Zmiany w Krościenku. Nowy dyrektor i zastępca wójta - podhale24.pl
Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Rabka Zdrój
Clouds
13°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
15°
Wiatr: 7.884 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 54 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
01.03.2019, 10:00 | czytano: 5106

Zmiany w Krościenku. Nowy dyrektor i zastępca wójta

Lada moment nastąpią zapowiadane przez wójta Krościenka Jana Dydę zmiany na stanowisku wicewójta oraz dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Promocji. Nazwisko tego ostatniego właśnie poznaliśmy.

Stanowisko wicewójta do tej pory zajmował Ryszard Wojtarowicz, jednak postanowił zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Jego miejsce obejmie najprawdopodobniej kontrkandydat wójta w ostatnich wyborach Tadeusz Topolski. Informacja ta ma zostać potwierdzona już jutro.

Natomiast stanowisko dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Promocji, które do tej pory piastował Wojciech Kwiatek, na przełomie marca i kwietnia obejmie Anna Monika Malik. Od 7 lat jest mieszkanką Krościenka. Urodziła się w Gdańsku, wychowała w  Elblągu – mimo to czuje i kocha kulturę pienińską. W zeszłym roku została prezesem Stowarzyszenia Artystów Pienińskich.

jd/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
do spod samiuśkich tater17:46, 6 marca 2019
To udowodnij te 6 swoich pokoleń, życzę powodzenia.
0
pustak18:10, 4 marca 2019
@ Miejscowa & Jaś:
No i wy znowu o kierowniczce GCK, a tymczasem o wiele ważniejsza jest wiadomość o powołaniu wicewójta. Słaby wójt (wygrał zaledwie 12 głosami) zamiast zakasać rękawy i samodzielnie poprowadzić sprawy w gminie, czym mógłby się wykazać i zaskarbić sobie uznanie wyborców, bo li li wygrał wybory, on sobie powołuje wicewójta. A co ten wójt będzie robił? Taka mała gmina i dwóch wójtów, właściwy i vice. Inna sprawa jak długo ten nowy vice wytrzyma, gdy się dowie że jest zderzakiem, chłopcem do bicia, głową do wycierania.
0
miejscowa14:54, 4 marca 2019
Ja też jestem ciekawa wykształcenia. Ta pani jest wszędzie widoczna ale z organizacją czegokolwiek już gorzej .Jak dla mnie to kompletna porażka .będzie cyrk .
0
jaś13:46, 4 marca 2019
a Pani to ma jakie wykształcenie ze została dyrektorem CPiK w Krościenku i jakie poparcie???? wystarczy tylko być prezesem i znać góralski folklor??? żenada wójcie żenada......
0
pustak22:46, 3 marca 2019
Wszyscy rozpisują się o stroju góralskim i mało istotnej nominacji na kierowniczkę kultury. Tymczasem istotniejsza wiadomość jest ta, że wciąż nie zlikwidowano stanowiska wicewójta, oraz że obecny wójt znowu wymienił go sobie. Nowy wicewójt już w tym momencie jest przez swoje środowisko ostrzegany, żeby uważał na wójta i nie dał z siebie zrobić zderzaka. Zważywszy że nowy wicewójt jest niewypalony politycznie i ze sporym poparciem, zapowiada się ostra rywalizacja i szybka wymiana na następnego wicewójta, i tak non stop, aż ktoś z otoczenia podpowie wójtowi że może lepiej całkowicie znieść tę funkcję, bo jest ona w tak małej miejscowości niepotrzebna.
0
ziom18:31, 2 marca 2019
A ja pierwszy i ostatni raz miałem strój góralski na bierzmowaniu i choć jestem z Krościenka jakoś nie czuję się żeby ten strój zakładać,niech to noszą górale z krwi i kości ..a z przebierańców to się mi śmiać chce...szczególnie na święta kościelne z procesją się pojawiają ;-)
0
def17:02, 2 marca 2019
Mieszkam tu 25 lat, nie pochodzę z Podhala i do głowy by mi nie przyszło żeby udawać górala, nosić strój, czy kaleczyć gwarę. I nie lubię, a nawet nie cierpię, gdy " górale przyjezdni" odstawiają pozerkę, biorą śluby w strojach regionalnych. Ciekawe czy Związek Podhalan ma w swoich szeregach takich "górali"? Nie tędy droga..
0
człek myślący12:34, 2 marca 2019
Do@spod samiuśkich tater.Siedż sobie pod Tatrami i nie jedż czasem do Krakowa bo Pcimianie ,Tenczynianie ,Makowianie lub kasinioki moga Cię przez drogę nie przepuscić. Jak wrócisz do chałpy co??;)Acha Bałtyku też nie zobaczysz bo tam Kaszubi.Warszawioki,Poznanioki tyz nie dojadą i dutków nima. Jasne to żart ,ale to Twój tok rozumowania:)
0
pustak23:09, 1 marca 2019
Zdrojowa, Jagiellońska, itd. to oczywiście Krościenko właściwe. Widać że jesteś góralem przyjezdnym jeśli próbujesz drwić sobie ze zjawiska zróżnicowania dialektów w poszczególnych wioskach, które jest faktem. Takie samo zjawisko występuje np. w Bawarii, Szwajcarii, czy na południu Stanów Zjednoczonych.
0
półpustak19:01, 1 marca 2019
Do pustak, a Zdrojowa to Tatarzy?
0
spod samiuśkich tater.17:28, 1 marca 2019
Do Stacha: u nos sie godo cmyntorz. po pańsku , cmentarz, mówi się wśród przybłędów lub kasinioków. Hej. Aha, u nos się godo spod tater. Stachu- do meritum, do meritum.
0
pustak16:58, 1 marca 2019
Przyjezdni górale mogą piastować stanowiska w kulturze. Kiedyś np. furorę robiła dziennikarka radia Alex w Zakopanem która sama będąc z Lublina (gdzie się urodziła, wychowała i studiowała) potrafiła do tego stopnia opanować gwarę zakopiańską, że rodowici górale nie mogli rozpoznać że nie jest stąd gdy czytała wiadomości gwarą. Jaką gwarę opanowała pani Anna Monika Malik? Czy jest to gwara tylmanowska, jaką posługują się mieszkańcy z Łąkcicy? Czy jest to gwara Krościenka właściwego, jakiej używa np. pan Jan Kubik? A może jest to gwara pienińska, zbliżona do spiskiej, którą posługują się mieszkańcy Krośnicy? Inaczej mówią mieszkańcy Kozłeczyzny (naleciałości szczawnickie), a inaczej mieszkańcy Tylki i Grywałdu (wpływy Ochotnicy). Wątpię aby Gdańsk czy Ebląg były najlepszymi miejscami do nauki tych rzeczy o gwarach w Krościenku, więc nowa pani dyrektor GOK będzie chyba tymczasowo, długo miejsca nie zagrzeje, co zresztą jest już w Krościenku długą tradycją.
0
małopolanka16:05, 1 marca 2019
do@ spod samiuskich tater -jestem góralką z dziada pradziada po kądzieli Wnękowa ale wstyd mi za górali/ oczywiście nie wszystkich/.Nie strój świadczy o człowieku ale jego czyny.
0
pustak15:47, 1 marca 2019
W Krościenku nie jest potrzebne stanowisko wicewójta. Jest to zbyt mała miejscowość. Natomiast pan Tadeusz Topolski byłbym świetnym kandydatem na wójta wkrótce, ponieważ moim zdaniem obecny wójt nie dokończy tej kadencji ze względu na swoje beznadziejne rządzenie. W Krościenku tylko patrzeć jak zaczną zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum żeby usunąć obecnego wójta.
0
bacus14:31, 1 marca 2019
no to raczej szału nie będzie...... miejscowość na trasie do Nowego Targu, albo do Szczy
0
Jasiek z lasu.14:26, 1 marca 2019
Nie stroje i pochodzenie świadczy o góralskości ale mentalność i działanie.
0
Stach13:54, 1 marca 2019
Do spod samiuśkich tater. Z całym szacunkiem każdy kto ma korzenie polskie, góralskie, śląskie czy kaszubskie wie, że cmentarz pisze się przez "en" a nie "ę".
0
@spod samiuśkich tater13:47, 1 marca 2019
Jestem "ZA"
0
spod samiuśkich tater13:05, 1 marca 2019
Z całym szacunkiem, ktoś kto nie ma korzeni pienińskich, podhalańskich, gorczańskich nie ma prawa ubierać stroju góralskiego. Winien udokumentować sześć pokoleń na miejscowym cmętarzu. Tak winni uważać wszyscypodhalanie.
0
baciok@12:07, 1 marca 2019
Do nick def
Spodobało mi się to określenie ,,góral przyjezdny?
Ładnie byłoby zastąpić słowo ceper tym ,,góralem przyjezdnym"
0
nm11:07, 1 marca 2019
szkoda słów
0
A w Rabce11:06, 1 marca 2019
Wszędzie zmiany w Ośrodkach Kultury. Co na to Burmistrz Rabki ?
Najwyższy czas by tego dokonać i to nie tylko "MY" ale całe, rabczańskie społeczeństwo, szczególnie to działające w różnych dziedzinach kultury, domaga się togo. Bezwzględnie.
0
def10:32, 1 marca 2019
Najbardziej góralscy są "górale przyjezdni".. Stroje obowiązkowo noszą..
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas