kaczyńskiego".

Posłanka Marczułajtis skomentowała wynik wyborów tak: - Przegraliśmy, czuliśmy się zbyt swobodnie, zbyt pewnie. Wielu nie poszło do wyborów, bo zapomniało, że każdy głos się liczy. Zachęcam państwa do większej aktywności w mediach społecznościowych. My tego od państwa potrzebujemy - tłumaczyła i prosiła, by sympatycy PO przeglądając Internet "lajkowali" posty, przesyłali je dalej do innych osób, komentowali w internecie, pisali nawet krótkie komentarze typu "to dobry kandydat". - Chodzi o to, byśmy czuli, że mamy od was wsparcie - wyjaśniła.

Oszukani czują się wszyscy - i wyborcy, i wybrańcy

- A my mamy od was wsparcie? - zapytał jeden z uczestników spotkania i sam udzielił sobie odpowiedzi na to pytanie. - Jestem radnym z Mszany Dolnej. Poseł PiS potrafi być na sesji Rady Gminy. Wy nie przyjeżdżacie. Nie ma was na sesjach, na imprezach. Nie macie nawet pojęcia jaka propaganda jest robiona. Brakuje opozycji, która pokazałaby ludziom inny punkt widzenia. PiS robi wspaniała propagandę. PO tego nie potrafi. Nie ma struktur w regionie. Wy, parlamentarzyści jesteście za mało aktywni w terenie. Nie żyjcie tylko sprawami warszawskimi, proszę udać się w teren - mówił przedstawiciel ziemi limanowskiej i zwracając się do posła Lipca, zapytał: - Liczy pan na laurki? Jak był pan w zarządzie województwa małopolskiego przyjechaliśmy do pana w sprawie ważnej dla społeczności lokalnej jaką jest ośrodek zdrowia. Nie tylko pan nam nie pomógł, ale i nas pan ośmieszył. Tak się nie robi - podsumował.

Poseł Lipiec w odpowiedzi zarzucił sympatykom PO, "że się za mało starali i to ich - wyborców wina, iż jest tak mała reprezentacja Platformy w sejmie".

- Co to za argument "wybraliście tylko jednego posła"? - zdziwił się inny uczestnik spotkania. - Wybraliśmy was i od was oczekujemy roboty poselskiej. Po to was wybieramy, żebyście opracowali program i go realizowali - skwitował.

Gdy szef struktur małopolskich PO Aleksander Miszalski próbował zagasić temat przypominając, że spotkanie odbywa się w Nowym Targu, głos zabrał nowotarżanin. Jak sam o sobie powiedział "pogrobowiec kola nr 2". - Nie będę przypominał w jakich okolicznościach doszło do powstania drugiego koła PO w Nowym Targu, bo wszyscy tu na tej sali wiedzą. Do nowotarskiego koła Platformy przyszli wspaniali ludzie, w większości przyprowadzeni przeze mnie, którzy chcieli pracować. Teraz mnie pytają "co mamy robić?". Nie ma struktur PO w Mieście. Jak mamy działać? Przypomnę tylko, że podczas kampanii prezydenckiej, gdy zwróciłem się o materiały do ówczesnego szefa to dostałem od niego trzy - dosłownie trzy plakaty Bronisława Komorowskiego. Tak wyglądała sytuacja. Dlaczego nie rozliczono osób odpowiedzialnych za kampanię, nie omówiono popełnionych błędów. Wielokrotnie prosiliśmy was, byście przyjechali. Gratuluję wam dobrego samopoczucia. Tymczasem nikt nie rozliczył kampanii, a teraz - pretensje. To wy nie pomogliście nam - podsumował.

- W Nowym Targu nie ma struktur i to jest wstyd, że nikomu nie zależy, żeby stworzyć struktury w największym mieście Podhala - wsparł przedmówcę kolejny uczestnik spotkania.

- Jesteśmy tu dlatego, bo wiemy że nie ma struktur. Po to jest to dzisiejsze spotkanie współorganizowane przez KOD i Koła Obywatelskie - tłumaczył Aleksander Miszalski, przewodniczący PO w Małopolsce.

- Nikt za nas struktur w terenie nie stworzy. Nie zrobi tego Kraków, to my musimy sami się zorganizować - zauważył Jan Smarduch i dodał, że on sam już nie ma ani czasu, ani sił na dalszą pracę dla PO, której wcześniej poświęcał "kilka godzin tygodniowo".

Program PO

Gdy znów pojawił się wątek programu Platformy Obywatelskiej, senator Klich powiedział, że "oczywiście PO ma z czym iść do ludzi, że trzeba pamiętać o programie sześciopak, który dotyczy m, in. szkolnictwa i opieki zdrowotnej oraz socjalnej". A sam program jest na stronach internetowych PO.

Kolejny uczestnik spotkania powiedział, że nie zgadza się na rozszerzenie pomocy państwa w postaci kolejnych dodatków socjalnych (mówiła o tym posłanka Marczułajtis), że jego zdaniem "nie jest metodą mówienie o PiS, że uprawia rozdawnictwo, po czym samemu się deklaruje, że da się jeszcze więcej i to wszystkim". Jak argumentował - jest to nieuczciwe i niewłaściwe."

Zarzutów było kilka, skłoniły one parlamentarzystów do zweryfikowania swoich wcześniejszych wypowiedzi. Tłumaczono, że słowa padły "jako pewien skrót myślowy" i namawiano do zapoznania się z programem Platformy Obywatelskiej.

not. Sabina Palka
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Won z idiotami23:05, 24 lutego 2019
Następny. kocham PiS: Jak się kradnie tak jak mówisz to czegoś nie ma bo ukradli a jedynymi złodziejami było PO nawet sami powiedzieli że " pieniędzy nie ma i nie będzie" no bo skąd jak ukradli. A PIS powiedział wystarczy nie kraść a pieniądze są i będą.
Won z idiotami22:53, 24 lutego 2019
Do Ty okradasz. Pewnie boli cie 500+. Ja pracuje i żona też na umowę i bierzemy 1500+. Czyli jak nie było 500+ to TY okradałeś mnie bo moje dzieci będą pracowały na twoją emeryturę.
Debil22:17, 24 lutego 2019
Ty okradasz. Cieszę się z tego niezmiernie i będę głosował nadal na PIS żeby cie doić nadal.
Ty okradasz13:58, 24 lutego 2019
głosując na PiS
OKRADASZ mnie i wszystkich pracujących na umowy o pracę
odprowadzających podatek i składki ZUS
kocham PiS13:52, 24 lutego 2019
Pola ,, pustak i inni zwolennicy PiS
to co robią agenci rosyjscy w PiS na czele z prezesem
zostanie rozliczone
kradną nasze pieniądze i udają że je rozdają
mogą rozdawać swoje a nie nasze i rozkładać swoje panstwo ale nie MOJA POLSKE
pleciecie takie bzdury widać ogladacie jedynie TVP PiS i otrzymujecie cały socjal a nie ma na podwyżki dla pracujących ... nauczycieli, pielęgniarki, wszystkich pracujących
Pola15:50, 23 lutego 2019
PiS dało 500 plus na pierwsze dziecko od 1 lipca to co będzie rozdawać Marczułajtis? Klich niech się o armię nie boi skroił armię polską nawet z onucek a teraz bzdety opowiada ,Ośrodki wczasowe znowu tętnią życiem dzięki tanim wczasom dła wojska z rodzinami a POokemony już wszystkie wystawiły do rozgrabienia przepraszam,sprzedaży,,mają nas za idiotów te (nie)Obywatelskie Platfusy
Pola15:34, 23 lutego 2019
Do kocham PiS ....udaj się na wieczorek rozrywkowy z Niesiołowskim , a może porzucaj kamieniami w dinozaury z Kopaczową proponuję wycieczkę do FSO podobno świetnie prosperuje odkąd Lewandowski sprzedał ją w ,,dobre,,ukraińskie ręce a po wszystkim polecam wizytę u psychiatry
Huurraa!15:24, 23 lutego 2019
PIS da 500+ na pierwsze dziecko. A jak PIS powie że da to da. Bo u nich pieniądze są i będą. Oni po prostu spełniają obietnice Wyborcze.
Podatnik11:10, 23 lutego 2019
Do wszystkich anty Pisowcow , mozecie pisac i pisac i pisac, prawda jest taka,ze jest normalniej, ludzie po wioskach nie biorą jedzenia na zeszyt, nie są odbierane dzieci z powodu np biedy itp itd. Czyli ogólnie ludziom żyje się lepiej. Pytam antyPisiwcy . Coś jeszcze macie do dodania?
Mam ino do nich żal, że nie zlikwidowali Zus,Nfz,Pup i inmych niepotrzebnych urzędów, ok 90procent urzednikow jest niepotrzebnych,a w NT największym pracodawcą jest US, dlatego już nie maja mojego głosu.
Marek z Krakowa11:06, 23 lutego 2019
"to, co się załamało w polskiej polityce to umiejętność dialogu" tak b. minister widzi przyczynę poróżnienia się ludzi. Wcześniej, jako minister obrony narodowej, nie widział potrzeby rozwoju naszych sił zbrojnych. Ale diagnozy
kocham PiS22:52, 22 lutego 2019
jak dojdziemy do władzy pogonimy PiS i PO
agentów rosyjskich PiS - Macierewicz, Rydzyk postawimy na karę chłosty w kazdym mieście
pogonimy nierobów z Pis i tych sprzedali majątek narodowy
trybunał stanu dla prezesa i zwykłego posła J.K.
utworzymy w oparciu o Rzeszów republikę bananową łemków
Pola19:23, 22 lutego 2019
Uważam że Platforma (nie)Obywatelska to partia najlepsa ,najwięksa ,wszystko ma najwiękse ,jej członkowie są najlepsi ,najwięksi ,najmondrzejsi i wogóle ale to wogóle nie kradli nawet jak coś psypadkiem zabrali jakomsik fabryke abo peegeer to dali biydnemu ...stare powiedzenie mówi ze smarkatym nie pojesz a z głupim się nie dogadasz i szkoda wogóle dyskusji z resztkami gangu który w świetle prawa grabił majątek narodowy tylko dla siebie a teraz mają czelność krytykować rządy PiSu ...
Seb14:55, 22 lutego 2019
"Mam troje dzieci, a dostaję 500+ tylko na dwoje. Premier Beata Szydło obiecała, że każde dziecko dostanie - argumentowała. "

Ja też mam troje dzieci i nie dostaje na żadne.

Pani poseł ma miesieczne wynagrodzenie równe mojemu rocznemu. Przecież PO było przeciow 500+, więc jak Pani sumienie pozwala rocznie z tego programu pobierac 12 tyś złotych?
wolontariat11:18, 22 lutego 2019
do jestem niewinny - chamski przekaz dajesz. Na takim przekazie opiera cała narracja dojnej zmiany, ale ludzie się coraz szybciej w tym orientują
antypis11:09, 22 lutego 2019
do prawda - faktycznie powiedziana przeze mnie prawda cię w oczy koli, ale to dobry znak. Natomiast kandydat pisu został wystawiony w Warszawie m.in. po to aby spółka Srebrna mogła rozpocząć budowę słynnych dwóch wieżowców. A moi znowu znajomi z Norwegii, Holandii i też Irlandii nie chcą wracać do pisowskiego kraju.
ToJa09:21, 22 lutego 2019
~prawda nie-obiektywna

Wpisujesz się idealnie w pisowską narrację. To za czasów PiS ich zwolennicy- Polacy nienawidzą Murzynów, Niemców, Ukraińców,Arabów, Żydów itp. Tymi wypowiedziami krzywdzi się ludzi w Polsce mających inne poglądy na drugiego człowieka niezależnie od pochodzenia. Krzywdzi się również ludzi innego pochodzenia. A cały świat ma problemy z Polakami i nie lubi ich sąsiedztwa. Niestety nie jesteśmy narodem wybranym o czym świadczą wydarzenia w PiS dot. Srebrnej i Prezesa, wydarzenia w Kościele, które rujnują opinie dużej części wspaniałych księży, zaangażowanie polityczne księży i korzysta ludzi innych ras.nie z nielegalnych dotacji.To zło wam nie przeszkadza. Dobrze, że w Polsce Ukraińcy, Chińczycy, i inni obcokrajowcy wykonują czarna robotę. Popatrz się na siebie. Czy na pewno jesteś taki święty, bo na tym terenie w większości mamy do czynienia z udawaniem wiary (bałwochwalstwo). Żydów nie nawidzicie, bo nie dorastacie im do pięt w zakresie wiedzy, zarządzania i gospodarności. Wielu Polakow bezprawnie zajęło żydowskie majątki.Ja nie twierdzę, że PO - PSL nie popełniało błędów, ale dawało ludziom spokojnie i bez zaskoczeń żyć. A te nieudaczniki nie mogą nawet programu e- pit prawidłowo napisać. Za ten błąd powinni siedzieć, bo doprowadzili do ujawnienia drażliwych danych osobom niepożądanym.
Stilo 1.208:07, 22 lutego 2019
Do Pola:Wrócili temu ,że zrównuje się poziom życia.Z trójką dzieci dostaną to samo tu co tam chodzi o 500plus.Moi znajomi te z wrocili z czwórka dzieci bo tu bedą żyli tak samo jak tam.,otrzymując praktycznie ten sam socjal tylko w złotówkach.Co nie znaczy ,że tu jest tak samo dobrze jak tam.Owszem życie jest drogie ,jedzenie też takie same ceny jak i u nas tylko z tą różnica ,że płace są tam czy gdzie indziej wyższe niż tutaj więc masz swój dobrobyt.Płaca o pare złotych w gore a ceny prawie o 100 procent wraz z paliwem ubezpieczeniem oc ,zusem który coraz wyższy to jes tten dobrobyt.Wszędzie płaca idzie o pare centów do góry tylko u nas stoi w miejscu av wszystko drogie tylko naród ciemny dostał kase i cały happy tylko nie widzi ,że wzięte z ich kieszeni ,a potem im dane z powrotem, jak w obiegu zamkniętym.Każdy na s jako kraj drenuje, z kasy ,opluwa na arenie międzynarodowej,kuoujeny rzęchy od amerykanów wojskowe,które tam są wycofywane z użytku samoloty bez uzbrojenia,dreamlinery dla lotu których nie chcą amerykańskie linie lotnicze (co poniektóre) .w lidlu czy auchanie ,kauflandzie sieciówkach zagranicznych ceny produktów wyższe niż w tym samym lidlu w Irlandii,czy Austrii, albo w Niemczech .Proszki do prania samochody sprzedawane tu a tam też dla biedoty polskiej gorsze i trzeba w salonach tu a tam dużo wiecej zapłacic za auto nowe w Polsce niż w Niemczech.Coca Cola też zupelnia inny smak w ma niemczech niż w Polsce.Jest podobno z innych co poniektórych składników niz ta nasza polska.Wizy do dziś nie zniesione nasi sąsiedzi z demoludów jakoś mogą wjeżdzać bez problemu bez poniżania się na lotnisku ,czy przed konsulem,pomimo,że ten wspaniały twój rz ąd daje najwięcej na nato sojusz amerykański,który i tak nie daje gwarantu bezpieczenstwa ,cały czas nzarzuca sie nam antysemityzm polskie obozy smierci Izrael na nas zły,nawet dziennikarka naszego sojusznika zza wielkiej wody pisze o polskich obozach zagłady wiec o co chodzi?Nasz przezydent stoi a amerylański siedzi przy podpisywaniu czegoś tam,wracając na nasze podwórku zus do góry idzie zabija tym sposobem małych przedsiębiorców,Pan Morawiecki fantazjuje na każdy kroku o jaiś innowacjach,io tym jak powiedział dwa lata temu w Polskim radio ,że przegonimy zachód ciekawe w czym.Ceny dalej są dyktowane masz zmowy cenowe administracja przerosnieta ,grupy uprzywilejowane dalej mają się dobrze,reforma sądownictwa nie wiadomo o co chodzi wkońcu doszla do skutu czy nie,załatwić nadal wszystko jak pod góre nikt nie życzliwy w jrzędach patrzy na petenta jak na wroga, albo zło konieczne to jest to nasze przyjazne państwo?Gdzie jedni dostali,drugim podniesionio i nic w zamian.Nie mówię ,ze Po idealne ale nasz rząd obecny też zapędza sie w slepy zaułek,społeczeństwo podzielone jakza poprzednich rżądów, Slużb zdrowia to też katastrofa ,a płaci się na nią coraz więcej, gdzie te nasze autobusy,samoloty samochody przemysl stoczniowy,elektrownie wiatrowe,wydobycia łupków.Ano nikt tego nie chce nigdzie w świecie zachodnim ze względu jakosciowego prestarzałych technologii spredajemy jakies tam wynalazki kołowe biedocie w Sudanie albo albo w Zambii chlubiąc się jak to mamy eksport do afryki bo sprzedano im kilka ursósów albo autosana z sanoka,które są tak liche ,że nikt nigdzie ich nie chce z powodu ceny wysokiej i słabych rozwiązan technologicznych,a ludzie dalej wyjeżdząją i będą wyjeżdzać wiadomo dużo też wraca ale to nie dobrobyt tylko tęsknota za domem ,rodziną przyjaciółmi ,często po wielu latach ma się dośc z różnych powodów albo zarobili wybudowali dom i tyle.Ale gdyby nie zagranica to co by było jaki byłby obrót pieniądza prawie każdy ma kogoś z rodziny za granicą.Bo tu tutaj czego się dorobi ze zwykłej pensji ,chyba ,że prowadzi się firme jakąś to co innego.Druga sprawa dobrobyt jest owszem albo w takich regionach jak Wrocław,Warszaw,Kraków ,czyi inne duże ośrodki gdzie są placa szybko idzie w góre i jest dużo różnych firm,jakichś tam zakładow np philip morris w Krakowie czy coś podbnego gdzie jest jakis wyrób np zakłady mięsne w Tarnowie albo zbrojeniowe które coś tam majstrują dla wojska ,które na potege sie zbroi,ale tak jak tu to co jest ? nie ma nic handel ,zawistni ludzie którzy nie umieją ze sobą życ ,dogadać ,lokale do wynajęcia, jarmark my tak tego możemy nie odczuwać choć wiadomo roboty jest wbrud ale też za jakie pienądze?Druga sprawa naklłaniało się ludzi żeby wracali do Polski przed brexitem,a teraz co ?Szuka siędla nich miejsca tam i alternatywy bo dla tych ludzi nie ma tu miejsca po prostu.Podsumowując ale to jest moje tylko zdanie jeśli kogoś tym uraziłem to przepraszamPO ogołociło ten kraj do reszty nie jestem za nimi ani za tamtymi cofnęli nas w rozwoju znisz czyli przemysł ,ogołocili z obrazów ze złotych kranów dworki w klarysewie i wiele innych rzeczy które są wszystkim znane.Tak samo obecny rząd tez rządzi zle .Robi interesy z krajem ,który jest na drugiej półkuli ,zamiast z tymi co w europie a tamci kasują nas jak za zboże.Druga sprawa;Gdzie reforma sądownictwa,gdzie te wszystkie leki refundowane ,ile wynosi zadłużenie,gdzie niski zus kto z tego skorzysta i na jakiej zasadzie,co z rolnikami ,węglem,ze środowiskiem z czego będziemy czerpać energię za ileś lat.Ostatnia sprawa dali ludziom pieniądze bardzo ładnie i szlachetnie podzileli się z ludzmi nawet niewielką kwotą , ale czy na pewno te pieniądze trafily do własciwych ludzi nie mówie ow szystkich .Czy matka nie chodzi nie kupuje sobie za to ciuchów ,kosmetyków,te pieniądze zabrane ludziom z ich kieszeni z ich podatków ich zusów ciężko zarobionych odprowadzonych powinny być odkładane na nauke na dalsze życie ,mieszkanie,a nie przetrwaniane na alkohol ,ciuchy w sklepach ,tone kosmetyków stąd sprzedaż idzie do góry właśnie wszystkiego dzięki temu .Ale szkoda ,że nie patrzy komu się daje ,to jest krzywda dla tych co uczciwie pracują często dniami ,nocami,w weekendy ,święta,i nic im państwo nie dało .Bo te pieniądze są od ludzi a nie od państwa bo Państwo przez platformę obywatelską i rządy Sld wczesniej jest gołe,tamci zniszcyli wszystko sprzedali wszystko ,skrzywdzili i rozbili rodziny poprzez przymusową emigracje.Skutki platformy obywatelskiej będziemy odczuwać zawsze.Zamknięte miejsca pracy,intetesy firmy ,firemki, trauma która w ludziach myślących nie zachłyśniętych tym,że coś teraz dostali i bujana tylko tych którzy ciężko pracowali zostanie na zawsze prowadzili swoje firmy płacicli podatki a oni wykończyli ich zagraniczną konkurencją ,tak samo znisczyli najbiedniejszych,zniszcyli rodzinę wyganiając na emigrację Ojca ,Matkę,dziecko czyniąc eurosierotą.To sa nieoodwracalne zmiany.Oni nie powinni się pokazywać publicznie .Ukradli wszystko.Pis znowu dał co nie jest złe tylko ,że to jest pozorna godność ja mam a ty nie.Podchodzi pod wywyszanie ja mam a ty nie.Pokazuje jak omotane jest społeczeństwo,że można je kupić za pare groszy ludzie są zachłysnieci bo mają ale nie pójdą przez to pracy niczego się nie tkną bo im się należy o to chodzi ?Nie mówię tu owszystkich mówie o tych negatywnych przypadkach.Lepiej ,że rządzi Pis chodz wogółe na nich ani na tamtych nie głosuje,ale uważam ,że dobrze zrobili ,że nie wpuscili uchodżców, Po by to dawno zrobiło .Kończąc uważam ,że te rządy to coraz bardziej przypominają wydmuszke bez białka ,bez żółtka ,która sama łupina chodz to lepsze ,niz tamten kolos na glinianych nogach gdzie rządzi Schetyna ,Tusk i cholera kto tam jeszcze.Platforma nie ma czelności pokazuje sie zlodziej jawnie ,ale propagować Pis jako wzrost i dobro to przesada,wszystko podnoszą i nie mają poza 500 ,senior+ ,coś tam jeszcze zadnego pomysłu.
Gazda jak sie patrzy07:19, 22 lutego 2019
Tak właśnie rządzi PO! Wójt Gminy Nowy Targ Jan SmarDuch ten co siedzi po środku tej zaprzyjaźnionej gromadki właśnie podpisał prawie 100 % podwyżkę za odbiór śmieci. Brawo! I jeszcze pewnie powie że to wina PISu.
Pola22:01, 21 lutego 2019
Do antypis moi sąsiedzi wrócili z Irlandii z trójką dzieci które poszły do polskiej szkoły i zapewne nie wrócą na wygnanie /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
jaro21:47, 21 lutego 2019
Bo ludzie muszą w końcu otworzyć oczy .Pogonić pomagdalenkowe bandy złodziei z Po ,pis ,sld czy ich nowe twory razem, biedroń i tym podobne! Ludzie czas się obudzić z letargu i powiedzieć dość a nie kłócić się ze sobą który złodziej lepszy!! Trzeba postawić na propolskie ruchy które w sondażach obecny układ specjalnie dołuje! O tych ruchach mało usłyszycie w pisowsko peowskich mediach ! Trzeba w końcu pogonić te bandy .Ludzie zrozumcie to w końcu ! Odrzućcie media które wami manipulują na przemian napuszczają jednych na drugich.Czas na wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych! Bo w obecnej sytuacji wmawia się wam ze to wy wybieracie posłów?! A to tylko wmawiany wam fałsz! Posłów wpisują na listy bossowie partyjni i to im służą ci posłowie a nie wam.Czas na zmianę ordynacji wyborczej czas na obligatoryjne referenda czas aby to ludzie mieli prawdziwy wpływ na to co się w Polsce dzieje.Pozdrawiam. Ku chwale Ojczyzny!
JESTEM NIEWINNY20:36, 21 lutego 2019
Mam pytanie do tych kilku osób pod wieloma nickami tak zaciekle broniących organizacji o synonimie PO - ile płaca za posta i gdzie się trzeba zgłosić???
Zwolennik PIS20:24, 21 lutego 2019
Do ~podhalankawładza - krótko bo ręce opadają - na WSZYSTKIE aktualnie wpłacane świadczenia pracuje DZISIEJSZE pokolenie zdolne podjąć pracę. Proszę się douczyć lub włączyć myślenie. Proszę nie przypisywać sobie, że w kasie są jakieś pieniądze wypracowane przez poprzednie pokolenia. Dorobek to i owszem został i to nie mały lecz przypominam, iż to rządy PO-PSL je wyprzedało np. KOLEJE LINOWE, bądź chcieli sprzedać np. LOT (nie będę mnożył bo nie ma sensu)
Adonis19:01, 21 lutego 2019
PO jest partią dla bogatych.Pozwala im kraść i wykorzystywać luki w prawie.Nie nadarmo więc grono podhalańskich możnych to ludzie platformy!A wy ciemni biedacy macie na nich robić i siedzieć cicho.Nie macie prawa mieć nawet własnej orientacji politycznej.PiS wcale nie jest święty!!!Ale ja jestem chrześcijaninem i nigdy nie będę głosował za partiami które są lewicowe lubią homosiow i chcą aborcji i etc.Wy się martwcie o nas że nasi włodarze nas Cisna z kasą.Sa!e podwyżki.Dostaliscie już rachunki za śmieci?Nikt nie krzyczy..
Prawda18:43, 21 lutego 2019
Do rozsądek; Nie wiesz to nie pisz bzdur. Wykonawcy wzieli pieniądze tylko że nie zapłacili podwykonawcą i oni padli bo za PO można było tak zrobić.
Prawda18:27, 21 lutego 2019
Trzaskowski obiecywał a jak wygrał to już o niczym nie pamięta i tak PO jakby wygrało to tak samo zrobi. To są kłamcy.
TW Oskar18:18, 21 lutego 2019
Poczytajcie ksiązkę W.Sumlińskiego o Komorowskim,Tusku a dowiecie sie prawdy o tej partii oszustów powstałej za pieniądze z zagranicy ....


ps.a pani Jagna nie pamięta jak chciała robić olmpiade zimowa:))))
antypis18:02, 21 lutego 2019
do pola - ale przecież za pisu Polacy mieli wracać do kraju, a tu premier jeździ do Wielkiej Brytanii żeby po Brexicie mogli zostać dalej na Wyspach. Te psiowskie gadanie, że za PO kradli już jest nudne. Raczej się pisze o różnych dziwnych rzeczach w Skokach, Get back, w NBP gdzie pensje dwóch blondwłosych pań (asystentek prezesa) w wysokości 65 tysięcy miesięcznie, spółce Srebrna,słynnych nagrodach w rządzie B. Szydło, która powiedziała, że nagrody się po prostu należą.
Jak słucham kitu serwowanego przez pis to mnie mdli - kto nie z nimi to nie jest prawdziwy Polak, zdradzieckie mordy itp.,
Pola15:51, 21 lutego 2019
Do antypis ...jakby POokemony nie kradły wyłącznie dla siebie to nie musielibyśmy szukać łaski u Niemców żeby utrzymać rodziny. A oni kradli przepraszam ,,prywatyzowali,,najpierw jako Unia Wolności potem się przefarbowali na POopaprańców a na wszystko wyraził zgodę miłościwie nam panujący Bolek ....a już Komorowska to wogóle powiedziała wynocha za granicę do roboty tu wszystko tylko nam się należy tylko nasze a wy za chlebem paszli won
rozsądek12:25, 21 lutego 2019
piszą co poniektórzy tutaj, że za PO to bankrutowały firmy budujące drogi itp.. To niech sobie jeden z drugim poczyta dzisiejszy artykuł na podhalu24, o tym że Włosi chcą więcej kasy za budowę nowej zakopianki i będą wstrzymywać roboty bo tracą na cenach materiałów itd.. To ciekawe ile polskich podwykonawców poleci w związku z tym? Rzecznik GDDKiA mówi, że podpisując kontrakt wykonawca powinien wziąć pod uwagę ryzyko zmian kosztów itd. (raczej normalne). To na pewno za PO-PSL też były takie zapisy w umowach z wykonawcami. To teraz jest ok, a wtedy było be?
z okrętu11:43, 21 lutego 2019
pis zaklina rzeczywistość. Schody w dół się zaczęły. prezes pis chce aby GW przestała zamieszczać teksty o spółce Srebrna....Poszło aż do prokuratury. Cenzura chyba wraca. Przecież jak jest czysty i nieskazitelny w tej sprawie to czego się obawia?
PIS 40 %10:00, 21 lutego 2019
40 % PIS
antypis09:24, 21 lutego 2019
do Anny - ale wylot do Smoleńska organizowała Kancelaria Prezydenta, no to co chcesz od PO? A poza tym mówili w kampanii wyborczej, że oni to jak wygrają to napewno odzyskają wrak samolotu, bo sprawią, że z Polską się będą wszyscy liczyć, z Putinem na czele. No i co? gdzie jest ten wrak? tylko testy z wybuchającymi parówkami nam zaserwowali w komisji, która kosztuje grube miliony zł z naszych podatków.
aza09:10, 21 lutego 2019
Kto zaprosił tych *** z PO?
do "Ruch 4 czerwca09:05, 21 lutego 2019
za kłamstwa które wypisujesz na temat budowania przez obecnego senatora pensjonatu z unijnych pieniędzy spodziewałbym się na Twoim miejscu konsekwencji prawnych
wycieczka i odszkodowania z naszych08:28, 21 lutego 2019
Anna mówissz o wycieczce do Smolenska ?
bo nikt o zdrowych zmysłach tak nie działa jak działa PiS - są pisma ministrów PiS w kancelarii prezydenta aby "nie przeszkadzać' "sami przygotujemy" w stosunku do premiera PO
Kiedyś lojalny.07:04, 21 lutego 2019
Zawsze byłem za partią i z partią ale jak teraz widzę że moim dzieciom się lepiej żyje i to bez donoszenia na kolegów tak rezygnuję i będę głosował na PIS.
Tomuś06:56, 21 lutego 2019
Oddajcie mi moje OFE wy ZŁODZIEJE z PO!
obserwator06:20, 21 lutego 2019
Koalicja Obywatelska wygra wybory do Europarlamentu, bo ludzie nie będą popierać tych, którzy się nagradzali, bo się im należało, nie wybiorą śpiącego Jurgiela, latającej Casą do domu p. Szydło i chcącej na siłę ukarać kierowcę z Oświęcimia, nie wybiorą Zalewskiej, aby zmniejszyć liczbę ludzi wykształconych tzw. drugiego sortu. Nie wybiorą Warszawiacy dziadków, którzy w Europarlamencie przegrali wszystko. Kempa powinna reprezentować Rydzyka, a nie Polskę. Życzę przegranej 1;50.
Anna21:57, 20 lutego 2019
Dziwię się , że ktokolwiek chce spotkać się ze skompromitowanym politykami.
Pan Klich był nieudolnym ministrem obrony w rządzie PO. Po katastrofach Cassy (zginęło 20 lotników) i samolotu pod Smoleńskiem zginęło 96 osób w tym 8 generałów) powinien wycofać się z życia publicznego. Zakupił bezużyteczne dla wojska bezzałogowe Orbitery za 110 mln USD.
Pani J Marczułajtis była szefową komitetu igrzysk Olimpiskich w Krakowie zakończonych skandalem i wielkim marnotrawstwem publicznych pieniędzy.
antypis19:52, 20 lutego 2019
do Pola - a co te Niemcy bolą, ilu naszych tam zarabia. A dzisiaj to tak "dziwnie" zmierzamy w kierunku Wschodu. Co chwilą po decyzjach PISu strzelają korki od szampana na Kremlu. Np. raport z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych został przetłumaczony jedynie na rosyjski, a były tam dane naszych agentów działających na całym świecie, których wystawiliśmy na mega niebezpieczeństwo.
Pola19:11, 20 lutego 2019
Rozpie...li nasz zakład pracy POkemony uczciwe wszyscy wylądowaliśmy na bruku beż środków do życia niektórzy nie poradzili sobie z tym przypłacili to życiem a koleżanka otumaniona przez POopaprańców krzyczała do nas że PO to najlepsza partia na świecie i nie ważne było że za parę dni została bez środków do życia tak jak my więc szkoda perswazji wszyscy wiedzą że strżyżone ale POokemony i ich wyznawcy wiedzą że golone ...po co wy hańbicie Podhale ???i idzcie do Niemiec przecież im służycie wiernie łapówy wzięte a tu już sprzedać nic Merkelandom nie wolno i o to wam tylko chodzi a nie o dobro Polaków .
prawda-nie-obiektywna18:15, 20 lutego 2019
Rozśmieszył mnie komentarz kogoś tu poniżej: "Żadne bogate państwo nie rozdaje pieniędzy za nic." Rzeczywiscie, bo cała Europa to niby nie jedzie na socjalach... No ale oni rozdają głównie Arabom i murzynom, i nie tylko dzieciom, a również dorosłym, i nie w złotówkach, tylko w euro... to sie przecież nie liczy ;-)
ONA16:10, 20 lutego 2019
Głosuję na PIS bo nie wpuścili islamskich uchodźców a jak PO dojdzie do władzy to będzie ich więcej niż nas i jeszcze z naszych pieniędzy dostaną zasiłki.
Rodzic 516:07, 20 lutego 2019
Rodzic: Wiesz co to jest wychować 7mioro dzieci? Piszesz takie bzdety że nie da się tego czytać.
PO to zlo15:42, 20 lutego 2019
Przerazaja mnie wpisy ktore tu czytam a zwlaszcza wyborcy oszustow zPO !znam takich wlasnie wybieraja sie na emeryture 65 a tak dzieki PO harowaliby jeszcze 2 lata Boli tez niektorych 500+ wyjatkowe przypadki wielodzietnosci 7+rozdzice taksowki i takie tam pitolenie !Spojrzcie w kolo ile takich rodzin wokol nas !Przez lata emerytury esbeckie wielotysieczne zadluzeniez 450mldn na 900 mld i o tym wyborcy PO zapomnieli i slawetne pieniadze z OFE nie naleza do skladkowiczow tak orzekl guru tusk wzrost vat z 7 na 22% rzad tuska ! zaczadzeni tvn z pieniedzy FOZZ a pluja na Rydzyka !Zenada na kazdym kroku ta zółć was zaleje najemnicy obcych ! czyli wyborcy PO
Ruch 4 Czerwca15:19, 20 lutego 2019
Przegonić PiS z Podhala i to szybko
Stawiamy na Ruch 4 czerwca
PO znikło na Podhalu w 2013 roku po rezygnacjiz PO ludzi Smarducha
Popieramy b.Waksmundzkiego do Senatu jako bezpartyjnego ( tak było 4 lata temu i niech tak zostanie)
Widać jak obłowił się obecny senator z funduszy europejskich wybudował pensjonat a teraz psioczy na UE
co nie14:47, 20 lutego 2019
do Janosik - nie generalizuj tak z tymi emerytami i rencistami, bo oni sobie je w zdecydowanej większości wypracowali (emerytury) bądź stracili zdrowie w trakcie swojej pracy zawodowej (renciści). A ty wszystkich wrzucasz do jednego kotła, jeszcze dorzucając dla zabarwienia tekstu UB i SB. Taki właśnie trik stosujesz jak za systemu PRL, ale on jest taki zbieżny z linią dzisiejszych rządzących. W końcu deformę sądownictwa sygnuje PRLowski prokurator.
Janosik13:38, 20 lutego 2019
do rodzic
Idąc tym tropem myślenia, należałoby obniżyć również emerytom emerytury, bo się robią leniwi. Trzeba ich zmusić do aktywności.

Z pewnością są tacy co 500+ ich rozleniwia. Ale są też tacy co lepiej wykształcą dzieci, lub zaczną im zbierać na mieszkanie.
Ja myślę, że najwięcej przeciwników 500+ jest właśnie wśród świadczeniobiorców, tych co nie pracują -rencistów i emerytów.
Bo słusznie myślą, że to co rząd na dzieci się daje, to oni by mogli mieć.
Dlatego na manifestacjach antyrządowych uczestniczy większość ludzi starszych. A ci młodsi, to też pokrzywdzeni wcześniejsi emeryci z UB i SB.
pio12:46, 20 lutego 2019
Bezpartyjny Smarduch, bezpartyjny Waksmundzki, wszyscy bezpartyjni i apolityczni, a jednak zaangażowani w PO po uszy
rodzic12:38, 20 lutego 2019
500+ zniechęciło bardzo wiele Polaków do lenistwa zawodowego. W moim mieści samotna (mąż niby dysfunkcyjny), niepracująca mama 7 dzieci żyje jak królowa: po zakupy jeździ taryfą, dzieci w przedszkolu i szkole za darmo mają wyżywienie, wszystkie projekty unijne im się należą (zajęcia dodatkowe w szkole, znowu wyżywienie w projektach). Dzieci mają podejście jak mama - wszystko im się należy.Cała razem ósemka tylko biadoli jak są "pokrzywdzeni" w życiu. Ja z żoną oboje pracujemy, mamy 2 dzieci nauczonych, że na wszystko trzeba zapracować (bo widzą jak ich rodzice pracują), tylko jedno 500+ się nam należy, bo przecież jesteśmy aktywni zawodowo, "funkcyjni" itd. Wychowujemy sobie przez 500 + całe pokolenie ludzi, którzy całe swoje życie będą mieli postawę roszczeniową typu: "mi się należy i już". A ty jak głupi to zapieprzaj do roboty i ucz dzieci ogarnięcia życiowego.
po prawdzie12:15, 20 lutego 2019
To co mnie zaczyna przerażać, to że politycy PIS stają się pomału nietykalni prawnie. Wychodzi na to, że po to była potrzebna deforma sądownictwa, aby "swoich" nie ruszyć. Kolejna rzecz to chęć wybrania minister edukacji Zalewskiej do Europarlamentu (ma być 1 na liście na Dolnym Śląsku). Ta pani zrobiła deformę edukacji i zamierza kontynuować karierę polityczną w Brukseli. Kolejna sprawa - była premier Szydło, której nie przeszkadzało wyniesienie flagi UE, teraz też chce startować do Europarlamentu. Cóż to takiego się stało, że UE dla premierowej stała się taka atrakcyjna? Czyż narodzie nie widzisz tej całej obłudy obecnie rządzących?
do Janosika12:01, 20 lutego 2019
Do czego to doszło? Uważam, że dzieci to efekt miłości dwojga ludzi, a nie 500+. Dzieci po wzbogacenie rodziny, ale tez zobowiązania. Co będzie jeśli dziecko będzie miało 14 lat i nie będzie 500+? Darmowe pieniądze uczą wygodnictwa, a nie miłości. Moi rodzie mieli w głębokiej komunie dziewięcioro dzieci i pracując w górskim gospodarstwie nauczyli je pracy, wychowali po Bożemu, wieczorami opowiadali im prawdziwa historię, uczyli ich szacunku do nauki i wszystkich wykształcili. Co Pan na to?
do Marek09:39, 20 lutego 2019
ŻART PiS spełnia obietnice wyborcze? Czyje? Biorców 500+? Bo niczyje więcej. Sukcesywnie zarzyna małe rodzinne firmy, a kwota wolna od podatku gdzie? Co z reforma służby zdrowia?Gdzie ten łatwy dostęp do specjalistów? A co z podwyżkami cen? miało nie być. O obniżce podatków nie wspomnę. Dla ciebie i tobie podobnych to bez znaczenia że Polska zalicza kolejną wizerunkową wpadkę w UE czy dyplomacji . to że Rydzyk bierze się za szkolenia sędziów za dwa razy większe pieniądze niż cena rynkowa tego typu szkoleń itd. Ty i tak tego nie ogarniesz jak bardzo uwstecznili kraj przez te 4 lata. Szkoda. Żyj w swoim świecie ale przynajmniej nie wypisuj głupot na forum.
Skaleza09:03, 20 lutego 2019
Od 89 roku wykonano ogromną pracę dla Polski. Byliśmy szanowanym narodem na świecie jak jeszcze nigdy w historii. Dzięki Bogu, ze zrobiono duże zapas bo działania PIS cofnęły nas w rozwoju o 20 lat. Byłoby jeszcze gorzej. Znowu jesteśmy zaściankiem a jak już rozdamy wszystkie pieniądze będziemy kolonią kredytodawców. Wtedy Kaczyński będzie wołał okradli nas krwiopijcy z zachodu. Podam przykład. Jeżeli PIS po dojściu do władzy odkrył takie zapasy to dlaczego nie zwrócili pieniędzy do OFE? Przecież tak psioczyli na PO. Mogli oddać, ale woleli rozdać. A przychody z VAT są wynikiem kampanii i straszenia podatników a nie wyłapywania gangsterów (gdzie lista oszustów). 30% podatników szczególnie z małych firm zrezygnowało z odliczania VAT, żeby nie mieć problemów z patologią PIS i tu jest cały VAT. Ale to tylko chwilowa uciecha. PIS bawi się nami za nasze pieniądze. Jeszcze jedno. Gdyby nie pieniądze z zachodu na działalność antykomunistyczną do dzisiaj bylibyśmy ZSRR. Kościół który dysponuje majątkiem z naszych pieniędzy powinien być polisą dla narodu, a skąpił grosza. Nawet jak rozdawali słodycze z paczek z zagranicy nie wspominali od kogo pochodzą. Większość ludzi myślała że to ksiądz taki zaradny i taki dobry.
to skromnie czy nie08:26, 20 lutego 2019
Co do emerytur parlamentarzystów z dzisiejszego artykułu w necie taki fragment poniżej:
"Szef Prawa i Sprawiedliwości od ponad dwóch lat pobiera emeryturę. W 2017 roku (ostatnie aktualne dane) zainkasował 77 tys. 323 zł. To daje średnią miesięczną na poziomie ponad 6,4 tys. zł. 1 marca 2018 roku jego waloryzacja wyniosła około 190 zł. W tym roku znów zainkasuje kolejne 184 zł więcej do świadczenia. Miesięczne świadczenie zbliży się do 6,6 tys. zł. "
To ja się pytam jak to jest - co miesiąc kasa w sejmie i jeszcze pokaźna emerytura?
takaprawda08:26, 20 lutego 2019
Całe PO i ich wyznawców powinno się pozbawić obywatelstwa i wysłać do Niemczech, bo tam jest ich Ojczyzna.
TW, SB,,, najwięcej w PiS08:18, 20 lutego 2019
PiS polegnie tak samo jak PZPR
a na takich działaniach rodem z PRL wprowadzają TW, SB z PiS
najwięcej agentów jest w PiS= PZPR tak się sprawdzają "Balbina" i inni
i dlatego metody komunistyczne są im bliskie
dołożyć narodowców -i jest kwiat antypolski
trzeźwo myślaćy08:18, 20 lutego 2019
do Pola - co ty piszesz o Trzaskowskim w Warszawie? Tam przecież PISowi chodziło o wygraną P. Jakiego aby zaczęły się też budować te 2 wieżowce na Srebrnej. A tu taka klapa. Warszawiacy pokazali właściwy palec dojnej zmianie. Prezes taki skromny człowiek - konta w banku nawet nie ma, a tu masz babo placek - negocjacje biznesowe z austriackim biznesmenem prowadził.
Janosik08:07, 20 lutego 2019
~podhalankawładza
Mówi pani, że PiS rozdaje pieniądze. I że rozdaje nasze pieniądze.
Tak, po części to racja. Pod warunkiem, że jakby nie rozdawało to te pieniądze zostałyby w naszych kieszeniach. Tylko w jaki sposób.
Przecież PO też zagospodarowywało pieniądze. A to podwyższyli VAT, a to wiek emerytalny, przeksięgowali OFE. Dzięki temu mogli wydawać. Tylko nie dawali ludziom, a sobie. Pięknie zagospodarowali pieniądze na budowy drug i stadionów na Euro 2000. Dzięki ttemu setki podwykonawców nie zobaczyło już kasy i splajtowało.
Ja osobiście nie korzystam z 500+, ale cieszę się, że nasze dzieci dostają na nasze wnuki. To też jest nasz wkład, który włożyliśmy pracując na dobrobyt tego kraju.
Zadaje pani pytanie, czego uczymy młode pokolenie. Właśnie je uczymy solidarności. Poza tym jak nie będzie 500+, to niedługo nie będzie tego pokolenia, które tak chce pani uczyć.
krk07:49, 20 lutego 2019
Do intrepid vel peowiec:
Człowieku, wszystkie podane przez Ciebie przykłady świadczą tylko i wyłącznie o twoim zaangażowaniu politycznym i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.Podaj konkretne przykłady (zdarzenia) a ja na każdy z nich merytorycznie odpowiem zgodnie z faktami a nie sloganami wyssanymi z palca.
Jestem bo kazali07:28, 20 lutego 2019
Sądząc po minach zgromadzonych to raczej nie ma przekonania że wygrają.
do nowotarżanki06:28, 20 lutego 2019
Kto dał pani prawo do dysponowania mieszkańcami Nowego Targu? Jest pani niewolnikiem PiS i nie zrobi pani z reszty mieszkańców Nowego Targu niewolnikami. My znamy swoja wartość. PO zostawiła wam Polskę w dobrej kondycji to macie co rozdawać i kraść. Rodzinom dajecie 500+, a sobie od 50 000 plus do 100 000 plus. Wasz "guru" też zdecydował się coś uczknąć z tego polskiego tortu. Wraz z Brudzińskim nazywał opozycję komunistami i złodziejami, a kim on jest? Teraz po rządami dopiero jest komunizm i złodziej na złodzieju, bo "wam się to należy". Ja za komuny nigdy nie bałam się ani w domu ani w pracy, a teraz boję. Tak jawnie nikt nie zakłamywał historii ja PiS to robi. Niech sie pani pomodli o zdrowie , bo o rozum.....
Pola22:12, 19 lutego 2019
Siedem lat temu mój zakład pracy rozpi...li i ukradli za psie pieniądze rządzące wówczas POokemony mieli w nosie że ktoś popełni samobójstwo bo innej pracy pięćdziesiąt plus nie mógł znaleźć ...Idzcie już do samego djabła POopaprańcy i dajcie nam spokojnie żyć wasze obietnice są tyle warte co obietnice Trzaskosia w Warszawie kłamiecie kłamiecie a chodzi wam tylko o *** ...A swoją drogą to mało było tych wyznawców POkemolandii jak z tylu landów przybyli rejon obejmował całe Karpaty aż po Limanową buu ha ha pomijam wiek słuchaczy komedia ...Janosik piszesz prawdę ale wyznawcy tej żałosnej partii mają wyprane rozumki ...
Marek21:31, 19 lutego 2019
Kłamcy mówią o kłamstwie PIS a tymczasem jak dotąd to PIS jest jedyną partią która spełnia obietnice wyborcze.
Dziwni ci ludzie20:17, 19 lutego 2019
Jagna pluje na PIS a 500+ bierze.
Jola20:12, 19 lutego 2019
Jak widzę z kim się brata PO do EU to wolę zagłosować na PIS
Pepe19:52, 19 lutego 2019
aŁtorytet o moralności alfonsa..
podhalankawładza19:51, 19 lutego 2019
~Janosik. Zgadzam się z "ANTYWYBORCĄ PIS". Panie "JANOSIK" , a czyje pieniądze rozdaje PiS na 500+, 300+, 4+ , na ogromne wynagrodzenia władzy i zarządów Spółek, na działalność gospodarczą ojca Rydzyka, na inwestycje j. Kaczyńskiego? Powiem panu: te pieniądze są tych, którzy dzieci wychowali i wykształcili bez 500+. Teraz rozdaje się za darmo pieniądze na dzieci, na podręczniki, na emerytury matek, które nigdy nie pracowały itd. Czego uczymy młode pokolenie? Matki w domach pija kawę, dzieci w szkołach lub przedszkolach od 7,00 - 16,00 dowożone i żywione na koszt państwa. Młodego pokolenia nie uczymy prawdziwej historii, wychowujemy na bredniach publicznych mediów i na kłamstwach powtarzanych przez premiera i prezydenta. Godziwie wypracowane emerytury wyższe niż 2500 zł obniża się, bo trzeba podnieść najniższe wynagrodzenia i renty. Ci, którzy cieszą się z darmowych dodatków będą płakać, gdy trzeba będzie wyrównywać długi państwowe. Żadne bogate państwo nie rozdaje pieniędzy za nic. Im szybciej odsuniemy PiS od władzy tym prędzej uratujemy Polskę od bankructwa.
pol18:55, 19 lutego 2019
...intrepid....mogli Cię przygarnąć platfusy ,przy okazji pobytu ,jak ich tak popierasz.Przede wszystkim,przez 8 lat rządzenia powinni te złodzieje zostawić w kasie miliardy,bo wszystko wysprzedali.Teraz PIS musi wykupować to co oni przehulali.To tylko jeden przykład-a widzę,że lemingi się jeszcze uchowały.
kryształowy jarek18:29, 19 lutego 2019
@Nowotarżanka- mów za siebie, jak dla mnie to te złodzieje pisaki ON!
Intrepid18:06, 19 lutego 2019
Nie jestem stronnikiem ani PiS, ani PO, jednak przyznam pełną rację @sopel, dlatego, że jak widać poniżej, propaganda PiSowska działa wyjątkowo skutecznie na grupę docelową, ale jest wprost obrazą dla inteligencji odbiorców nie-PiSowskich. Stąd mamy podział na 2 grupy - powiedzmy oględnie - tę nie obejmującą swoim intelektem szerszego obrazu sytuacji i resztę kwestionującą działania PiS. Gdybym ja miał porównać okres rządów PiS i PO, to skupiłbym się na wolności jednostkowej i instytucjonalnej (zdecydowanie na niekorzyść PiS), na rozdziale religii od państwa (zdecydowanie na niekorzyść PiS), na stosunkach międzynarodowych i budowie mocnej pozycji polskiej dyplomacji (czy to już dno? czy może być gorzej?), a przede wszystkim na przejrzystości w dysponowaniu środkami budżetowymi (bez porównania na niekorzyść PiS) oraz wynikach gospodarczych (ratingi obniżone, dług wzrósł o 2 mld w 3 lata za PiS, 2 mld w 8 lat za PO). Nie chciałbym powtórki rządów żadnej z tych dwóch partii, ale z danego nam wyboru pomiędzy dżumą i cholerą, bez wahania wybrałbym ucywilizowane, proeuropejskie, gospodarczo ostrożne, spokojne i nie aż tak zachłanne, nie drenujące majątku państwa rządy PO. Nie ma rządu w świecie, który byłby 100% sprawny, reagował w mgnieniu oka, efekty jego pracy byłyby widoczne z dnia na dzień, a afery nie występowały wcale. Taka utopia nie istnieje. Zawsze trzeba zatem wybierać mniejsze zło. Dla Polski niekwestionowanym mniejszym złem jest PO.
nowotarżanka17:10, 19 lutego 2019
PO wynocha z naszego miasta. Jeszcze Wam mało tego co zagarnęliście za 8 lat? Kłamiecie w żywe oczy. Gdzie macie jakiś program? Waszym programem jest tylko odsunąć PiS od władzy. Mamy Was już po dziurki w nosie. Won.
łowca lemingów15:48, 19 lutego 2019
antywyborca PIS..uuu...widzę że szkło bez kontaktowe wpadło ci w ten przeciąg co masz między uszami... Nie boli jak się obija ?
sopel15:27, 19 lutego 2019
Panie Janosik, ...zarzucasz komus że móżg wyprany ? popatrz w lustro a zobaczysz człowieka który mózgu nie ma w ogóle i nie ma co prać.
Jeżeli w ten sposób pozwalasz sobie pisać to odnoszę się do ciebie na twoim poziomie. Pozostając na tym poziomie zobacz jakim ściekiem jest TVP pod kierownictwem Kurskiego. No ale nie ma złudzeń, nie zobaczysz bo trzeba by wyjść na wyższy poziom. Sam powtarzasz bez jakiejkolwiek refleksji wszystko co mówią w TVP, każdą tezę propagandzistów z Pisu jak świętą prawdę.

Po co masz się wtrącać do rządzenia? po to żeby ci nie przerobili kraju na prywatną własność jednego człowieka.
Na razie potwierdzasz słuszność tej tezy. Wezme 500 i nic mnie nie obchodzi, po co sie mam wtracac, byle kasa była. Więc ciebie już kupili.
Powołujesz się na Fundacje Republikańską - tyle że to przybudówka PISu, robią takie raporty jak pisowi pasuje. No i takich mistrzów intelektu zatrudniali jak Wipler i Bosak. Słowem - wiarygodność jak w maglu.
Co sa warte te twoje niby konkrety - 187 mld wyłudzonego VATu ? a rząd podaje czasem 40 czasem 80, co chwila inna kwotę, a wszystkie nie wiadomo skąd wzięte i kwestionowane przez wszystkich ekonomistów spoza PISu. Nigdy nie pokazli jakichkolwiek źródeł tych szacunków. Krótko mówiąc co komu fantazja na myśl przyniesie to gada.
500+ miało być dla wszystkich, a jest ? powiedz to matce która sama wychowuje dzieci.
ZUS - a czasem PIS nie zrobiło podobnej akcji ?
straty na cenach transferowych - popytaj się takich co się znają, to cie może oświeci bo nawet nie rozumiesz o czym napisałeś
straty z koncesji na LTE - przecież kasa wpłyneła po zakończniu przetargu w 2016, zgodnie z planem,dzieki temu pisowi budżet się dopiął
Gawron - ? budowali go od 2001 roku, co ma z tym platforma wspólnego ? chyba to ze decyzja o dokończeniu zapadła na koniec ich rządów.
Obsługa ZUSu to ma być afera ? a który rząd robił przetarg na to i czym się skończył ? sprawdź i nie bredź.
Na razie to wszystko co wypisałeś to kwoty z sufitu wzięte. Tak, pojawiają się od czasu do czasu w sieci. Tylko nikt nigdy nie podaje na jakiej podstawie to wyliczył, jakie są źródła. Ale takie Jnosiki tego nie potrzebuja. Wystarczy napisać że Platforma ukradła 100 milionów ( a czemu 100, może lepiej 200 ), wymyslic jakąś nazwę , no niech będzie afera ogórkowa, strata na budowie drogi X, cokolwiek. Ładnie wygląda więc niech będzie. Jak będzie że afera to ludzi przeczytają.
No i już wieść leci po sieci, jeden za drugim powtarza i zaczyna wierzyć bo przecież tyle sie o tym mówi.
Ja cie tam, panie Janosik, nie mam zamiaru nawracać, wierz sobie w to co chcesz. Nawet sie z tego nie śmieje, bo to jakaś ułomność. Tylko sie zastanawiam czemu ten deficyt (rozumu, kultury, empatii) całemu światu musisz w sieci prezentować. Ciesz się że jarek rządzi. Do jesieni. Bo rozsądnych ludzi jest większość.
wścieklizna to zły objaw15:27, 19 lutego 2019
@ antywyborca PIS : mam nadzieję ,że piana zeszła już *** i przestałeś ją już toczyć i wreszcie zaczniesz mówić językiem miłości , który rozumie znacząca większość Polek i Polaków .
smród i niesmak15:20, 19 lutego 2019
*** z peło przyjechały sondować jak zostaną przyjęci przez lud i dowiedzieli się co o nich dziś myślą ich zwolennicy , bo w 95% na tej sali w Ruczaju tacy byli . /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
alik15:14, 19 lutego 2019
Mam pytanie: kogo pis zamyka? - swoich, dlaczego firmy "państwowe w tym NBP " są na deficycie?
kolega14:57, 19 lutego 2019
do precz z komuną
potem już Polska nie bedzie Polska a tak na marginesie to zmień lekarza może twój guru Macierewicz ci da adres powodzenia
Wicher14:54, 19 lutego 2019
Ohooo ! Pojawił się były szef PO na Powiat Nowotarski Jan I Smarduch , chyba dostanie zadanie odbudowania struktur PO ! :)
telo14:39, 19 lutego 2019
Byłem na spotkaniu, nawet miałem zamiar zadać posłom kilka pytań "rozliczających". Ale jak usłyszałem, że to sympatycy PO sami im czyszczą bebeszki to odpuściłem. Platforma zraża do siebie swoich własnych zwolenników.
Szacunek dla pana Krzysztofa - bardzo dobre wystąpienie.

@Rufio odpuść, relacja p. Palki jest jak zawsze dobra i uczciwa. Jak szukasz kłamliwej laurki poczytaj relację kablówki, dowiesz się o "wysokiej frekwencji, która zaskoczyła parlamentarzystów".
antywyborca PIS14:31, 19 lutego 2019
wk..... - obraźliwy masz rechot. Odstaw TV PIS i media Rydzyka, a może twoje spojrzenie na rzeczywistość wróci do normalności
Wincek14:30, 19 lutego 2019
8 lat przy *** kradli na lewo i prawo ile się dało a teraz ból d*** ściska ?? fakt dobra zmiana robi to samo nie da się ukryć nawet prawo zmienia tak by nie odpowiadać za to co robi jednak są lepsi
Janosik14:19, 19 lutego 2019
Panie Rufio.
Naprawdę nie mogę wyjść ze zdziwienia, że są ludzie, którzy jeszcze pokładają nadzieję w PO.
Wytłumaczeniem, może być teza, że pan się niedawno urodził, albo zakładam, że jest pan miłośnikiem podróży kosmicznych i niedawno pan wrócił z innej planety.
PO dla każdego rozsądnego obywatela, jest to partia władzy, której jedynym celem jest tylko zgarnianie pod siebie. Nieważne jakim kosztem, byle jak najwięcej nachapać i jak najszybciej. To oni rozmawiali na cmentarzach o interesach, to oni byli filmowani jak brali łapówki, to oni zostali nagrani, gdzie można było usłyszeć w jakim poważaniu mają wyborców i jakim rynsztokowym językiem się posługują.
Mam takie zdarzenia w pamięci, jak jedna pani płacze, bo ją nagrali jak wzięła łapówkę. Oczywiście posłanka z PO. Jeszcze w uszach mi brzmi obleśny śmiech jednej pani minister (ale jaja, ale jaja....)
Dlatego nigdy, ale to nigdy w życiu na nich nie zagłosuję.
Czy warto ufać takiej partii?
Czy trzeba przypominać ich obietnice i dokonania.
Przed wyborami parlamentarnymi w 2011 roku Donald Tusk zapewniał, że nie ma planów podwyższenia wieku emerytalnego.
Po wydłużeniu i zrównaniu wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i dla mężczyzn, przepraszał wyborców i zapewniał, że emerytury będą wyższe. Czyżby? Okazało się, że świadczenia emerytalne wyliczane według starych zasad były o 1200 zł wyższe niż te, po reformie emerytalnej.
W 2007 roku Tusk z mównicy sejmowej przyrzekał Polakom, że osobiście wyrzuci z rządu każdego ministra, który zaproponuje podwyżkę podatków. Niedługo potem podniesiono VAT do 23 procent. Kolejny rząd Donalda Tuska, zaraz po pierwszym posiedzeniu, zajął się podwyżką akcyzy, a następnie zlikwidował ulgi podatkowe. Który z ministrów stracił stanowisko?
Od momentu, kiedy Prawo i Sprawiedliwość zaczęło mówić o wsparciu finansowym dla rodzin z dziećmi i pierwszy raz zaproponowało dodatkowe 500 złotych na dziecko, politycy Platformy Obywatelskiej podkreślali, że jest to rozdawnictwo, na które Polski po prostu nie stać.
Platforma Obywatelska stwarza pozory słuchania obywateli jedynie przed wyborami. Nie mają konkretnego programu, dlatego kontestują wszystko, co robi rząd PiS i pod każdym pretekstem wyprowadzają Polaków na ulicę.
Po wyborach wiadomo co będą robić.
Zaręczam, że po wygranych wyborach (oby to nigdy nie nastąpiło) rzucą się jak zgłodniałe psy na żarcie. Nie zostanie kamień na kamieniu.
Sprzedadzą, co jeszcze da się sprzedać, pozabierają to co dał PiS.
Powrócą do skrócenia emerytury.
A to wszystko po to aby wygospodarować więcej pieniędzy. Dla siebie.
Nie dla obywateli.
Dlatego te wybory są takie ważne.
prawy człek14:12, 19 lutego 2019
A cóż ma z tymi komentarzami i tym wszystkim Ruczaj wspólnego??? !!! Dzwoni ktoś wynajmuje sale i płaci. Przecież nie dzwoni p.Klich czy pani Marczułajtis ,dzwoni firma zewnetrzna i zamawia . Więć zastanówcie sie co piszecie , sam mam lokal i firme i wiem jak sie to odbywa, więć wrzućcie a luz i nie tylko jad i jad z ust katolików płynący.....
Piotrek13:48, 19 lutego 2019
Ja pamiętam 8 lat rządów PO i mi to wystarczy żeby zagłosować na
PIS. Takim zdrajcom się nie zapomina
ski alpine13:34, 19 lutego 2019
PiS się kończy. Nokaut w dużych miastach to potwierdził. Do tego jeszcze afery KNF i Srebrna i będziemy mieć na jesień nowy rząd. Oby tylko miał odwagę rozliczyć tych co łamali prawo i Konstytucję...
Sabina Palka13:16, 19 lutego 2019
Pan Rufio pięknie opisał wczorajsze spotkanie.
Nie rozumiem jednak zarzutu, iż moja relacja jest tendencyjna, a cytaty "wyrwane z kontekstu".
Przytoczył Pan Rufio niemal wszystkie wątki, które ja opisałam - i to tymi samymi słowami. Poruszył też kilka wątków, które pominęłam. To jednak nie może być zarzutem. Spotkanie trwało ponad 2 godziny. Nie sposób opisać wszystkiego.

Przykładem niech będzie to, że żadne z nas nie wspomniało na przykład o wymianie zdań na temat kościoła katolickiego, ubezpieczeń zdrowotnych, czy okolicznościach spotkania z Bronisławem Komorowskim na Kasprowym Wierchu. Tematów, które pominęliśmy było więcej. Czy oboje jesteśmy "tendencyjni"? Nie. Dokonaliśmy wyboru tego, co naszym zdaniem - @Rufia i moim było istotne.
wk.....y13:00, 19 lutego 2019
Antywyborca PiS Janosik ci odpowiedział. Szczegółowo. Uważaj, bo tvn i gw używają domestosa i twoje komórki straciły szarość a zyskały śnieżna biel i tu następuje mój rechot.
klient12:52, 19 lutego 2019
Nigdy więcej nie wstąpię do zbrukanego Ruczaju
szkodaczasu12:37, 19 lutego 2019
Wszelka władza pochodzi od Boga . No co nie ? No to czemu pyskujecie na komunizm? minął. Teraz jest Pis- minie, potem przyjdzie niewolnictwo i ciemnota , owszem już jest tuz za progiem.
??12:27, 19 lutego 2019
A gdzie jest Pan Maciej Jachymiak? Co się stało, panie Maćku. Pewnie Pan czeka na Tuska i jego białego konia?
k12:05, 19 lutego 2019
Z PIS-em trzeba się kategorycznie pożegnać. Raz na zawsze. Kolejnej kadencji z nimi u sterów ten kraj nie przetrwa. Natomiast PO jest tak umoczone i skompromitowane że ich poparcie wynika tylko z anty pisowskiej opozycji . Podobnie jak SLD. Te trzy partie powinny odejść ze sceny politycznej na jesieni. Oby tak było.
blokers11:45, 19 lutego 2019
Nigdy więcej PiS-u!
Rufio11:40, 19 lutego 2019
Byłem i słuchałem. Z panią redaktor się nie zgodzę- i mam wrażenie, że artykuł jest trochę tendencyjny. A komentowanie spotkania na podstawie fragmentów wypowiedzi, często wyrwanych z kontekstu, to nieporozumienie.
Ale jak widać większości komentatorów to nie przeszkadza, skoro można dowalić PO, to każda okazja jest dobra ?
...Na sali było sporo nowotarżan, sporo ludzi z Zakopanego, kilku ludzi z Limanowej i okolic.
Senator Klich mówił o wartościach. I trudno się z nim nie zgodzić że trzeba szukać dialogu i skupić się na wspólnych wartościach. Tylko nie powiedział jak to zrobić skoro każda strona co innego ma na myśli mówiąc o tych samych wartościach. Ktoś z PISu mówi o praworządności ? no jasne, że oni chcą rządów prawa, i właśnie to robią. A druga strona - że łamią prawo i konstyrucję. Jedni mówią, że umacnia pozycję Polski, a drudzy, że ja niszczą. PIS mówi, że reformuje sądy, a przeciwnicy że rozwala system sprawiedliwości. I tak dalej... PIS zrobił goebbelsowski zabieg- zmienił znaczenie słów - i skutecznie wbija do głowy ludziom swoją wizję świata używając nowego znaczenia pięknych i słusznych haseł. Tyle, że te hasła już nie znaczą tego co kiedyś. Jedni oglądając TVP uwierzyli w nowe znaczenie, drudzy oglądając TVN pozostali przy dawnym znaczeniu.. To oczywiście uproszczenie, ale pokazuje pewne zjawisko. Szkoda że pan Klich nie rozwinął wątku, jak chce szukać tych wartości i odbudowywać wspólnotę skoro najważniejszy element tworzący wspólnotę, czyli język - przestał być wspólny.
Pod koniec spotkania pan senator podjął wątek programu Platformy. Ale odesłanie ludzi do poczytania strony internetowej, to nieporozumienie.
Przecież właśnie na takich spotkaniach powinien przypomnieć te 6 punktów, rozwinąć i dać jakieś argumenty. Samo stwierdzenie, że możecie sobie poczytać w internecie, to niepoważne. Możemy. My tak , nawet moglismy przyjść na spotkanie. Ale w ten sposób do wiekszości się nie trafi.
Św Pawel mówił, że wiara bierze się ze słuchania. Nie z czytania programów. Więc chodził, mówił i "dawał świadectwo", efekt jest znany. Więc może pan senator zamiast odsyłać do strony z programem powinien brać z Pawła wzór sposobu działania i mówić ;)
Z dłuższej wypowiedzi pana Lipca zostało pół zdania, w dodatku najistotniejsze. Wolałbym podkreślić porównanie PISu i PO - w PO możemy dyskutować, spierać się, każdy może przedstawić zdanie. A w PISie tylko prezes ma własne zdanie a reszta nie jest od dyskutowania, tylko od wykonywania poleceń. Z wypowiedzi posłanki Marczułjtis zacytować fragment zdania, tak aby odwrócić jego sens, to mistrzostwo redaktorki. Mówiła o tym jak rózni się praca w sejmie poprzedniej kadencji i obecnej, jak ogranicza się prawa posłów, blokuje dyskusję, jak wszechobecne jest kłamstwo pisowskie, jako jeden z przykładów podawła 500+ który miał być dla wszystkich a jest dla niektórych. Nie domagała się kolejnego 500 dla siebie, tylko jako przykład, że i jej to dotyczy. A że lepiej byłoby gdyby dawać z jakimś progiem dochodowym ale tak aby dostawali ci co potrzebują np matki samotnie wychopwujące dzieci, albo rodziny z niskim dochodem ale na każde dziecko. Albo aby powiązać wypłatę z pracą.
Mówiła też o programie mama 4+. jako kolejne oszustwo, bo było mowa, że wsparcie dostaną matki wychowujące 4 dzieci. A w projekcie ustawy jest, że tylko te co nigdy nie pracowały. I gdzie tu sprawiedliwość jeśli "karać" się będzie mamy które pracowały i wychowywały dzieci. Jakoś ten wątek pani redaktorce uciekł, chociaż dyskutanci go podjęli.
Było sporo żali do parlamentarzystów za brak aktywności, za podejście do współpracy z terenem. I dobrze, że posłowie to usłyszeli. Chociaż początkowo mozna było odnieść wrażenie, że z trudem docierała prawda powiedziana prosto w oczy, to z czasem pojawiły się ślady koncepcji jak to zmienić. I pojawiło się coś w rodzaju pokory i zrozumienia że jednak coś "spieprzyli" Możliwe że to się zmieni, i w przyszłości będzie lepiej wyglądało. Tylko jakoś trudno w to uwierzyć. Zobaczymy.
Wójt Smarduch słusznie zauwazył, że koła PO nikt nam nie stworzy i organizacyjnej roboty nikt nie odrobi. Musimy sami to zrobić. Szansa jest, bo przeciaż nie całe Podhale popiera PIS, skoro PO miała tutaj poparcie rzędu 28 %.. a posłowie PO mieli więcej głosów niż PIS ( 2011 PIS Gwiazda Pienin 3,5%- Siarka 4,7 -Naimski 1,9 - / PO Czerwiński 6,0 - Gut 5,5 - ) gdzieś się ci wyborcy podziali a widząc to co wyczynia dzisiaj PIS nie sądzę aby na nich głosowali. No to czekam aż się te struktury pojawią.
antywyborca PIS11:17, 19 lutego 2019
do wk.....y - Słychać twoje wycie to znakomicie. Napisz co z tego mojego wyliczenia jest nieprawdą
Janosik10:53, 19 lutego 2019
do antywyborca PIS.
Jesteś tu klasycznym przykładem człowieka z wypranym mózgiem.
Wszystko, co poniżej przedstawiłeś to hejt stosowany przez media głównego ścieku, jak TVN, GW, POLSAT.
Powtarzasz bezmyślnie za nimi, bez jakiejkolwiek refleksji.
Napisałeś:
Polacy dostali 500+ aby się nie "wtrącali" w działania rządzących.
Dostali, bo to im obiecano. I obietnicy dotrzymano.
Jak by ktoś mi obiecał, że da mi 1 tys. zł i to zrobi. To po co mam mu się wtrącać w działania. Zacznę się wtrącać, kiedy zajdzie potrzeba.

Powymieniałeś te wszystkie pseudoafery. Niechby połowa z nich była prawdziwa, to co to jest naprzeciw temu.
449,7 miliardów złotych zmarnowały w ciągu ostatnich ośmiu lat rządy Platformy Obywatelskiej i PSL ? wynika z opracowania Fundacji Republikańskiej, opartego m.in. na raportach Najwyższej Izby Kontroli.
Oto konkretne kwoty:
187,6 mld zł ? wyłudzenia podatku VAT w latach 2008?2015
153 mld zł ? wirtualne zasilenie ZUS ze środków OFE w 2014 r.
80 mld zł ? straty budżetu na cenach transferowych w latach 2007?2015
10,5 mld zł ? wzrost nakładów na zatrudnienie w administracji publicznej w latach 2008?2012
7 mld zł ? straty budżetu z tytułu nierozstrzygniętej aukcji na częstotliwość LTE w 2015 r.
5 mld zł ? wypłaty odszkodowań za jednorękich bandytów
1,465 mld zł ? budowa nieefektywnej e-administracji od 2012 r.
1,26 mld zł ? strata na Stadionie Narodowym
700 mln zł ? Gawron/Ślązak, czyli najdroższy patrolowiec świata
800 mln zł ? roczny koszt obsługi systemów informatycznych w ZUS
Co najmniej miliard złotych ? straty na podwyższeniu akcyzy na papierosy i alkohol
182 mln zł ? koszty przygotowania budowy elektrowni atomowej
Najmniejsza z tych afer przykrywa wszystkie afery PiSu razem wzięte.

O takich małych aferkach ale konkretnych za rządów PO-PSL po prostu nie słyszeliśmy, ponieważ wszystkie media łącznie z TVP były w rękach rządzącej koalicji.
I dlatego wolę rządy PiS, bo media bez przerwy ich prześwietlają i nie jest ta partia w stanie zrobić jednego przekrętu z prawdziwego zdarzenia.
Nawet jak mi pokażecie uradowanego Jarosława kąpiącego się w stówkach i latającego do kiosku helikopterem.

Ale to niemożliwe, co nie?
ol10:44, 19 lutego 2019
''Spotkanie zorganizowane przez KOD i Koła Obywatelskie'',jak powiedział p.Miszalski.To ja już im dziękuję aby pod sztandarami kodziarzy dawać im poparcie.Won z mojego miasta na zawsze!
wk.....y10:29, 19 lutego 2019
Antywyborco PiS a weźże chłopie poczytaj trochę o początkach "rewolucji" przeprowadzonej przez haha Wałeśe, to się dowiesz, że za tym wszystkim stało SB, WSI i inne takie żadne kapitału organizacje, a PO to właśnie kontynuacja i ochrona tych interesów. Poczytaj sobie o Kubiaku, który dawał kasę KLD, o firmach polonijnych- w których karierę zaczynał Owsiak - syn pułkownika MO. Komuchy narobiły gnoju w Polsce i dalej ten gnój chcą produkować? A co dobrego zrobili dla nas Klich, Lassota i inni - poza tym że są i co miesiąc biorą dużą kasę? Potrafisz antywyborco wymienić choć jedną rzecz?
kondzio10:27, 19 lutego 2019
A Lipiec już nie pamięta że to on sam rozpirzył struktury platformy w terenie?
@ocena PiS dokonań10:20, 19 lutego 2019
A to dobre tusk rozliczy PO a wiosna zrobi wam z d....jesień średniowiecza
derr10:20, 19 lutego 2019
Dobrze napisana relacja. Byłem na tym spotkaniu i powiem tak - większą kulturą polityczną wykazali się sympatycy PO niż parlamentarzyści.
wodnik10:19, 19 lutego 2019
panie Polonus, popatrz no pan co sie teraz dzieje. Kto rozkrada Polskę głośno krzycząc "NAM się należało" ? Ministra z PO ścigali za bzdurny zegarek, a teraz ze złodziei kradnący miliony robią bohaterów i patriotów. Prezes który miał być kryształowo uczciwy i wszędzie szukał układu okazuje się największym krętaczem, oszustem i twórcą większego mafijnego układu niż komukolwiek się śniło. Pierwszy wrzeszczał precz komuna a okazuje się że agenci, TW, i komunistyczni działacze to jego najlepsi kumple i współpracownicy. Jedno wielkie bagno, złodziejstwo i kłamstwo.
Porównaj pan to z czasami PO. Aniołami nie byli , swoje za uszami mają. Ale to co robi teraz władza, to żadnego porównania nie ma. Wszystko niszczą - tylko propagandę mają sprawną.
jestem w szoku10:13, 19 lutego 2019
do ocena PiS dokonań - wart Pac pałaca. Jedni i drudzy okradli nas z naszych obowiązkowych składek OFE. Dwa razy po 150 mld. zł. I oni mają czelność stanowić prawo? Złodzieje? Takie rzeczy tylko w kraju jednorękich bandytów i dwóch wież. Nic się nie stało Polacy, nic się nie stało ...
szary10:08, 19 lutego 2019
@avivat - jak to wyciąga rękę? czy chcesz czy nie to dostajesz. Możesz nie chcieć, ale i tak dadzą. Nie obwiniaj kogoś o to na co nie ma wpływu. Akurat pani Jagna mówiła że jest przeciw takiemu rozdawaniu, że powinien być jakiś próg dochodowy albo powiązanie z pracą. I mówiła też że to przykład kłamstwa, bo w kampanii wyborczej PIS mówił że 500 dla wszystkich, to po kampanii okazało się że nie dla wszystkich. I dostają matki samotnie wychowujące dzieci albo tacy którzy nie potrzebują bo mają wysoki dochód.
znajoma10:07, 19 lutego 2019
Pani Jagno!
Pani to wstydu nie ma żeby się pokazywać i wypowiadać
koza10:05, 19 lutego 2019
trzy kadencje pracowali na tego kopa jakiego im zasadzą przy urnach wyborcy. Już po wczorajszym spotkaniu widać że zaboli.
za miedzy09:49, 19 lutego 2019
Taka była prawda za czasów PO jaką na dzień dzisiejszy ją widzimy. Przestancie już w końcu czarować co chcemy zrobić, jak przywrócić sądową sprawiedliwość, jak ma sie niby lepiej" powodzić- jesteście skończeni i na nic wasze podrygi- kiedy dusza umarła. Smarduch w końcu pokazał twarz
i jest to żałosne, że aż tyle lat skrywał swoje prawdziwe oblicze i szkoda , że tak pózno ale zarazem chwalebne-oczyszczenie. Nie nawołujcie teraz do tej jedności i solidarności społeczej, którą własnie wy zbrukowaliscie w czasach waszych po i psl czasów. Wdzijcie pokutne worki.
franek09:34, 19 lutego 2019
Jak mogła partia PO zdrajcy narodu przyjechać do Nowego Targu wstyd hańba wynoście się ze sceny politycznej razem Setyna iTusk
avivat09:32, 19 lutego 2019
Pani Posłanko! I wyciąga pani jeszcze rękę po 500+? I jest oburzona że za mało? PO to jeden wielki dramat!
KG09:26, 19 lutego 2019
do Polonus

Zapamiętaj - Polak piszemy dużą literą!
mm09:17, 19 lutego 2019
kto to jeszcze traci czas na takie dyskusje z takimi....... co na to p aan mikolaj
sympatyk po były08:41, 19 lutego 2019
Programowa oferta skupiona wyłącznie na odsunięciu PiS od władzy to żadna oferta. Hallo, obudźcie się! Przecież to zupełnie nie działa. Wręcz przeciwnie wzmacnia obecnie rządzących w przekonaniu, że rozdawnictwo i arogancja są jedynymi formami skutecznej polityki ogłupiania i manipulowania społeczeństwem. Jeszcze lepszy wątek to ten wspólnotowy, ale z doświadczenia już wiemy, że to kolejne narzędzie demagogiczne w budowaniu frontu "przeciw", czyli tożsamego z tym piętnowanym pisowskim, a ludzie myśląc o wspólnocie oczekują czegoś zupełnie innego. Tego, czego nie zauważyła Platforma przez lata w ciepłych gabinetach i co w konsekwencji stało się główną przyczyną porażki. Oderwanie od potrzeb społecznych, a tym samym od rzeczywistości. Dlatego tutaj potrzebna jest ogromna zmiana jakościowa w polityce i zupełnie nowi ludzie bez resentymentu. Ten garnitur nadaje się wyłącznie do szafy z dużą ilością naftaliny.
tokisa08:29, 19 lutego 2019
Elita z handlarzem *** na czele.
baciok@08:28, 19 lutego 2019
A gdzie członkowie założyciele PO z Podhala
W PiSie. Zrobili obrót przed wyborami,
Nawet dwóch obrotowych pełni funkcje Wójtów. Kasa nie śmierdzi.
dziadek08:24, 19 lutego 2019
Nigdy więcej PiS-u. Kto pamięta, to jest tak, jak za komuny.
sąsiad i ja08:20, 19 lutego 2019
Co by tu nie mówić, to nie może być tak, że 18,5% Polaków wybrało PiS, który ma władzę absolutną i robi, co chce łamiąc Konstytucję. Kolesiostwo, nepotyzm, przekręty też PiS-owi nieobce, jak już wszyscy zdążyli się przekonać. Wolność słowa i poglądów tłamszona, tv publiczna tubą propagandową rządu, konflikty zewnętrzne z innymi państwami, rozpasanie Kościoła, który, jak się okazuje nie jest krystaliczny...itd. Zjednoczona opozycja pokona PiS. PO jest tylko jej częścią.
ocena PiS dokonań08:16, 19 lutego 2019
PO podniosło wiek emerytalny bo tak jest i musi być aby mieć emerytury
PiS obnizył i zrobił skok na OFE i teraz każe na oszczędzać na emerytury - to jest załosne
PiS rozdaje nie swoje pieniądze na prawo i lewo a pracującym FIGA z MAKIEM a dla EMERYTÓW droższe leki bo za 1 zł już nie ma
Powstaje nowy ruch - 4 czerwca i on rozliczy PiS i PO
śmiechu warte08:14, 19 lutego 2019
Z jednym muszę się zgodzić, że to towarzystwo to popisowy skrót myślowy.
ONR Podhale07:51, 19 lutego 2019
Pis PO - jedno zło
bacus07:46, 19 lutego 2019
miny zawstydzonych zwolenników mówią wszystko, nie potrzeba komentarza....
Polonus07:31, 19 lutego 2019
PO to cwaniaczki dla siebie.Zniewolili polaków ekonomicznie a sami rozkradli Polskę dla siebie.Tylko niezależność ekonomiczna czyni człowieka wolnym .Najwyższy czas skończyć z resztką tej PO wskiej propagandy.
Pralka ma program07:25, 19 lutego 2019
Nie wiem czy tą obecnością jeszcze bardziej chcą wku... górali?
antywyborca PIS07:23, 19 lutego 2019
Polacy dostali 500+ aby się nie "wtrącali" w działania rządzących. Mamy:
- reformę sądownictwa autorstwa prokuratora z epoki PRL,
- reformę edukacji z totalnym chaosem,
- mamy aferę z pensjami w wysokości 65 tys. dla asystentek prezesa NBP,
- mamy aferę Komisji Nadzoru Finansowego i Get Back (ambergold to przy nich pikuś),
- mamy spółkę Srebrna z dwoma wieżowcami w Warszawie powiązaną z PIS (sprawa ciągle rozwojowa),
- mamy mega podwyżki prądu, bo jak się okazuje nadal nie ma
rozporządzeń wykonawczych do pospiesznej ustawy z końca 2018 roku,
- na arenie międzynarodowej "utworzyliśmy" nowe państwo San Escobar,
- tak wstajemy z kolan na Świecie, że stajemy się petentem Węgier,
- mamy przetrzebioną Puszczę Białowieską,
- mamy stodołę w oświadczeniu majątkowym jednego z byłych ministrów PIS wartą ponoć milion zł (to zegarek ministra z czasów PO),
- stadnina koni w Janowie. Z perełki na skalę światową co zostało? Zamiast kultowych aukcji z wielkimi tego Świata z dużymi zyskami pozostały "wyprzedaże". Ta stadnina koni to taki obraz naszego kraju w ostatnich 4 latach w pigułce,
- afera z przetargami w KGHM z rodziną jednego z wiceprezesów PIS w tle,
- syn innego znowuż wiceprezesa PIS (tego od zwalczania korupcji) dostaje, za rekomendacją prezesa NBP, posadę w Banku Światowym. Politycy rządzący mówią, że dzieci muszą gdzieś pracować,
- poniżenie naszego kraju na ostatniej konferencji ws. Bliskiego Wschodu w Warszawie. My jako gospodarz tej konferencji zostaliśmy wezwani przez jej "gości" tj. USA i Izrael do wypłaty odszkodowań organizacjom żydowskim, a dziennikarka z USA powiedziała, że w czasie powstania w Gettcie w Warszawie, to powstańcy walczyli m.in. z polskim reżimem!!! Tak właśnie wygląda wstawanie z kolan na arenie międzynarodowej za PIS,
- kupujemy na potęgę węgiel z Rosji, a wspieramy niby nasze górnictwo. Gdyby Rosja wstrzymała pociągi z węglem to mamy paraliż energetyczny. Tak właśnie wygląda "uniezależnianie się" od Rosji,
- zaraz po wygranych wyborach w 2015 "nocny nalot" na placówkę NATO w Polsce, stąd wojskowi NATO unikają polskich wojskowych jak tylko mogą, bo boją się, że tajne dane trafią tam gdzie nie powinny.
Wszystko się jeszcze w miarę kręci bo mamy dobrą koniunkturę gospodarczą na Świecie.
Otwórzcie oczy ludzie07:19, 19 lutego 2019
Nawet Duch przyszedł i jak tu ma być dobrze w gminie NT jak PO potrafi tylko pożyczać a później wyciągać na siłę z obywateli pieniądze podwyżkami i mówiąc że tak trzeba.
sąsiad06:42, 19 lutego 2019
Szału nie ma a na zdjęciach jakoś mało widzę nowotarżan!Przywieźli sobie stałych "członków"!!W wieku raczej emerytalnym!!hahaha!Koniec platformy-czy tego nie widzicie???
Nigdy więcej PO06:12, 19 lutego 2019
Napiszę krotko, na was nie warto głosować!
P.S Bardzo dobrze napisany artykuł.
PIS23:36, 18 lutego 2019
Pan Sarduch to zwolenik PO
pustak23:18, 18 lutego 2019
Żeby odbudować dialog to trzeba posiadać w społeczeństwie choć odrobinę wiarygodności, lecz PO jej nie ma po tym jak pan premier Tusk w expose ni stąd ni zowąd ogłosił podwyższenie wieku emerytalnego, choć wcześniej w kampanii 2010 roku nic o tym nie było, nie było wcześniej na ten temat publicznej debaty, itd. (zresztą sam pomysł był chory, no bo kto chciałby aby w banku obsługiwał go pracownik z demencją albo żeby w restauracji obiad gotował mu ktoś kto ma alzheimera). Partia polityczna jest jak bank - istnieje tak długo dopóki jest wiarygodna. PO nie po drodze jest z ludźmi.
Precz z komuną!23:11, 18 lutego 2019
Nigdy więcej PO. A jak los się uśmiechnie to i z Resztą PoKo damy sobie rade. Potem przyjdzie czas na uprawicowienie albo odstawienie na bok PiSu. Czas by Polska była Polską.
samlub23:03, 18 lutego 2019
Krętacze...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas