Niedziela, 21 lipiec 2019, Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Szczawnica i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
18°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clear
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 88
Clouds
17°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
16°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
16.04.2019, 10:20 | czytano: 1734

Ponowny przetarg na budowę Centrum Komunikacyjnego w Zakopanem

Arch. Podhale24.pl

Urząd Miasta w Zakopanem ponownie ogłosił przetarg na budowę Centrum Komunikacyjnego. Przedostatni został unieważniony, bo obie oferty na jego budowę były za drogie. Jedna o 7, a druga o 14 milionów złotych przewyższała budżet, jaki miasto zabezpieczyło na tę inwestycję. W ostatnim było podobnie.

Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu zaoferowało, że wybuduje centrum za niespełna 4,1 mln zł, a Mirbud ze Skierniewiec za prawie 47 mln zł. Tymczasem UM w Zakopanem ogłosił, że ma nieco ponad 33 mln zł na tę inwestycję. W tej sytuacji przetarg unieważniono i ogłoszono nowy. W kolejnym zgłosiło się tylko PPD-M i podtrzymało cenę. Znowu więc unieważniono przetarg i ogłoszono ponowny. Miasto liczy, że tym razem oferty będą jednak bardziej korzystne.

Inwestycja obejmie przebudowę i rozbudowę przestrzeni dworca autobusowego i mikrobusowego z wyłączeniem istniejących budynków dworca kolejowego i budynku dawnej przychodni kolejowej. Powstanie parking typu Park&
Ride, budynek usługowy, brama wejściowa na perony wraz ze strefą wejścia na perony od strony Ronda Armii Krajowej,

W ramach prac prowadzone będą również roboty drogowe. Zakres robót obejmuje przebudowę fragmentu ul. Smrekowej w zakresie umożliwiającym dojazd do nowo tworzonego parkingu, budowę parkingu Bike& Ride, przebudowę i rozbudowę fragmentu ul. Szymony, a także przebudowę i rozbudowę Ronda Armii Krajowej.

Dodajmy, iż w połowie zeszłego roku ruszyła już przebudowa zabytkowego dworca PKP, który wejdzie w skład powstającego centrum komunikacyjnego. Koszt inwestycji to 16 mln złotych, a budynki mają zostać oddane do użytku z końcem tego roku.

r/
najnowsze informacje
komentarze
obserwator od środka07:12, 18 kwietnia 2019
Już widać co warte są te ,,,przetargi i te wyceny skoro są takie rozbieżności w tych rachunkach ? jest to tzw, wielki pici już powinno się tym interesować ABW i biuro antykorupcyjne z CBŚP. Przyszło to z UE i blokuje wykonanie jakichkolwiek inwestycji . Co nie ruszysz to szlaban .
Staszek Alcatraz09:29, 17 kwietnia 2019
Wiem co powinni zrobić geniusze z Urzędu Miasta żeby było dobrze : ogłosić raz jeszcze przetarg , wybrać chińczyków za 15 mln którzy dadzą robotę Podhalańskiemu Przedsiębiorstwu i obiecają im 42 mln zł , Podhalańskie Przedsiębiorstwo swoje zrobi , Chińczycy swoje wezmą i uciekną , Urząd będzie zadowolony bo robota będzie zrobiona a Podhalańskie jak każda duża firma robiąca w tym kraju duże roboty i będzie wszystko po staremu czyli po Polsku ?
A na poważnie to Panie Burmistrzu powiem Panu po góralsku : Jak się nima miedzi to sie na d...pie siedzi !
matematyk13:50, 16 kwietnia 2019
No to się dziwię bardzo że UM nie skorzystał z oferty 4,1 miliona... Mając przeszło 33 miliony, w miejskiej kasie zostało by jeszcze 29 milionów! Co za niegospodarność...
Sal Solo13:21, 16 kwietnia 2019
Niestety, artykuł jest nieprawdziwy. Odbyły się już dwa przetargi, proszę to sprawdzić. W pierwszym otwartym 8 marca były faktycznie takie oferty jak w artykule, w drugim startowało tylko PPD-M i powtórzyło cenę jak w pierwszym przetargu.
????12:14, 16 kwietnia 2019
Myślę że pan T. Ż. powinien się zainteresować sprawą i będzie dobrze.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij