Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Clouds
13°
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 62
Clouds
11°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 69
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
17.03.2019, 12:18 | czytano: 4883

Radni upominają się o szkolne sale gimnastyczne

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Dwunastu radnych podpisało się pod interpelacją skierowaną do burmistrza, w sprawie budowy sal gimnastycznych przy szkołach podstawowych nr 2 i 11.

"W związku z realizacją programy wyborczego KWW Ruch Obywatelski "Nasze Miasto", w którym zapisana jest budowa sal gimnastycznych przy szkołach podstawowych nr 2 i nr 11, wnosimy o przystąpienie do opracowania koncepcji budowy sal gimnastycznych dla tych szkół, a następnie wykonania dokumentacji i realizacji powyższych inwestycji w obecnej kadencji Rady Miasta. Radni podpisani pod interpelacją, znając obecną sytuację w nowotarskich szkołach, w pełni popierają i będą wspierać dążenia Burmistrza do realizacji tych ważnych inwestycji dla naszej lokalnej społeczności. W budżecie Miasta na 2019 rok w rozdziale 90095 pozostała działalność - dokumentacja przyszłych inwestycji, na ten cel zostały już zabezpieczone środki finansowe" - napisali radni.

W odpowiedzi, magistrat zapewia, iż "Urząd Miasta przystąpi w najbliższym czasie do rozeznania cenowego rynku celem wyłonienia najkorzystniejszej oferty na sporządzenie koncepcji budowy sal gimnastycznych przy szkołach".

s/
najnowsze informacje
komentarze
pustak09:48, 19 marca 2019
@ Rodzic:
Coś za coś. Te wsie o których piszesz wybudowały swoje piękne sale gimnastyczne z olbrzymim poświęceniem i nakładem środków, bo powiedziano im dwadzieścia lat temu że ich dzieci i wnuki w gimnazjach będą ich potrzebowały. Tymczasem od września miasto zabiera wsiom kolejny rocznik po zlikwidowanych gimnazjach. Ucznia można zmusić do tego żeby zapłacił ponad sto złotych miesięcznie za busa i olbrzymim kosztem swojego wolnego czasu dojechał do miasta, ale sal gimnastycznych do busa wsadzić się nie da, w busie sale gimnastyczne do miasta dojeżdżać nie będą. Zarówno miasto jak i starostwo nowotarskie: niedostateczny z wykrzyknikiem za skandaliczny stan edukacji na poziomie szkół podstawowych i średnich.
Rodzic09:16, 19 marca 2019
Skoro mowa o salach dla szkół to warto dodać SP 5 i SP 1. Po wsiach są piękne sale a w mieście małe PRLowskie klitki.
Smutek08:20, 19 marca 2019
@ pustak sale gimnastyczne są tylko nie zaspakajaja potrzeb dużej ilości dzieci np. Uczniowie 11 chodzą na sale na basen, i korzystają z basenu w trakcie wf ale to jak się okazuje mało....
pustak21:29, 18 marca 2019
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kazimierza Wielkiego (przepraszam za tę nieścisłość) salę gimnastyczną ma. Czy dzieci nowotarskich szkół mogłyby, za jakąś odpłatnością oczywiście i w miarę wolnego czasu w grafiku, przyjeżdżać po południu busami na Niwę na zajęcia WF? - Owszem, tak! Jesteśmy państwem na dorobku i nikt nie będzie stawiał sal gimnastycznych w nieskończoność. Przed laty wybór padł na Niwę i tam teraz Nowy Targ ma swoją salę gimnastyczną, ewentualnie trzeba się rozglądać po innych miejscowościach które zadbały o to żeby salę gimnastyczną u siebie mieć. Nowy Targ jeśli nie zadbał o budowę sal to wiadomo że to była decyzja typu coś za coś, zamiast sali miasto dostało inne konfitury, np. starostwo, które wcale nie musiało być ulokowane w mieście a np. Czorsztynie albo w Czarnym Dunajcu, miejsca pracy po urzędach, które przejęły zadania urzędów gmin, np. komunikacja. Gdzie to jest powiedziane że jak do szkoły to tylko i wyłącznie do miasta? Równie dobrze pod szkołę nr. 2 czy nr. 11 może podjechać bus i przewieźć uczniów do innej gminy w sąsiedztwie która zadbała u siebie o budowę sali.
Już nawet nie ciekawy19:49, 18 marca 2019
@pustak: gimnazjum na Niwie mówisz? Weź się trochę zorientuj w sprawach organizacji szkół w Mieście, przejdź się, obejrzyj, dowiedz co, gdzie i jak, bo pisać dla samego klikania w klawiaturę, to trochę szkoda stawów w palcach. A jak już uzupełnisz elementarną wiedzę, to możemy porozmawiać o pomysłach.
pustak17:22, 18 marca 2019
Gimnazjum w Krempachach, gimnazjum na Niwie, w Ochotnicy, Tylmanowej, Krościenku, Maniowach, Czarnym Dunajcu, Rabie, itd. Z ciekawości również i ja Ciebie zapytam: a dlaczegóż to teraz dzieci z miasta nie miałyby być szkolnymi busami dowożone do budynków z nowoczesnymi salami gimnastycznymi jakie pozostały po gimnazjach w gminach naszego powiatu? Jak kilkanaście lat temu dzieci z wiosek dzień w dzień były dowożone do miasta busami szkolnymi to to było ok, więc teraz jak zrobimy odwrotnie to też musi być ok, bo inaczej będziemy mieli do czynienie z mentalnością Kalego.
z ciekawością pytam13:40, 18 marca 2019
@pustak
a w których to budynkach po dawnych gimnazjach nowotarskich "leżą odłogiem" budowane na potrzeby gimnazjów sale gimnastyczne?
pustak22:57, 17 marca 2019
@ Do Acc:
A zatem niech SP nr 11 podzieli się uczniami z innymi szkołami. Nie musi mieć tysiąca uczniów. A co się dzieje w budynkach dawnych gimnazjów, w których sale gimnastyczne są, bo musiały być na gwałt po utworzeniu gimnazjów kilkanaście lat temu budowane? To tam w budynkach gimnazjów sale gimnastyczne będą leżały odłogiem, a tu będą budować nową salę? Czy to taka jest racjonalna gospodarka obecnej władzy? Niech przeorganizują strukturę szkół póki jest jeszcze na to czas do września - ten wniosek się sam narzuca.Żadnej radosnej twórczości z kolejnymi salami gimnastycznymi, bo to jest działanie nieracjonalne i niezrozumiałe.
Piotr19:55, 17 marca 2019
Mam pytanie czy niejaki radny Garbacz tez się podpisał ?, jeżeli tak to niech rzetelnie wywiązuje się ze swoich obowiązków !
Do ACC18:49, 17 marca 2019
Do ACC, tylko nie wiesz czytelniku,ze w 11 jest 1000 uczniów i jedna sala gimnastyczna nie wystarcza, nie komentuj jak jesteś niekompetentny.
Acc13:37, 17 marca 2019
Przecież przy SP nr 11 jest już sala gimnastyczna, jak do remontu to należy go wykonać. Pieniądze nie leżą na ulicy ale to chyba radni wiedzą, bo biorą się z podatków. Nie wnikam ile NT ma deficytu ale spłata jakiegoś długu miasta i skończenie roku na mniejszym minusie byłaby lepszym pomysłem niż budowa czegoś co się nie opłaca i się nie zwróci. Mieć sportowców w mieście jest spoko sprawą, ale nie wszystko za każą cenę. Bo lepiej jest mieć prosperujące miasto niż bankruta z zarządem komisarycznym, który nie tyle utnie redystrybucje pieniędzy z podatków na sport co utnie pieniądze na wszystko, żeby miasto postawić na nogi. Zatem niech NT wydaje kase na pierdoły, a daleko zajdzie.
STAŚ12:25, 17 marca 2019
Może wychowamy kilku sportowców !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij