Środa, 27 styczeń 2021, Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Czarny Dunajec i okolice
Snow
-1°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 74
Snow
-3°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-2°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 76
Snow
-1°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 81
Snow
-2°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.07.2019, 19:33 | czytano: 7318

"Zatrudnienie za pomoc w kampanii". Nowotarscy radni krytykują decyzje personalne burmistrza

Arch. Podhale24.pl

NOWY TARG. - Mamy dalszy ciąg serialu "zatrudnienie za pomoc w kampanii" - mówił podczas sesji Michał Glonek. Z kolei Ewa Pawlikowska pytała czy burmistrz "zatrudnianie osób ze swojego komitetu wyborczego uważa za etyczne".

- Ewa Mozdyniewicz kandydatka na radną w wyborach samorządowych z komitetu pana burmistrza - w takim trybie została zatrudniona w Urzędzie Miasta? - dociekał radny Glonek.

Zastępujący nieobecnego burmistrza Grzegorza Watychę - Waldemar Wojtaszek nie potrafił odpowiedzieć. Z pomocą przyszła sekretarz Miasta. Stanisława Szołtysek wyjaśniła, że młoda kobieta zatrudniona została w Wydziale Rozwoju, Urbanistyki i Gospodarki Nieruchomościami na zastępstwo za osobę, która przebywa na urlopie macierzyńskim. - w takiej sytuacji nie obowiązuje tryb konkursu - przypomniała sekretarz.

To wyjaśnienie nie usatysfakcjonowało Ewy Pawlikowskiej, która ponowiła pytanie o nową pracownicę Urzędu. - Kiedy kandydatka na radną z ramienia komitetu burmistrza została zatrudniona w Urzędzie Miasta? Kiedy złożyła podanie o pracę? Ile podań o prace nie było rozpatrzonych do momentu złożenia podania przez panią Ewą? Czy był konkurs na to stanowisko? Jakie docelowo stanowisko obejmie pani Ewa Mozdyniewicz? Czy uważa pan burmistrz za etyczne zatrudnianie osób ze swojego komitetu wyborczego? - pytała radna.

Nie poprzestała na tym i do swojej serii pytań dodała jeszcze jedno nazwisko. - To samo dotyczy Arkadiusza Szymczyka z komitetu Nasze Miasto. Czy stanowisko kierownika Referatu Sportu i Turystyki jest konieczne, skoro to dwuosobowy referat? Dlaczego nie zorganizował pan konkursu na to stanowisko i nie zatrudnił osoby z doświadczeniem? Przecież sam pan powiedział na ostatniej sesji Rady Miasta, że referencjami pana Szewczyka jest to, że jest on kibicem sportowym. Kiedy Arkadiusz Szymczyk trafił do UM i na jakie stanowisko? Czy to było z konkursu, czy w inny sposób? Kiedy w regulaminie UM pojawił się zapis, że można przenosić pracowników z innych urzędów? Czy na tym stanowisku był wakat, czy zostało ono utworzone z myślą o panu Arkadiuszu? Dlaczego nie pozostał na stanowisku na które został początkowo przyjęty? Czy pamięta pan burmistrz o zapewnieniach ze swojej kampanii, że nie będzie tolerował kolesiostwa? - dopytywała radna.

Na swoje pytania oboje radni oczekują pisemnej odpowiedzi.

s/

Komentarz autorski

Trudno powiedzieć, czy rzucone przed miesiącem przez burmistrza słowa, że Arkadiusz Szymczyk nadaje się na stanowisko kierownika Referatu Sportu i Turystyki, "bo jest kibicem sportowym" to miał być żart, czy forma kpiącej odpowiedzi na pytania radnych. Faktem jest, że stało się to okazją do poniewierania kierownikiem nowego referatu. Osoby chcące uderzyć w burmistrza - biją w jego pracownika.

To nieuczciwe, dlatego - pomijając wątek pracy Arkadiusza Szymczyka w sztabie wyborczym Grzegorza Watychy - warto wiedzieć jaką drogę zawodową przeszła ta osoba. Pokrótce: ukończył Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis Univeristy w Nowym Sączu, III-letnie studia licencjackie, kierunek: Zarządzanie i Marketing, zdobył tytuł licencjata w specjalizacji zarządzanie biznesem oraz amerykański tytuł Bachelor of Art. (B.A) nadany przez National Louis University w Chicago. Pracował jako konsultant w Gminnym Ośrodku Informacji Europejskiej w Gminie Nowy Targ, kierował projektami dotyczącymi dopłat bezpośrednich na terenie powiatu nowotarskiego, był asystentem dyrektora w Zakładach Garbarskich, pracował w firmie INGENIUM POLSKA Sp. z o.o., Dubiel Vitrum, w Polskim Towarzystwie Walki z Mukowizcydozą w Rabce- Zdroju, w Agencji Reklamowej Wizard w Warszawie, przez 6 lat był inspektorem w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego - specjalistą ds. Funduszy Europejskich, od 2015 do 2019 roku - pracował jako Główny Specjalista w Wydziale Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Zakopane, gdzie zajmował się pozyskiwaniem, rozliczaniem i realizacją projektów finansowanych ze środków unijnych. W marcu br. przyjęty został do nowotarskiego UM na stanowisko Głównego Specjalisty w Wydziale Funduszy Pomocowych i Inwestycji, a od czerwca jest kierownikiem Referatu Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowy Targ. Dodatkowo przez 3 lata zasiadał w Komisji sportu i młodzieży w ramach Euroregionu „Tatry” jako przedstawiciel Miasta Nowy Targ,

Co się zaś tyczy jego sportowych doświadczeń, to Arkadiusz Szymczyk przebiegł 10 maratonów, w tym 5 największych w Polsce - Kraków, Warszawa, Poznań, Wrocław i Dębno uznawanych za Koronę Maratonów. Zrobił to w latach 2013-2015.

Teraz pozostaje poczekać i przekonać się, jak nowy kierownik sprawdzi się na stanowisku.

Sabina Palka
najnowsze informacje
komentarze
Tytus22:03, 2 sierpnia 2019
Haha podobno po sesji wzieła urlop...nie wytrzymala bidulka.Musi odpoczac stes na sesji.buhaha
Darek22:01, 2 sierpnia 2019
Ja myslę ze powinni odwołac p.Steg.I wszyscy byli by szczesliwi.A potem Watyche bo daje jej na wszystko przyzwolenie.ona nim rzadzi.A takiego Burmistrza ktory zrobił w lolo wszystkich to nam nie potrzeba.Jedna baba a tyle zamieszania.a po co?
rewers19:08, 2 sierpnia 2019
@Pan - nie odwracaj kota ogonem. Chodzi tutaj nie o samorząd powiatowy tylko miejski, więc wybierz się na sesję tamtejszej Rady Powiatu Nowotarskiego i zadaj to pytanie staroście lub radnym powiatowym.
Radni nowotarscy tyle mają do instytucji podległych właśnie Jemu, co my do Sejmiku Województwa.
No chyba, że szefowa kazała ci podrzucić taki zastępczy temat, byś w godzinach pracy coś robił i nie snuł się pomiędzy wjeżdżającym do Urzędu kateringiem. Ludzie przecież z nudów przynajmniej muszą coś zjeść. Taka teraz pod rządami wiceburmistrz Steg, nowa, świecka tradycja. Sprawdzimy IP?
pinokio14:06, 2 sierpnia 2019
Wszyscy wiedzą że to stanowisko jest zbędne. Sam watycha mówił że będzie miał jednego zastępcę. Widocznie musiał ją zatrudnić.
Pan12:35, 2 sierpnia 2019
Jeżeli chodzi o sanepid gdzie dyrektorem jest mama a kierownikiem córka to Państwu to nie przeszkadza?
Nie świta07:32, 2 sierpnia 2019
Faktycznie ubaw jest po pachy jak się odezwie Joanna której nie świta. Faktem jest że stanowisko Arkadiusza kibica jest niepotrzebne podobnoe jak Joanna Iskrzyńska Steg na stolcu wiceburmistrza.
Adresat22:28, 1 sierpnia 2019
Panu Radnemu G. Już dziękujemy. Pozdrawiam, list gratulacyjny zostanie wysłany na adres ul. obok Niwa...... Czy jakoś tam, pękam że śmiechu. Cała jego świta serwuje super ubaw przynajmniej raz w miesiącu. Będzie nam Pana brakowało.
???? Rower21:52, 1 sierpnia 2019
Czy pani Sabina widziała dyplomy Szymczyka czy one były za branie udziału w maratonach czy za ich ukończenie?
Kijek21:21, 1 sierpnia 2019
Wiją się nerwowo żmije w gnieździe. Żal na to patrzeć i żal te żałosne komentarze komentować. Chcecie lodowiska i hokeja to zacznijcie chodzić na mecze, bo jak narazie to wszyscy są mocni tylko w gębie.
kontrola RIO14:49, 1 sierpnia 2019
Jeden burmistrz, jeden zastępca.
tak deklarowano pięć lat temu.
Jakoś nie wyszło.
Wyszła lipa i chaos.
Ograniczenie prywaty.
Zupełnie pominięto.
Wdrożono program tkm.
Bizancjum niekompetencji.
Układy, układziki...
Rozbudowano do granic nieprzyzwoitości.
Zewsząd wataha na stołkach.
I wiejski desant.
Miała być lepiej i ekonomiczniej.
Jest gorzej niż źle i zero dyscypliny finansowej.
Jakoś to przecież będzie.
Królowa rządzi!
Może się uda?
Wystaczy, że kocha i szanuje.
Naiwniacy.
podwójne standardy14:28, 1 sierpnia 2019
Pani Agato, chciałbym to ująć w krótkich słowach, ponieważ zdaję się, że zbyt długie mogłyby sprawić poważny problem. Chodzi tylko o to, że życie publiczne i stanowiska z nim związane nie są prywatnym folwarkiem państwa S lub B. Czy Pani tego też nie rozumie? No to raczej nie ma o czym rozmawiać, bo to przypominałoby sytuację, w której analfabecie mówimy o walorach poezji Mickiewicza.
karlinio09:59, 1 sierpnia 2019
Grzegorzu i Joanno, a co prałat z parafii Królowej Jagwig na takie mściwe zachowania?
Kiepscy adoratorzy09:29, 1 sierpnia 2019
Jakbyś Agatko potrafiła słuchac to pewnie byś zrozumiała o co chodzi tym myślącym radnym.
Świat schodzi na psy07:16, 1 sierpnia 2019
Ewa M.to ostatnia osoba,która powinna pracować na takim stanowisku...szkoda,ze profil na fb ma poblokowany,bo wyszłoby na jaw jaką jest osobą naprawdę.
Obiektywna22:47, 31 lipca 2019
Do koleżanka z dawnych lat _ czytając twój komentarz zastanawim się czy to przypadkiem tobie nie sczerniał i skarłowaciał charakter. Nazywając ludzi ,,,,parszywymi i złymi,,,Ludzi którzy mają odwagę mówić głośno i sprzeciwiać się kolesiostwu i wydawaniu miejskich pieniędzy na zachcianki burmistrzowej .
Nowo Tarzan dwa22:25, 31 lipca 2019
Pani Joanno ja chcę pracować w UM na dzienniku podawczym. Tańczę w śwarnych, umiem liczyć i pisać.
Baca22:07, 31 lipca 2019
Brawo dla autorki
Agata22:06, 31 lipca 2019
Może warto zapytać o co naprawdę chodzi p. Pawlikowskiej i Liszce? Bo oprócz plucia i czepiania to zadnych efektów nie widać
jolka21:02, 31 lipca 2019
Owszem zmian trzeba...ale nie takich drastycznych , bez poniewierania ludźmi. to co się dzieje,. To nie jest rozwiązanie. Raczej nazwałbym to paniką i obawą, że może światło dzienne ujrzec wiele.
avivat20:10, 31 lipca 2019
Do widziane z boku
Jeżeli jest tak jak piszesz z radną Pawlikowską, to z tego wynika, że jest ona marionetką w czyichś rękach, czytającą co jej napiszą. Bo wiedząc że samemu nie jest się "czystym" jakby była trochę myśląca, nie podkładałaby się tak głupio.
Ewa19:36, 31 lipca 2019
Co do Szanownego Pana Burmistrza to zapytam tylko o jedno....
Czy Pan Burmistrz pamięta co obiecywał ludziom 5 lat temu przed wyborami?
Czy pamięta kto Mu odpowiedział "obiecanki cacanki......"
Przez 5 lat nie wiedział skim pracuje?
Mam nadzieję,że to ostatnia kadencja Szanownego Pana Watychy.
Ewa19:26, 31 lipca 2019
Do WIDZIANE Z BOKU...
Co ma piernik do wiatraka???
Mowa jest o innych Radnych a nie o P.Ewia Pawlikowskiej.
Była czy niebyła na L4 to jest jej sprawa a Rady Miasta! Jako Radna sie sprawdza a Ci o których mowa to nawet jakby mi dopłacali bym nieglosowala. Jeśli przez tyle lat ktoś zmienia co chwilę pracę to coś jest nie tak!
Podatnik18:30, 31 lipca 2019
I znowu urzędasy się kłócą zza naszą krwawiznę, tylko Korwin może to ukrócić, zlikwidować Zus,pup,nfz i inne niepotrzebne instytucje i zwolnić MILION urzędasów, te v nie kłóccie się, ino duo roboty, za to wam płacimy,a jak nie to jest pełno ogłoszeń o pracę na P24
dominus17:58, 31 lipca 2019
@Aldik, ej Aldi, Aldik nie bądź śmieszny, wystarczy, że sytuacja jest śmieszna i tragiczna zarazem. Wszyscy wiemy, że tamte czasy (zresztą z perspektywy nieudolności zarządczej Watychy i tak źle nie wyglądały) i tamci ludzie nigdy nie powrócą. Wcale jednak ta sytuacja nie może być pretekstem do używania tej nędznej narracji dla ciemnego ludu. Trochę czasu już minęło od Watychowania i ludziom zaczynają otwierać się oczy, jak bardzo się pomylili, wierząc w bajdurzenie reformatorów. Nic nie wyszło! Wyszła natomiast miałkość i kompletny brak wizji. Ogromne układy, niegospodarność i kolesiostwo. Ci sami ludzie, którzy artykułują dzisiaj swoje niezadowolenie zaczęli po prostu wymagać od włodarzy jakiejś logiki i realizacji wyborczych zobowiązań względem mieszkańców i miasta, a nie towarzystwa wzajemnej adoracji. To zapewne boli Cię najbardziej, bo król jest nagi i żadne wstążki nie pomogą. Nawet złote. Skończ zatem te żenujące wywody o czyhającej agresji przegranych lub sfrustrowanych. W to już graliście... gondole, pałace lodowe, nowoczesna komunikacja, kompetentny i przyjazny urząd, MOK na miarę XXII wieku. Prawda czy fałsz? Siądź wygodnie, odetchnij, porzuć lęk i pomyśl!
Nowo Tarzan17:11, 31 lipca 2019
Psy szczekają karawana musi iść i tak ma być
Absolwent17:09, 31 lipca 2019
@Maćko w latach 90 dostać się na tę uczelnię to było coś i żadne pieniądze nie miały znaczenia. Wtedy to był przedsionek do ukończenia SGH, a dziś faktycznie uczelnia podupadła.
Aldik16:33, 31 lipca 2019
Widać że radni opozycji i urzędnicy którzy marza o dawnych czasach się dorwali do pisania i mają używkę. Dobrze że burmistrz otacza sie doświadczonymi ludzmi
Maćko16:20, 31 lipca 2019
przecież do tej szkoły w Nowym Sączu szli przeważnie ci, którzy nie dostali się na studia w publicznej uczelni, a których rodziców było na to stać. Żadne orły. A zatrudnianie licencjatów w czasach jak każdy ma magistra to skandal. Jeszcze w mieście z turystyką i rekreacją w PPWSZ i mgr na AWF.
obserwator z centrum16:17, 31 lipca 2019
Cała ta grupa radnych , raczej bezradnych. Nie piszę złośliwie , ale z pełną świadomością i odpowiedzialnością tego o czym piszę . Pracowałem długie lata w samorządzie i mam doświadczenie i wiedzę tego co ci radni bezradni sobą reprezentują . Jest w tym środowisku kilku -mogę policzyć na palcach jednej reki tych prawdziwych fachowców w swoich dziedzinach , a reszta to pasuje do piaskownicy , a nie do zarządzania , bo niektórzy to nawet swoim "majątkiem" nie potrafią dobrze gospodarować . Tak wygląda i to miasto . Tej piątce fachowców, która na co dzień musi zmagać się z tą niewiedzą reszty , nie wystarcza już czasu i sił by pokonać głupotę i niewiedzę pozostałych . Efekty widać naocznie .Żadnym usprawiedliwieniem nie jest nawet to ,że w innych samorządach jest podobnie .Panie i panowie radzę spuścić z tonu i zastanowić się nad waszym postępowaniem , bo jest dramat w tym co robicie dla mieszkańców i własnych dzieci i nie chodzi tylko o status majątkowy, a to nie jest w tym momencie najważniejsze .Pamiętajcie ,że jesteście na służbie dla ludzi .
taka prawda13:49, 31 lipca 2019
nie znam kwalifikacji Pana Arkadiusza więc może jakimś specjalistą jest ale uważam, że kierownik powinien mieć wykształcenie wyższe z magistrem a nie licencjata. Jak można przyjąć kogoś na takie stanowisko bez mgr nie do pomyślenia. Z uczelniami prywatnymi wszyscy wiedzą jak jest. Płacisz i masz wykształcenie więc na pewno gdyby był konkurs to może zgłosił by się ktoś lepszy. Ale jest jak jest. Znajomości i powiązania z burmistrzem tego Pana Arkadiusza miały największe tu znaczenie. i tyle w temacie.
zamyślony11:52, 31 lipca 2019
~do kiko
Czemu dopiero teraz po 5 latach urzędowania burmistrz opamiętał się, że ma "nieodpowiednich" urzędników? Takie ruchy robi się na początku po objęciu władzy, a nie po 5 latach! Dramat jaką mamy "władzę". Może ja też jednak podreptam z jakąś wstążką i ulotką w ręce? Może mnie przyjmą w dowód wdzięczności?
Widziane z boku10:03, 31 lipca 2019
Może p. Pawlikowska, funkcjonariusz Policji państwowej, zacznie od siebie
Bo czy etyczne było Pani postępowanie gdy będąc na kilkumiesięcznym zwolnieniu lekarskim, prowadzila Pani intensywną kampanię wyborczą, biegała po blokach, uczestniczyła w eventach itd itp. a gdy komenda wysyłała pisma to ich nie odbierała, aż policjant musiał osobiście "polować" na panią, żeby skutecznie doręczyć pismo przed sesją rady miasta !!??
STAŚ09:55, 31 lipca 2019
Tak sobie myślę.
Nawet za faraonów, było coś za coś !!!

A, że wielu ludzi nie nadaje się na piastowane stanowiska, to inna sprawa.
3.14jak09:46, 31 lipca 2019
Zyciorys tego Arkadiusza taki bogaty jakby mial 60 lat. Czy tyle miejsc pracy nie swiadczy o tym ze nigdzie nie moze zagrzac miejsca?
ratatuj09:17, 31 lipca 2019
MG i pani P chyba razem nie skończyli tyle szkół co Pan Szymczyk :-)
Dziękuję Pani Sabinie za przedstawienie wyżej wymienionego.
Artek08:57, 31 lipca 2019
Arek jest mocny merytorycznie. A taką radę dam: odpuście sobie pragnienie władzy - to jest UŁUDA!!!!!niszczy spokój człowieka.Ja odpuściłem - jaki spokój i luz mam, śmieję się z wszystkich tych rozgrywek politycznych, a potrafiłem w przeszłości skuteczne kampanie wyborcze innym prowadzić. Codziennie się szarpać i nie spać po nocach dla tysiąca zł czy dwóch więcej???? Naprawdę to się martwię czy moje dzieci będą miały swobodny dostęp do wody pitnej i możliwą do wytrzymania temperaturę powietrza/klimat. Nie dostrzegamy prawdziwych problemów. Fajna jest taka modlitwa-nowenna Świętego Ojca Dolindo: O Jezu oddaję się Tobie, Troszcz się Ty.
Rychu08:46, 31 lipca 2019
Alez was ludzie bolą pewne rzeczy. Taki żal w sercach się zrobił bo kogoś zatrudniono w UM. Biedacy!Mam satysfakcje czytając niektóre komentarze, bo nic nie możecie - siedzicie przed szklanym monitorkiem i sobie stukacie komentarze. A stukajcie dalej, jeżeli wam przynosi to ulge , że gdzies mogliście zaistnieć. Tyle możecie. Mam satysfakcje czytając pytania Pani Pawlikowskiej bo widać, że chce zaistnieć ale nie wiedząc jak, chwyta się takich tanich chwytów przez które otrzyma efekt odwrotny od zamierzonego. Dziś takie czasy, że ludzie próbują sie promować na różne sposoby. Tylko zastanówcie się wszyscy co byście robili, gdyby nie było internetu i tv i czy sposób myslenia wówczas byłby taki sam czy jednak inny-bardziej przyjazny do ludzi których znacie lub nie.
Podhalanin08:32, 31 lipca 2019
Nic nowego w polsce wiec co Was dziwi. hehehe.
chce cos opiszac po na widok tego zachowania na rynku w NT kazdego poranka jest komedia i masakra. /.../

Przypominam o temacie artykułu. Moderator.
trochę prawdy07:11, 31 lipca 2019
Jak widać z opisu drogi naukowej i zawodowej Pana Arkadiusza to nie ukończył żadnych studiów (jest tylko licencjatem - czyli pewnie to były uczelnie prywatne), pracował w wielu firmach czyli nigdzie się nie sprawdził (lub nie nadawał), a pamiętam też pierwsze Jego wybory, które załatwili Mu żeby "obslugiwał" i prowadził kampanię. /.../ A jak będziecie po ilości maratonów dobierali na stanowiska, to proszę zauważyć, że nie chodzi np. po górach więc na stanowisko od turystyki się nie nadaje. A Ja chodzę, jeżdżę na rowerze i na wczasy więc jakby jakieś stanowisko się zwolniło w Urzędzie związane z turystyką to dajcie znać - mam kwalifikacje.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Smutny06:32, 31 lipca 2019
Koleżanko z dawnych lat a pamiętasz Grzegorza Watychę uśmiechniętego, pomocnego, też był bardzo fajny. Co się z ludźmi dzieje? Tak się zmieniają. Bo Joanna to zawsze mściwa była już od czasów naszej fali.
Mieszkaniec00:32, 31 lipca 2019
Szkoda ze gminy w lapszach nikt tak nie przeanalizuje - dopiero wszyscy by widzieli ci to jest patologia przy zatrudnieniu
Koleżanka z dawnych lat00:12, 31 lipca 2019
Pamiętam Ewę Pawlikowską z dawnych lat- pewną siebie, uśmiechniętą i wysportowaną studentkę, pamiętam Pawła Liszkę- fajnego kolegę, zaangażowanego w wiele spraw, pracowitego i Michała Glonka zawsze przyjaznego, z poczuciem humoru i uśmiechem na twarzy. I już ich nie ma. Pozostali sfrustrowani ludzie, którzy, przynajmniej mi się tak wydaje, są skłonni zrobić i powiedzieć każde świństwo. W imię władzy, której zresztą nie mają za dużo, bo wyborcy wcale nie lubią takich ludzi i zagłosowali przeciwko. Może czas zmienić taktykę, bo opierając się na wspomnieniach nie mogę uwierzyć, że serca Wam tak sczerniały a charaktery tak skarłowaciały. I nie chcę bronić decyzji w zatrudnianiu tych czy innych ludzi- wierzę, że była potrzeba, a czas pokarze czy to była dobra czy zła decyzja. Takim zachowaniem nie sprawcie, że Wam słupki wzrosną. Zastanawiam się po co to robicie, czy ta odrobina władzy stworzyła z Was takich parszywych i złych na wszystko i wszystkich ludzi ? Co się z Wami stało? Czego oczekiwaliście? Czy władza jest naprawdę taka ważna, żeby się dla niej tak kundlić?
cdn00:09, 31 lipca 2019
Kolesiostwo, kolesiostwo, kolesiostwo. Brrrrrr
baciok@23:24, 30 lipca 2019
Personalia zawsze budzą emocje. Każda władza zatrudnia osoby z jej kręgów. Niestety jest to prawo stare jak świat.
Dla niepoznaki organizuje się konkursy, ale wszystkie wróbelki ćwierkają z 2 miesiące wcześniej kto wygra.
Według mnie niepotrzebna dyskusja.
Gal Anonim23:20, 30 lipca 2019
Arku nie nadajesz się do tej pracy, ale tam w UM mało kto się nadaje, więc będziesz się czuł jak ryba w wodzie. Trzymam kciuki. No i w przyszłości nie zapomnij wkręcić Zenona J, bo Zenon też na darmo nie goni za waszą ekipą.
Filc23:12, 30 lipca 2019
Panie Burmistrzu a kiedy Pan wymieni kierownika muzeum. Bez tam podobno nie za dobrze się dzieje. Pan o tym wie?
Michał23:00, 30 lipca 2019
Szacunek za komentarz autorski. Coraz rzadziej ludzie się zachowują porządnie. Zagrania pana Glonka pokazują jego poziom. Niski bardzo. Nawet jeśli ma w czymś rację, to prezentuje je w parszywy sposób.
W zestawieniu dziennikarz - radny, to kobieta pokazała czym jest poczucie honoru i odwaga w bronieniu kogoś komu nie dano prawa głosu. Wstyd panie radny.
Kuku23:00, 30 lipca 2019
@ kibol
Bo kierownik w tamtym wydziale zamiast pomagać ludziom to ich sie gnębi, zamiast pomóc powypełniac druki to lekcewarzy, straszy tylko sądami i karami.załatwić tam dotacje droga przez mękę. A kolesiostwo i garimatrias kwitnie jak ludzie się zwalniają z pewnych etatów to widać jak Watycha rządzi a w praktyce wstążka.
Razem22:46, 30 lipca 2019
Pokrótce
Ula22:41, 30 lipca 2019
Kogoś cie wybrali tego macie. Gdzie pszczoły tam miód gdzie PO tam smród
Krzysiu22:33, 30 lipca 2019
Pani Joanno. Mi też się nie przelewa.Może przejdziemy się. Pooglądamy wstążki na drzewach, wypijemy kawę w kawiarni, która ma piękny dach.Jestem doświadczony w finansach, bardzo często robię zakupy w biedronce i przy kasie sprężam się z obliczeniami.Złoże CV.
Jerzy22:26, 30 lipca 2019
Myślę,że osoby które jak piszecie odchodzą z Urzędu a nie są zwalniane jakiś powód muszą mieć.No bo nie rozumiem, mieć "ciepłą" posadkę i odchodzić? Myślę ,że tam się dzieją niedobre rzeczy.Może jakaś kontrol by to wyjaśniła. Lub dotarcie do tych osób ? Co tak naprawdę się dzieje? Bo to mnie zastanawia. Dlaczego ludzie odchodzą. Ja rozumiem jedna czy dwie.Ale z tego co ludzie mówią jest ich więcej.hmmmm
Do Jancio22:20, 30 lipca 2019
Niech cię jakiś radny zatrudni do pisania interpelacji.
Hahaha22:15, 30 lipca 2019
Też dla nich pracowałem z przeświadczenie, że będzie normalnie, to znaczy uczciwie. Ha ha. Klika zastąpiła klike. Ha ha
abc22:02, 30 lipca 2019
NEPOTYZM i tyle!
Jańcio22:00, 30 lipca 2019
Pani Joanno mogę Panią prosić do tańca? Wylądowałem na bezrobociu a nie zły ze mnie fachowiec. Umiem obsługiwać Worda i Windowsa 95 i podoba mi się wszystko co Państwo robią. To co robicie jest wspaniałe. Miasto rozwija się jak żadne inne w egionie. Goni Kraków i to widać gołym okiem. Nie pamiętam takiego rozwoju i takich inwestycji i imprez. Będę wierny i posłuszny, uśmiechnięty i zawsze punktualny. Obiecuję
Jestem dobrym fachowcem i człowiekiem. Chciałbym być dyrektorem ale może być też mniejsze stanowisko.
Do Julia i Renata21:57, 30 lipca 2019
Też jestem za ujawnieniem tlusciutkich plac ekipy zatrudnionej za za za wszystkich Burmistrzów szczególnie poprzednich. Byłoby zapewne ciekawie
Wstyd21:56, 30 lipca 2019
Co to za Burmistrz?Bez własnego zdania!Wybralismy Pana czy Panią Steg?Ja sie pytam.?pozwala Pan na złe traktowanie ludzi ktorzy byli wobec Pana lojalni i pracują dla Pana.
To dzieki urzednikom wygrał pan wybory.A teraz reorganizacje zatrudnianie ludzi ktorzy roznosili Panu ulotki.To jest Burmistrz?ktory na plakacie miał napisane kocham i szanuję?kogo ?Vice Burmistrz?Parodia.Powiniem Pan się wstydzic.Bo ja jako mieszkanka wstydze sie ze ktos taki włada miastem.
Ale O21:50, 30 lipca 2019
Odezwali się radni i urzędnicy którzy marzą jeszcze o dawnych czasach..nie pamiętaj ile wtedy osób i jak wtedy zatrudniono.
Lena21:45, 30 lipca 2019
Do się pytam_wstydu oszczedz.
Zofia21:42, 30 lipca 2019
Hmmm... przykre to , ale to widać fakty są..z tym zatrudnianiem. Zobaczymy co będzie dalej.
Zibi21:36, 30 lipca 2019
Szkoda że nie chodziłem na bale, imprezy, że nie biegałem za Joanną na łapsową, że nie tańczyłem z nią na balu, że nie latałem za nią z kamerą, że nie piłem z nią a kawy. Szop da, że nie bral udziału przy kampanii wyborczej, że nie gościłem ich w knajpie gdzie chciałbym być menago. Szkoda. Panie Grzegorzu szkoda, że na Pana głosowałem. Ps Arkadiusz fachowiec? Bucha cha.
się pytam21:35, 30 lipca 2019
A co jest dziwnego w tym, że burmistrz otacza się ludźmi których zna i którym ufa?
Taka prawda21:35, 30 lipca 2019
Jakoś teraz nie została przyjęta mama z córką, tatuś z córeczka, pól osób z Waksmundzkiej i Polnej, rodzina o tym samym nazwisku, szwagier, Proszę przeanalizować historie zatrudnienia z poprzednich lat
Sławek21:32, 30 lipca 2019
A pani w sekretariacie Burmistrza, czy to nie córka jednej pani radnej ??? C Czy nie jest to przypadkiem "coś za coś" ??? A co z obecnymi pracownikami??. Burmistrzu na cudzej krzywdzie chwały się nie zdobędzie.
syf na krzywej21:25, 30 lipca 2019
Ciekawie w tym urzędzie. Pacownicy się zwalniają jeden za drugim, pensje jak tu ktoś wcześniej pisał ledwo ponad 2000 zł. Za to zatrudniają kolesi jeden za drugim dając dobre wypłaty, bo mowa tu o 2 osobach a jest ich dużo więcej.

Żeby było ciekawiej to burmistrz pozwolił Joannie zrobić sobie folwark na całego i to ona rządzi a nie on. Śmieszne to, żałosne j straszne. Z tego co widać to reorganizacja urzędu była po to, żeby stołki przygotować dla znajomych.
fanka21:23, 30 lipca 2019
Sabina startuj na Burmistrza masz więcej wiadomości o ich pracownikach od od obecnych włodarzy

Uwagi to redakcji, także te żartobliwe proszę kierować do redakcji. Moderator.
derr21:20, 30 lipca 2019
Potrzebny był ten wpis. Bez dwóch zdań.
kiko21:19, 30 lipca 2019
Dobrze że urząd ściąga doświadczonych ludzi a Ci którym się nie podoba wizja burmistrza odchodza. Jak ktoś nie chce realizować tego co burmistrz Watycha robi to ma drogę wolna.
Pnt21:13, 30 lipca 2019
art. 22. 1. ustawy o pracownikach samorządowych Pani Pawlikowska
Julia i Renata21:13, 30 lipca 2019
Proszę ujawnić płace.Ile dostaje doswiadczony pracownik a ile dostał na wejsciu czlowiek z Pańskiej ekipy????????
Wstążki na wierzbie21:11, 30 lipca 2019
Mówimy papa Iskrzyńskiej -Steg.Karma wraca.
pytajnik21:10, 30 lipca 2019
A cóż to za obrona urzędnika przez redaktorkę? Wcześniej niespotykana sytuacja na tym portalu.
A propos - czemu nie ma nic o oświadczeniu i kompetencjach drugiego "bohatera" artykułu - Ewy Mozdyniewicz?
Ekolog21:07, 30 lipca 2019
Nauka segregacji śmieci
baśka21:06, 30 lipca 2019
Burmistrz swoim niepoważnym zachowaniem wystawił pana Arkadiusza na strzał. To dobrze że ktoś wziął tego człowieka w obronę, bo nawet na sesji jak w niego walono, to nikomu z szefów (a ma ich do cholery aż troje) nie przyszło do głowy żeby powiedzieć: Arkadiusz Szymczyk proszę się przedstawić i powiedzieć radnym o sobie.
Nikt mu nie dał prawa do obrony przed tymi samymi kamerami, przed którymi go obrażano. Co z tego, że odpowiedź będzie na piśmie? Radni przeczytają to co powinni usłyszeć ludzie w chwili gdy wyśmiewano pana Arkadiusza i jego kompetencje.
Gang blondynów21:05, 30 lipca 2019
Jak wódz Kaczyński dał przykład, że się zmienia ekipę poprzedniej władzy, szkoda tylko, że teraz, ale lepiej późno niż wcale.
???21:04, 30 lipca 2019
@nonie sabi jakoś nie pamiętam żeby w urzedzie kogoś zwolnili
Agusia21:02, 30 lipca 2019
Z tego co mi wiadomo to z UM nikt nie został zwolniony, sami się zwalniają.
nonie Sabi20:54, 30 lipca 2019
w urzędzie zwalniani są ludzie z miasta i Harklowej a zastępowani ludżmi z maniów i kluszkowiec
Tomek20:53, 30 lipca 2019
Michał nie ośmieszaj się do końca.
kibol20:49, 30 lipca 2019
Urząd Miasta nazywa się często magistratem. To oznacza, że pracują tam osoby z co najmniej tytułem magistra. Pan Szymczyk ma ledwie licencjat i najsłabsze wykształcenie w całym wydziale. Skończył uczelnię prywatną za pieniądze, którą wszyscy kończą. To, że często zmieniał pracę oznacza, że się szybko zniechęca lub do niczego nie nadaje. Jak będzie w UM? Tak jak zwykle. Szkoda pieniędzy POdatników.
Prawda20:48, 30 lipca 2019
Jak to jest, że z urzędu zwalnia się obecnie bardzo dużo osób, zarobki są na poziomie trochę ponad 2 tys zł, ale za to na dobre pensje dla kolesi i stołki kierownicze kasa jest?
Opop20:45, 30 lipca 2019
Świetnie. Musi być wielkim fachowcem jak wszyscy w urzędzie na czele z kierownictwem. Jak to jest ze najbardziej zasmrodzone miasto w Polsce nie dostało środków na wymiane kotłów i walkę ze smogiem. Złożyłem wniosek i się okazało ze dotacji nie ma ale może dostanę 5 tysięcy ale zależy czy starczy pieniędzy. Ludzie to skandal. Fotowoltaika również nie ma dotacji. Po czymś takim cały wydział powinien zostać zwolniony zabawiają nieudolność. Są pieniądze na MOK na hale lodowa a nie ma na podstawowe rzeczy. Drogi kanalizacja. Już druga kadencje nic się nie dzieje w tym mieście. Marazm. Jest targowica nowoczesna ale i tak stragany na ulicach porkladane jak w Indiach. To jest wina urzędników. No ale jak się zatrudnia w urzędzie osoby które są znajomymi no to tak jest.
kibic20:44, 30 lipca 2019
A dlaczego odszedł /.../

Urzędnik o którego Pan pyta - poprosił, by o nim nie dyskutowano. Moderator.
Nowo Tarzan20:40, 30 lipca 2019
Z tego artykułu wynika, że Pan Szymczyk jest człowiekiem na odpowiednim miejscu. Życzę sukcesów
A20:40, 30 lipca 2019
Trzymaj się Arek. Udowodnij swoją pomysłowość, pracowitość i wartość na tym stanowisku.
Góralka Halka20:39, 30 lipca 2019
A Pan Paweł Liszka - partyjny guru Pani Ewy to po wybraniu go Burmistrzem zatrudniłby osoby przypadkowe czy znane ze swoich osiągnięć zawodowych i społecznych? Opozycja zachowuje się tak jak opozycja w Kraju czy to teraz Po, a uprzednio PiS.To jest wstrętne gdyż Nowy Targ to małe miasteczko gdzie wszyscy się znamy, nierzadko kolegowaliśmy się ze sobą, a teraz dzieli nas "polityczna barykada" albo raczej mur z "Zemsty". Co boi się Pani Ewa, że Pan Szymczyk przyglądnie się szczegółowo działaniom klubów i klubików sportowych dofinansowanych z budżetu Miasta.
Bozena20:19, 30 lipca 2019
Kolesiostwo i tyle.A z urzedu odchodzą doswiadczeni wieloletni pracownicy.Porażka Panie Burmistrzu.Urzad sluzy mieszkancom i chcemy miec obslugę rzetelną ,kompetentna!!!!prywatny folwark P.Steg a Pan na to wszystko pozwolił.
vv20:18, 30 lipca 2019
Faktycznie troche głupio z tymi pytaniami wyszło.
tak sobie myślę20:17, 30 lipca 2019
Dziękuję autorce za ten dodatkowy komentarz. Szanuję prawo do zadawania pytań, do posiadania poglądów i ich wyrażania. Czasami zgadzam się z opozycją w RM, ale po wczorajszym wystąpieniu radnej Pawlikowskiej, która z czystą pogardą i złośliwą satysfakcją czytała swoje pytania stwierdzam, że sam zaczynam odczuwać pogardę i złość. A nie chcę zamienić się w kogoś, kto rano otwiera oczy i myśli ?komu by tu dop.......ć?.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij