Poniedziałek, 01 czerwiec 2020, Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 47
Clouds
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 47
Clouds
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 47
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Rain
14°
Wiatr: 13.644 km/h Wilgotność: 84
Clouds
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.08.2019, 18:13 | czytano: 4197

MZK kupi dwa nowe autobusy

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Do przetargu nieograniczonego na dostawę dwóch autobusów (klasy mini) ze sprzętem i oprogramowaniem diagnostycznym zgłosiła się jedna firma. Jej oferta to ponad 1,7 mln zł.

Przetarg jest częścią projektu: pn. Kompleksowa Integracja systemu niskoemisyjnego transportu miejskiego na terenie Miasta Nowy Targ oraz Gminy Nowy Targ i Szaflary".

Wybrano ofertę złożoną przez Busimport Pl., spółkę z Gierłatowa z ceną wynoszącą 1 719 540,00 zł, okresem gwarancji całopojazdowej na 36 miesięcy. W autobusach, o których mowa - jednorazowo przewożone mogą być 53 osoby.

W tej chwili MZK dysponuje 18 pojazdami - to 13 dużych autobusów i 5 małych.

Projektupn. Kompleksowa Integracja systemu nisko-emisyjnego transportu miejskiego na terenie Miasta Nowy Targ oraz Gminy Nowy Targ i Szaflary". Projekt współfinansowany jest przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020" obejmuje także remont nawierzchni placu manewrowego przy Miejskim Zakładzie Komunikacji.

s/
najnowsze informacje
komentarze
reaper16:48, 17 sierpnia 2019
dlaczego w Bielawie woj. dolnośląskie jeżdzą autobusy(nowe) mpk o nr rej. KNT
Nogaty20:03, 16 sierpnia 2019
Ale malkontentów na komentarzach.Większość pewnie wozi się ,,wypasionymi,,furami za 5 tys.po mieście,smrodzi robi korki.Se przeczytajcie gdzieś tam w ofertach na internecie ile kosztuje nowy autobus miejski(nie z złota)wiodących firm. (wszystkie autobusy i nie tylko na świecie są montowane z tych samych części od różnych producentów a nie klepane od a do zet w jednej hali)
Wieśmak22:59, 14 sierpnia 2019
W specyfikacji zabrakło tylko nazwy producenta. /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
wesoły Romek16:38, 14 sierpnia 2019
@Codzienny pasażer MZK , płacący za bilety:

"czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego Miasta przemęcza, burmistrz Grzegorz Watycha, naszego miasta Nowy Targ. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie ? to wilki! To mówiłem ja ? Robert Chowaniec, dyrektor pierwszej klasy. Niech żyje nam burmistrz sto lat!
To jeszcze ja ? Robert Chowaniec, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam burmistrz naszego Miasta. Niech żyje nam! To śpiewałem ja..."

I nawet Bareja, gdyby żył, umarłby ze śmiechu. Toż to miasto wiecznych jaj i epokowych sukcesów, hahhahahhahhahhahahhahahaha. Idę się napić!
Podatnik15:49, 14 sierpnia 2019
I tak z planowanych pięciu dużych zrobiły się dwa na dodatek małe burmistrzu i dyrektorze śmiać się czy płakać ??? choć to pytanie faktycznie tylko do burmistrza bo dyrektor w tym wypadku choć i w całej polityce przedsiębiorstwa ma tyle do powiedzenia co żyd za okupacji
szofer15:26, 14 sierpnia 2019
szkoda że kierowcom płacą 1700 pln
były pasażer13:43, 14 sierpnia 2019
Do Codzienny pasażer MZK , płacący za bilety

Wam urzędasom powinni odciąć dostęp do internetu i wysłać do innych miast by zobaczyli, jak wygląda normalność. MZK, hala lodowa, turystyka, sprzyjanie rozwojowi biznesu itd. to w NT jedna wielka katastrofa.
uważny13:13, 14 sierpnia 2019
do smutna prawda

ad. 7. Np. w Toruniu wystarczy 65+. Pewno jeszcze bardziej smutno.
Codzienny pasażer MZK , płacący za bilety11:01, 14 sierpnia 2019
Ja codziennie korzystam z komunikacji obsługiwanej przez MZK.
dostrzegam wiele pozytywnych zmian i nowości, ostatnio w autobusach jest czyściej, tj umyte boki i sufity i czyste siedzenia. Nowy rozkład przypomina ten z dużych miast godziny odjazdowe podzielone na dni robocze, sobotę, Niedzielę i święta, duża czcionka. Bilety najczęściej kupuje w biletomacie i nie mam z tym problemu, oczywiście dwie aplikacje w telefonie też mam. Co do korków też mnie to drażni, ale wiem, że w NT niema bus pasów, Ludźmierska koniecznie do przebudowy. Owszem chciało by się więcej kursów np. z Szaflarskiej do NZPS czy z NZPS na Kokoszków. A malkontentów pozdrawiam, toż to przeciwnicy obecnego Burmistrza im nigdy nic nie pasuje
marek09:49, 14 sierpnia 2019
A może czas postawić na elektryczne?dodatkowo wybudować stacje ładowania na końcowych przystankach.
Patrz Warszawa na Mokotowie.
markoni09:45, 14 sierpnia 2019
Podczas mojego pobytu w Krośnie/podkarpackie/ widziałem autobus miejski hybrydowy z fabryki w Sanoku.
Czy decydenci z MZK wzięli pod uwagę tego krajowego producenta.?
Niczym nie odstaje od zagranicznych produktów.
Przynajmniej serwis byłby dostępny.
PasterzPPP09:42, 14 sierpnia 2019
Za taką cenę to może warto podstawić taksówki zamiast kursów?
radykalny08:15, 14 sierpnia 2019
Hahhaha, kolejny sukces Watychy. A tyle miało się zmienić! A tyle trąbiono o modernizacji, optymalizacji, rozwoju MZK. I co? Ruina z nowym dyrektorem, dla którego miarą zmian jest postawienie dwóch wiat przystankowych i nowelizacja rozkładu jazdy, z którego mało kto wie jak się do niego dobrać, by dowiedzieć się o przebiegu trasy i czasach odjazdów autobusów. Istny Bangladesz, ale uśmiech pana dyrektora nie opuszcza. Jak się bawić, to pełną rączką. Proponuję nowatorsko zawiesić jeszcze na lusterkach wstążeczki kolorowe. Będzie jak w Meksyku i jest szansa, że wreszcie dostrzeże nas świat!
smutna prawda23:37, 13 sierpnia 2019
Tu nawet nowe autobusy nie pomogą. W Nowym Targu komunikacja miejska nie istnieje.
1. Godziny, w których kursują autobusy - niedostosowane do największej grupy potencjalnych odbiorców.
2. Prędkość z jaką jadą autobusy - obłędna. Pieszo szybciej...
3. Autobusy brudne na zewnątrz i w środku.
4. Automaty biletowe w autobusach przez większość czasu zepsute.
5. Kurs do szpitala okazuje się być kursem tylko do Rynku, chociaż w rozkładzie jak byk stoi, że do szpitala...
6. Niektóre kursy potrafią być opóźnione nawet o 15 min!!!
7. Jedyni pasażerowie, a właściwie pasażerki, to panie w wieku 70+, bo mają już uprawnienia do darmowych przejazdów.
Jednym słowem obraz nędzy i rozpaczy.
romek21:14, 13 sierpnia 2019
hehe to z czego są te autobusy ze złota to chyba jakiś żart
Kurs skrócony do Rynku20:23, 13 sierpnia 2019
Cena z kosmosu. oby nie jakoś taka jak Autosany, które się rozlatują od kąd są w NT a we wnętrzu takie wibracje, że plomby wypadają.

PS. Nowy rozkład jazdy jest kompletnie nieczytelny, nie przypomina regularnej komunikacji autobusowej a jest raczej rodem z busiarstwa. Jakość usług MZK to też poziom busiarstwa, tabor też nie lepszy
Johny bravo20:15, 13 sierpnia 2019
Gdzie obiecana rewolucja w MZK? Gdzie regularne linie, normalne nazwy przystanków? Gdzie obietnica zrobienia w NT cywilizowanej komunikacji miejskiej? Tak samo jak hala sportowa czyli dużo mówić, mało zrobić a ciemny wyborca to kupi?
com20:01, 13 sierpnia 2019
Jednego nie rozumiem... Dlaczego nie można oprzeć jak w wielu miastach na autobusach jednego producenta/dostawcy? Dzięki temu baza części, oprogramowanie serwisowe itp ogranicza się do minimum. A tak będziemy mieć w mieście nawalone autobusów "X" producentów za idiotycznie wysokie kwoty zakupu oraz serwisu.
Mareczek19:48, 13 sierpnia 2019
Na takie wąskie uliczki i to jeszcze jednokierunkowe to tylko autobus mini
Zorro18:35, 13 sierpnia 2019
!, 7 mln za dwa autobusy??? Dobrze, że Podhale o tym pisze, to służby może się zainteresują.
Waldemar18:15, 13 sierpnia 2019
Chyba tym razem przystanek zrobi CBA.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij