Poniedziałek, 20 maj 2019, Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Szczawnica i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
14°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clear
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
15.03.2019, 18:56 | czytano: 4657

Stan drugiej ofiary nożownika jest stabilny i będzie się poprawiał

Fot. Piotr Korczak

W Szpitalu Powiatowym im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanego przebywa druga ofiara wczorajszego ataku nożownika na ulicy Smrekowej. Ma sześć ran ciętych na ciele. Przeszła już operację. Jej stan lekarze określają, jako stabilny, a rokowania są dobre.

- Kobieta została przywieziona z sześcioma ranami ciętymi w obrębie klatki piersiowej i kończyn górnych, z częściowym przecięciem prowięźni i mięśni, przecięciem nerwu promieniowego kończyny górnej prawej. Chora przeszła pomyślnie zabieg operacyjny, jej stan określa się jako stabilny. Na szczęście nie doszło o penetracji ran i zatrzymania krążenia. Stan jej ulegnie poprawie - powiedziała dr Małgorzata Czaplińska, zastępca dyrektor ds. spraw lecznictwa Szpitala Powiatowego w Zakopanem.

- Druga ofiara ataku nożownika, która zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń, trafiła na salę operacyjną z rozległym urazem klatki piersiowej. Doszło u niej do nagłego zatrzymani krążenia. Niestety, zmarła w trakcie reanimacji, nie udało się odzyskać u niej funkcji życiowych - dodała.

Przypomnijmy, iż wczoraj rano przy ulicy Smrekowej w Zakopanem doszło do morderstwa. Ofiary otrzymały ciosy nożem. 72-letnia mieszkanka Zakopanego zmarła, jej siostra w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali na miejscu 30-letniego mężczyznę, mieszkańca Zakopanego. Najprawdopodobniej zostaną mu postawione zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Magda06:59, 16 marca 2019
Czy Pani Dyrektor nie narusza prawa pacjentki do prywatności informując o jej stanie zdrowia? To nie jest osoba publiczna i opisując i upubliczniając to naruasza prawa pacjenta
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij