Czwartek, 13 sierpień 2020, Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Szczawnica i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 56
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 56
Clouds
25°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 56
Clouds
27°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 34
Clouds
25°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 56
Clouds
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 56
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.06.2019, 13:48 | czytano: 5646

Mieszkańcy domagają się budowy chodnika

Arch. Podhale24.pl

Ponad 400 mieszkańców Lasku podpisało się pod petycją do władz powiatu, w której domagają się budowy chodnika przy drodze powiatowej.

Ich prośbę, już kolejną, przekazała na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego radna Józefa Guziak. Jak podkreślała, w Lasku odbyło się w tej sprawie burzliwe zebranie wiejskie. O budowę chodnika wnioskują mieszkańcy, sołtys, rada sołecka i radni. - Od lata planowana budowa chodnika nadaj jest w sferze marzeń - mówiła, przypominając, że chodnik obiecywano mieszkańcom od dawna i do dziś nie doczekali się oni zrealizowania obietnic. Pod petycją w tej sprawie, w której jest apel o nadanie budowie chodnika w Lasku wyższej rangi i potraktowanie sprawy, jako pilnej, podpisało się 429 mieszkańców.

Starosta Krzysztof Faber obiecał odpowiedzieć mieszkańcom pisemnie. W rozmowie z Podhale24.pl mówi, że sprawa jest trudna. - Mamy opracowany harmonogram działań na drogach powiatowych na najbliższe lata. Takich pism, jak od mieszkańców Lasku, mamy kilka, z różnych rejonów powiatu. Oczywiście sprawa jest dla nas ważna i na pewno się nią zajmiemy, ale nie jesteśmy w stanie wykonać wszystkich inwestycji na raz - podkreśla.

W harmonogramie, o którym mówi starosta, budowa chodnika w Lasku jest przewidziana na rok 2021, a jej koszt oszacowano na około 6 mln zł. Krzysztof Faber dodaje, że tak duża inwestycja przerasta możliwości finansowe powiatu i jest możliwa tylko pod warunkiem pozyskania pieniędzy z zewnątrz.

r/
najnowsze informacje
komentarze
(*)14:48, 1 lipca 2019
Tu u nas niedługo będzie jak obecnie w Szczyrku. Wielkie inwestycje powstaną, a istniejąca infrastruktura drogowa będzie zupełnie niewydolna. I co z milionowych inwestycji, jak turysta będzie w wielogodzinnych korkach przeklinać pomysł, żeby tu przyjechać. Potem nie będzie miał gdzie zaparkować. A jak zabierze ze sobą dziecko w wózku, to się rozczaruje brakiem pobocza, chodników, ogólnodostępnych toalet itd. Mieszkańcy też na co dzień chcieliby korzystać z wygodnego chodnika, niedziurawej drogi ze sprawnym odwodnieniem. Irytuje więc, że zawsze znajdą się potrzeby, które wyprzedzą w kolejce do realizacji to co niezbędne, dawno oczekiwane i oczywiste. Jeśli to jest prawda, że powiat zaniechał w Lasku budowy chodnika bez związku z działaniami gminy, to faktycznie mój żal do Wójta w tym konkretnym przypadku jest nieuzasadniony.
żale do starosty a nie do wójta!08:56, 1 lipca 2019
a co wy od wójta chcecie? to droga powiatowa nie gminna po pierwsze a po drugie gmina zadeklarowała że dopłaci do jej budowy powiatowi 50% można sprawdzić że w budżecie są środki! A że powiat nagle zrezygnował z budowy to trzeba pytać starostę a nie wójta i radnych powiatowych
(*)00:25, 1 lipca 2019
Na budowę priorytetowej drogi gminnej w bardzo trudnym terenie prowadzącej do prywatnej inwestycji Brama w Gorce to jest. (Czytaj: Na budowę drogi w lesie jest, a na budowę chodnika we wsi to nie ma).
Brawo Panie Wójcie, vivat Radni.
ED17:22, 30 czerwca 2019
A ja pamiętam zebranie przed wyborcze jak P.Wójt OBIECAŁ że jeśli wygra wybory to będzie to jego inwestycja nr.1 i co P.Wójcie teraz brakło pieniędzy--myśle że[jak Pan wystartuje] w kolejnych wyborach nie tylko PYNIĘDZY ale i głosów braknie.Na pewno w Lasku
Broda00:34, 29 czerwca 2019
Gratuluję kompetentnego wójta smarducha. On załatwia takie sprawy od zaraz ale tylko znajomym z koryta. Najwyraźniej ośrodek narciarstwa biegowego w Klikuszowej był bardziej potrzebny niż chodniki, drogi dojazdowe gminne czy kanalizacja w niektórych miejscowościach gminy. Wywalamy dalej pieniądze w błoto. Bo przecież najlepiej się wydaje cudze!! Wcale mi was ludzie nie jest żal!!
Ewa23:25, 28 czerwca 2019
Coraz gorzej z tymi drogami w powiecie
Ja.22:41, 28 czerwca 2019
6 milionów podzielić na 429 mieszkańców i sprawa załatwiona bez łaski gminy .
Pp17:52, 28 czerwca 2019
Bu ha ha 2031 jo to tak widze
Jacek15:27, 28 czerwca 2019
W wielu wsiach nie ma chodnika i ludzie jakoś żyją
Fbb115:14, 28 czerwca 2019
W Chabówce też przydałby się chodnik przy drodze wojewódzkiej (!!!!!!!!!!!!!)
górol14:55, 28 czerwca 2019
6 mln ? Za co ? Ile tego chodnika będzie 1000 km ?
ja14:22, 28 czerwca 2019
poczekajcie na program chodnik +
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij