Czwartek, 20 luty 2020, Imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
28.07.2019, 14:59 | czytano: 7180

Prezes PZHL oskarża Macieja Jachymiaka o aroganckie i siermiężne zachowanie

zdj. Michał Adamowski

Mirosław Minkina w imieniu Zarządu Związku domaga się od szefa Komisji Rewizyjnej PZHL Jerzego Kajzera podjęcia stosownych działa w stosunku do sekretarza Komisji Rewizyjnej PZHL Macieja Jachymiaka. Sam zainteresowany oskarżenia określa jako "kompletne bzdury" i mówi, że stał się "ofiarą idiotycznego ataku".

W piśmie do przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, prezes PZHL opisuje, iż podczas czerwcowego Walnego Zjazdu Sprawozdawczego PLHL, który odbył się w Katowicach, Maciej Jachymiak kierował groźby karalne pod adresem jednego z delegatów, Marka Palusa. Zwyzywał go, uderzył w plecy i krzyknął do niego "już nie żyjesz".

Całe zdarzenie opisane zostało w protokole walnego zjazdu.

Przytaczane są i inne sytuacje, w których "zachowanie sekretarza komisji nie licowały z powagą pełnionej funkcji". W trakcie MŚ Dywizji 1 B w Tallinie Maciej Jachymiak miał być "w stanie po spożyciu dużej ilości alkoholu" i "proponować wspólne picie na trybunach - i członkom delegacji PZHL, i przygodnym kibicom, a następnie w stanie upojenia alkoholowego zasnąś na trybunach". Zdaniem zarządu PZHL tego rodzaju zachowania 'muszą spotkać się ze stanowczą reakcją Komisji, stąd prośba o pilne rozpatrzenie sprawy i pisemną informację o podjętych działaniach".

Maciej Jachymiak uważa, że obecny prezes PZHL jest współodpowiedzialny za "doprowadzenie Związku do kompletnego upadku organizacyjnego". - Obecnie PZHL ma długi w wysokości 16 mln i to on jest m.in. odpowiedzialny za tę sytuację. Jestem jedynym, który o tym mówi głośno i stałem się ofiarą idiotycznego ataku. Te zarzuty zawarte w piśmie to są kompletne bzdury. Byłem oczywiście na zawodach w Tallinie, ale cała reszta to brednie - mówi dr Jachymiak w rozmowie z Podhale24.

Poproszony o ustosunkowanie się do zarzutów - odpowiada, że nie będzie wchodził w żaden dialog z autorem pisma, kończąc swoją wypowiedź sentencją: "Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem".

s/
najnowsze informacje
komentarze
Hahaha18:02, 3 sierpnia 2019
Jachymiak znowu startuje? No, nie gadajcie. Jeśli tak, to ma chłop tupet buhahs
maverick17:20, 1 sierpnia 2019
@ Andrzej:
Też znam ten ból. Niestety, nadeszły takie czasy że ludzie wstydzą się przyznać że kiedykolwiek znali i do jednej klasy chodzili z obecnymi lekarzami. Na szczęście pojawiają już sie lekarze, którzy nie chcą żyć w tej hańbie, interesują się zagrożeniami ze strony szczepień, wlewami z askobinianu, ogólnie otwieraja się na najnowsze odkrycia.
zakochana12:55, 1 sierpnia 2019
Maćku I loviu
Andrzej12:03, 1 sierpnia 2019
ten facet zawsze był chamem odkąd go znam, a znam go od 1980 kiedy przyszedł do Technikum Weterynarii (aż wstyd się przyznawać)
Mombasa Asad09:42, 1 sierpnia 2019
@maverick
A który nie ma długów? Każdy związek ma bo nie po to są by zarabiać ba by funkcjonować. Hmmm... nie musi być, że całe miasto kocha hokej, wystarczy garstka fanatyków. Z mleka jeszcze da się coś zrobić (+tluszcz/kasa/układanki), coś wyjdzie coś nie, a ten spleśniały bundz no cóż... przeżarty jest do szpiku kręgosłupa moralnego (którego oczywista nie ma) także nawet Aqua Vitae (%) nie pomoże nawet w oligocenskich proporcjach...
maverick01:06, 1 sierpnia 2019
@ Mombasa Asad:
PZHL ma długi w wysokości 16 milionów i nawet nowa, świeża gwiazda sportów zimowych nie jest w stanie tej sytuacji uratować, a ludzie generalnie hokejem się jednak nie interesują, mają hokej gdzieś i są przeciwni dalszym inwestycjom w tę sferę.
To świeże mleko bardzo szybko się rozleje, jeśliby wyszło że pani Marczułajtis-Walczak jednak jest ułożona z lokalnymi entuzjastami dalszego zapożyczania się na hokej w mieście, natomiast bundz pleśnieje jedynie po powierzchni i wystarczy go obmyć wodą z mydłem, spłukać i wytrzeć i jest zawsze gotowy do konsumpcji.
Mombasa Asad20:33, 31 lipca 2019
@maverick ok, przyjęte do wiadomości...

Co do Jagny i Pana J.: Lepsze świeże mleko (póki się nie rozlało) niż zapleśniały bundz (nie mylić z bucem albo bucyfałem).
maverick09:12, 31 lipca 2019
A jednak okazuje się że to nie Jachymiak tylko pani Jagna Marczułajtis-Walczak będzie mieć jedynkę z PO na naszym terenie. Z całym szacunkiem dla kobiet, bo to jest większy elektorat niż mężczyźni, ale taki wybór to nie jest problem Jachymiaka, to jest problem Platformy. Jagna Marczułajtis-Walczak jest przede wszystkim o 12 lat młodsza i chociażby przez to mniej doświadczona politycznie. Jakie trudne politycznie decyzje podejmowała ona do tej pory? Oby się nie okazało, że jej pierwszą odważną i trudną decyzją polityczną będzie jej odmowa wspierania interesów nowotarskiego hokeja, co dla mistrzyni sportów zimowych będzie nie lada wyzwaniem. A Jachymiak takich trudnych politycznie decyzji ma w swej karierze politycznej mnóstwo, przez co zapłacił swoją niską popularnością dzisiaj. W tej sytuacji, jeśli tylko Mularczykowi znowu nie wpadnie do głowy upierać się na plakatach że jest jedynym kandydatem z Podhala (sic), to PiS dostał od decydentów PO zwycięstwo w jesiennych wyborach na tacy.
k17:03, 30 lipca 2019
Maciej J już był politykiem i pożytku z tego nie było żadnego. Ale za to kupa śmiechu owszem.
nie moze byc politykiem10:46, 30 lipca 2019
Maciej J. nie moze być politykiem
bo mówi to co widzi
nie owija w bawełne
mówi o niewygodnych rzeczach
widząc nieprawidłowości reaguje natychmiast
bez kunktatorstwa politycznego jak to robią politycy PiS, PO ...
maverick23:24, 29 lipca 2019
@ Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia:
Jesteś wielki besser-wisser, wszystko wiesz i na wszystko masz swoje definicje. Istnieją jeszcze inne punkty widzenia i inne interpretacje rzeczywistości. A co do polityków to żeby w Polsce mogło zacząć się dobrze dziać, to koniecznie trzeba okiełznać ich samowolę za pomocą
instrukcji poprzez Internet. Na razie władza udaje że się nie da stworzyć systemu instruowania radnych online jak mają głosować w danej sprawie na sesjach, a zatem trzeba przynajmniej tak, za pomocą tych komentarzy tutaj, choć trochę wywierać na nich presję (choć zdaję sobie świetnie sprawę że media internetowe nie są w stanie przebić głównego nurtu). W końcu jednak przyjdzie taki dzień że i Ty i ja, my wszyscy, dostaniemy od naszego radnego, posła, itd. login i hasło robocze do głosowań i będziemy instruować polityków kiedy mają podnosić rękę podczas istotnych głosowań, to jest tylko kwestia czasu. Wówczas polityk będzie miał prostą sprawę, nikt mu nie zarzuci prywaty itp, ponieważ w każdej chwili i każdemu będzie mógł pokazać swojemu wyborcy że zagłosował na sesji tak jak wskazała większość jego wyborców; i wtedy funkcja polityka zredukuje się do wykonawcy woli suwerena, którym będziemy my, obywatele.
bolesław bul23:22, 29 lipca 2019
Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka
maverick20:57, 29 lipca 2019
@ Mombasa Asad:
No więc wydaje Ci się. Co jakiś czas zaglądam tu i zawsze jak mnie coś zainteresuje to parę słów napiszę (czasem się krótko nie da). Chodzi mi głównie o to żeby na Podhalu nie doszło do regresu demokracji i żeby nie pojawiy się atawistyczne tendencje ku ksenofobii i autokracji, no i żeby rządzący lepiej nami rządzili. Jest wolność słowa w Polsce i ja z niej korzystam, bo wolno mi to robić.
Zaszczepiony Przeciwko Obietnicom Bez Pokrycia20:12, 29 lipca 2019
@Mombasa Asad
Raczej się mylisz, Maverick to jakiś niespełbiony polityk, a który idealnie nadaje się na polityka, bo spelnia definicję polityka wg Niedzielskiego (polityk, to czlowiek, ktory gada bzdury bez wysiłku) i moją (polityk to facet, ktory o niczym nie ma pojęcia, ale wypowie się na każdy temat).
Ponieważ nie zrobił kariery politycznej, próbuje swoją biegunkę myślowa przelać na ekran kompa.
Mombasa Asad15:29, 29 lipca 2019
@maverick, albo mi się wydaje albo tak jest, że uczestniczysz w dyskusjach jako redaktor (etat/zlecenie/dzieło) tego portalu i np. trolując ludzi liczysz na ich częstsze odwiedziny na portalu, w celu "oddania" a co za tym idzie zwiększenie oglądalności/zwiększenie zysków z reklam. Mogę się mylić bo jestem na kacu po imprezie w szpitalnych kuluarach..
maverick14:24, 29 lipca 2019
@ kibic:
Nawet robot Salo z powieści "Syreny z Tytana" Kurta Vonneguta, gdy się z rozpaczy porozbierał na czynniki pierwsze, nie był w stanie się sam z powrotem poskładać. Dopiero bohater powieści, z racji bardzo dużej ilości wolnego czasu, podjął się próby poskładania go. Nawet baron Von Munchausen nie był w stanie samodzielnie wyciągnąć się za włosy z bagna.

Bo "życie jest zabawne, kiedy się tylko przestać nad nim zastanawiać"... :) Moderator.
stary kibic14:02, 29 lipca 2019
Tacy są właśnie ludziska od Tuska ! Nie wiedziałem że ten człowiek zajmuje jakieś stanowisko w Szarotkach ! Jacy władcy taki klub , już nie przyjdę na żaden mecz !
kibic13:37, 29 lipca 2019
Doktor i tak jest na wygranej pozycji. Nawet jak osobiście utonie to samodzielnie jest się wstanie naprawić bo wie jak. A my biedaki co sok z ogóra pozostaje i nadzieja że będzie lepiej.
k12:10, 29 lipca 2019
Cały Maciej . Zgadzam się z opinią jak najbardziej.
Olaf08:51, 29 lipca 2019
Ja tam nie wiem o co tam poszło, ale na mieście mówią, że doktor od walki z alkoholizmem sam naduzywa hehe. A poza tym ma opinie bufona. Jednym słowem żałosny gość, ale ciężko na to za pracował. Wyrazy współczucia dla rodziny.
Joanna ****08:03, 29 lipca 2019
To jest dokuczliwy człowiek.Wiele razy mi dokuczał reż.
Grzechu07:59, 29 lipca 2019
To Jachymiak się doczekał. Nosił wilk razy kilka poniesli i wilka
maverick23:52, 28 lipca 2019
@ Kicia:
Niekoniecznie. Po sromotnej przegranej (bo uznali że zwycięstwo jest tylko formalnością - no bo to ich lubią w PE a nie PiS - i nie wsłuchiwali się w głos suwerena, którym są ich wyborcy) na PO padł blady strach i coś przebąkiwali o jedynkach dla działaczy lokalnych, a w przeszłości pan Jachymiak nawet z dalszych miejsc na liście PO potrafił w wyborach parlamentarnych osiągnąć naprawdę wysoki wynik. Z numeru jeden na liście to byłby raczej pewnik, przy czym głos na niego nie byłby zmarnowany w tym sensie że akurat on miałby w Sejmie coś do powiedzenia i mógłby coś dla Podhala zrobić (niekoniecznie dla hokeja).
Rychu23:25, 28 lipca 2019
Nie znałem Pana Macieja od tej strony...wódkę trzeba z umiarem
nadzieja20:39, 28 lipca 2019
Pan doktor też człowiek , w mojej ocenie bardzo dobry lekarz .polecam
pozdrawiam .
Kicia19:54, 28 lipca 2019
Ostatnie podrywanie konającego.
Anty Bolek19:08, 28 lipca 2019
Wszyscy wiemy , kto to jest ..........
Bobo18:33, 28 lipca 2019
Maciej za kołnes nie wylewo no ba jakos
hej18:04, 28 lipca 2019
Doktór prawie jak Kamil D. tyz mu się toyota śpoliła po tam jak kicnął ze znisconym alkomatem
turysta z W18:04, 28 lipca 2019
znajducz ustawia miastowych od lat ,gratuluje tozsamosci
maverick18:04, 28 lipca 2019
Ta osoba odeszła już z polityki, więc jak mogę ładować się w politykę wypowiadając się na jej temat? Ten pan to jest osoba tyleż barwna co i arogancka i raczej jestem skłonny dać wiarę w te jego pijackie zachowania, choć uważam że ktoś go do tego podpuścił i całą sprawę złośliwie i bardzo niepotrzebnie rozdmuchał, co daje kiepskie świadectwo o całym środowisku hokeja w Nowym Targu a nie o nim samym. Zrobili to jego liczni wrogowie, bo niestety będąc u władzy dał się wielu ludziom we znaki.
Jeśli uważasz że nie jestem politycznie niezależny to powiedz od kogo jestem zależny?
dywizja zgniłego jabłka17:20, 28 lipca 2019
Kolesie z PZHL kręcą lody ile wlezie i dlatego chcąc ukryć swoją niegospodarność zarzucają innym nieetyczne zachowanie. Trafiło na Jachymiaka, który zawsze słynął ze swojej ekstrawagancji w zachowaniu i wygłaszaniu bez ogródek wszystkiego z czym on sam się niezgadzał. Nie zmienia to jednak faktu, że ten Związek od góry na dół toczy gangrena, a całą sytuację, wygłaszane argumenty i zarzuty należy traktować tak samo jak hokej polski, czyli mało poważnie.
ww16:01, 28 lipca 2019
o ile sie nie myle pan doktor uczy jak nie pic buhahaha. nie ma co, elita malomiasteczkowa
Tomek15:41, 28 lipca 2019
To gbur i prostak. Nowy Targ powinien czym prędzej przeprosić tego pana i wyautować go z nowotarskiej społeczności.
nowotarżanin15:39, 28 lipca 2019
Pan MJ to bardzo arogancki człowiek, jego zachowanie kładzie cień na wizerunek całego Nowego Targu.
Z polityki już odszedł więc czas aby i hokej zostawił w spokoju.
:)15:38, 28 lipca 2019
Maciej rządzi hehhee
do @maverick15:36, 28 lipca 2019
Jak na kogoś kto przyjął podpis "politycznie niezależnego", bez przerwy się w tę politykę ładujesz. Wszystko wiesz, na wszystkim się znasz, na każdy temat masz zdanie. To nawet robi wrażenie przez krótki czas.
Ale wystarczy, że zabierzesz głos w dziedzinie w której ktoś faktycznie jest dobry, to od razu wychodzi na jaw Twoja niekompetencja. Bo Ty maverick, powtarzasz zasłyszane opinie, cudze przemyślenia - nawet nie starając się ubierać je we własne słowa. Taki lokalny drugi ekspert od "kopiuj -wklej".

Wracając do artykułu - Maciek Jachymiak to barwna postać. Nie jest "grzecznym chłopcem", ale nie chce mi się wierzyć w te opisy pijackie i knajackie zachowania.
wojtek15:32, 28 lipca 2019
sam osobiście widziałem na naszym lodowisku jak pan lekarz pijany zapraszał do salonki dziewuchy z trybun dziwi tylko że reszta salonu z piętra to toleruje
maverick15:18, 28 lipca 2019
Czy aby w tym konflikcie nie chodzi li tylko o to żeby zaistnieć, żeby wszyscy dowiedzieli się że pan Jachymiak jest sekretarzem komisji rewizyjnej PZHL a pan Kajzer jej szefem? Kariera polityczna tego pana raczej jest skończona, bo zbyt długo trząsł starostwem i narobił sobie zbyt wielu wrogów, dlatego zostawiliby go już w spokoju.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij