Wtorek, 14 lipiec 2020, Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 45
Clouds
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 45
Clouds
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 45
Clouds
22°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 40
Clouds
21°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 45
Clouds
19°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 45
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
05.03.2019, 10:03 | czytano: 2207

Umowa na przebudowę Średnich Krokwi podpisana

Fot. COS Zakopane

Z pięciu nowoczesnych skoczni narciarskich będzie składał się kompleks Średnich Krokwi Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, którego budowa ruszy już tej wiosny.

W poniedziałek umowę na realizację inwestycji podpisał dyrektor Ośrodka Sebastian Danikiewicz wraz z przedstawicielami firmy Wolski. Zakłada ona przebudowę istniejących skoczni K-15, K-35, K-65 i K-85 oraz budowę nowej K-23 wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Powstanie również nowa kolej linowa służąca na potrzeby kompleksu. Koszt całości zadania przekroczy 44 mln zł.

Realizacja jednej z największych inwestycji w historii Centralnego Ośrodka Sportu jest możliwa dzięki przeznaczeniu znacznych środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki. – To kluczowe wsparcie potwierdza, że inwestycja bez wątpienia zalicza się do tych o strategicznym znaczeniu dla polskiego sportu. Zakopane będzie mogło poszczycić się jednym z najnowocześniejszych kompleksów na świecie, który może w istotny sposób przyczynić się do rozwoju skoków narciarskich w Polsce – mówi dyrektor COS-OPO w Zakopanem Sebastian Danikiewicz.Warto dodać, że inwestycja ta dopełni infrastrukturę pod kątem skoków narciarskich. Zakopiański COS dysponuje również w pobliżu przebudowaną w 2017 roku do rozmiaru HS-140 skocznią Wielka Krokiew.Źródło: COS Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Kondor14:17, 15 kwietnia 2019
Prezes Tajner chyba zgrzyta zębami. Nie udało mu się skutecznie rozłożyć sportu na Podhalu.
pustak07:06, 9 marca 2019
Jeszcze tylko przypomnę wszystkim, że Grecy w okresie bezpośrednio poprzedzającym kryzys finansowy, również intensywnie inwestowali w potrzebną i niepotrzebną infrastrukturę sportową. Jak pamiętamy, nie mając do tego warunków, umyślili sobie olimpiadę i a to konto brali kredyty na lewo i prawo. Potem przyszedł 2008 rok i kryzys światowy, a następnie musiano im zablokować wypłacanie pieniędzy z kart kredytowych, okrojono wszystkim Grekom zatrudnionym w budżetówce pensje o 40 procent (zjazd płacowy o 40% to np. z 2500 zł na 1500 zł - miło, prawda?). Ale przed Olimpiadą 2004 wszyscy Grecy uśmiechali się do kamer i chwalili jak to jest im dobrze. Uwaga: my w Polsce nawet nie mamy pretekstu o nazwie Olimpiada żeby się tak intensywnie zadłużać.
wojtek05:17, 9 marca 2019
Bardzo dobra wiadomość na taką decyzję wielu czekało od bardzo dawna. Aby mieć wyniki trzeba zapewnić młodym warunki do treningów. A z efektów będzie się cieszyło wielu Polaków.
pustak19:16, 8 marca 2019
Kogo dziś za granicą na świecie interesują jeszcze skoki? Siedzenie w fotelu i przypatrywanie się jak inni uprawiają sport to nie jest to, niestety. Trzeba finansować propagowanie prawdziwego sportu wśród ludzi, zwłaszcza młodych.
Inną kwestią jest sensowność zadłużania państwa na takie "inwestycje" jak przebudowa skoczni. To my i przyszłe pokolenia będziemy to frywolne zadłużenie spłacać, bo rząd przerzuci to na nasze barki. Czy ktoś ludzi pytał czy chcą tej inwestycji?
ab18:24, 5 marca 2019
Umowa podpisana - sprawy własnościowe niezałatwione!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij