Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Jabłonka i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Rain
15°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 82
Rain
11°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
17.04.2019, 09:44 | czytano: 3452

5 milionów złotych za nową remizę w Ostrowsku

5,3 mln zł będzie kosztowała przebudowa i rozbudowa starej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowsku. Urząd Gminy w Nowym Targu rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję, którą na jej zlecenie przeprowadzi Zakład Ogólno-Budowlany Kazimierza Dyrdy z Nowego Targu.

W przetargu wystartowały dwie firmy, a oferta firmy Kazimierza Dyrdy była korzystniejsza.

Stara remiza zmieni się nie do poznania. Istniejący budynek przejdzie kompleksowy remont. Zostanie nadbudowany i na nowo przykryty dachem. Remiza się powiększy i zyska nowy wygląd. Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę nowych klatek schodowych, wykonanie dachu wraz z konstrukcją, wykonanie instalacji, roboty wykończeniowe, zakupu z montażem stałego wyposażenia, w tym wyposażenia kuchni i budowę parkingu na 14 miejsc postojowych.

Remiza ma zostać oddana do użytku w październiku.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Dziennikarz14:07, 1 marca 2020
Czesc! Ktoś może się orientuje jaki jest metraż tej remizy? Ile M2? Jaki rozkład pomieszczen? Pytam.z ciekawości xD
góral na emigracji11:20, 17 lipca 2019
... szkoda, że na Podhalu w urzędach wydają pieniądze w błoto i nie wspierają lub chociaż częściowo by mogli dotować stare drewniane domy, których coraz mniej i Podhale zabetonowane będzie remizami i innymi, a wygląd kulturowy dzieki któremu turyści przyjeżdżają powoli wymiera... w Kościelisku, Chochołowie zadbali o to wiele lat temu i jest pięknie kulturowo nie na pokaz na fb tylko w realu widać prawdziwość góralszczyzny, ehhh
Zibi22:48, 21 kwietnia 2019
W Waksmundzie budynek remizy z salą pod imprezy i zapleczem zlokalizowany na gruntach wspólnoty gruntowej wsi Waksmund został wyremontowany i..... przekazany na rzecz gminy. Jak babcię kocham nie rozumiem jaki to świetny interes. Proszę niech mnie ktoś oświeci.
logika14:25, 18 kwietnia 2019
Ale nie ma nigdzie napisane że tam znajduje się tylko i wyłącznie sala weselna, a podział bojowy jest w osobnym budynku...
do Hhh06:30, 18 kwietnia 2019
A jak Waksmund to temizę można wykorzystać.. Proponuję przenieść strajkujących do remizy, jak będą w centrum to szybciej usłyszą co się na wsi o nich mówi.. Ja spaliłbym się ze wstydu..
Hhh21:33, 17 kwietnia 2019
Wybudują jak w Waksmundzie i będzie świecić pustkami
Franciszek z Ludźmierza20:22, 17 kwietnia 2019
Tylko budujcie remizy.! Co się w nich będzie działo ? Czy tak jak w remizie w Ludźmierzu - nic ! W Ludźmierzu potężna remiza a w środku ptaszki fruwają ! Po co komu taka olbrzymia ta remiza ? Z czyich pieniędzy jest ona utrzymywana i ogrzewana w zimie ? Kolejna wybudowana potężna remiza w Waksmundzie.! Jak ona będzie wykorzystana ? Czy nam są potrzebne tak wielkie remizy strażackie ? 5,3 mln. zł.będzie kosztowała przebudowa i rozbudowa starej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowsku ! Ludzie opamiętajcie się !
@ def18:09, 17 kwietnia 2019
Słyszałem, że podobno są takie samorządy w naszym kochanym kraju, gdzie naciska się na dyrektoröw szkół, żeby nie pozwalali nauczycielom rezygnować ze strajku i to podobno nazywa się poparcie. Ciekawe czy na Podhalu też jest jakiś samorządowiec, który tak "wspiera" strajkujących? A jeśli jest to ciekawe jaki interes ma w tym, żeby szkoła nie pracowała a ludzie nie zarabiali? Oczywiście pytanie czysto hipotetyczne ;)
def14:01, 17 kwietnia 2019
Spoko, są oszczędności na wypłatach dla strajkujących :-) Pewnie już się tyle uskładało ile potrzeba. Gmina raczej się nie smuci, że nauczyciele przed świętami zrobili "prezent".. No to jak Gmino? Popieracie dalszy strajk czy nie?
Kazku w kasku12:53, 17 kwietnia 2019
W gminie Czarny Danajec mamy już tak dobrze wyposażone jednostki, że czas teraz zająć się czym innym.Kanalizacja, gazyfikacja, chodniki!
Felek10:26, 17 kwietnia 2019
no chyba żartują...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij