Tragedia w Tatrach. Miasto odwołuje imprezy. Zamiast zabawy - modlitwa - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Szczawnica
Clouds
-2°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-3°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
258 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
66 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 129 | 258 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
22.08.2019, 16:15 | czytano: 7206

Tragedia w Tatrach. Miasto odwołuje imprezy. Zamiast zabawy - modlitwa

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula odwołał dzisiejsze koncerty odbywające się w ramach 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Powodem jest popołudniowa burza, w wyniku której w Tatrach zginęło kilkoro turystów.

Na razie nie wiadomo, ile dokładnie jest ofiar śmiertelnych. Mówi się o 3-4 osobach nieżywych i kilkunastu rannych. Pioruny uderzyły w rejon Giewontu i tam jest najwięcej poszkodowanych. Rannych i martwych turystów transportują do Zakopanego z Tatr śmigłowce Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do pomocy w Zakopanem zadysponowano karetki z całego regionu.

W związku z tragicznymi wydarzeniami Urząd miasta w Zakopanem wydał komunikat o następującej treści:

"Burmistrz Miasta Zakopane informuje, że w związku z tragiczną sytuacją w Tatrach, gdzie w wyniku porażenia piorunem zginęło kilku turystów, a wiele osób zostało poszkodowanych, odwołane zostają wszystkie dzisiejsze wydarzenia organizowane w ramach 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Około godziny 16:00 zamiast zaplanowanego bicia rekordu w tańcu zbójnickim odbędzie się jedynie zbiórka na Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Natomiast Organizatorzy wspólnie z publicznością, która przybędzie na godz. 17:00 na Galę Jubileuszową 100-lecia Związku Podhalan, uczczą pamięć tragicznie zmarłych oraz odmówią modlitwę za wszystkich poszkodowanych. Gala, a także wieczorna zabawa taneczna, zostają odwołane".

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Świat się śmieje a ludzie giną23:28, 22 sierpnia 2019
Pewne rejony w Tatrach powinny być zamykane na pewien okres w roku a jeśli nie to wstęp tylko dla pewnych ludzi
.Idą w zimie w szpilkach i sandalach albo nocą bez latarek. Po prostu kretyni lezą tam po śmierć-tak jak na rolą perć. Teraz modlitwa a w weekend i tak ktoś zginie w górach. Promowac góry każdy potrafi ale żeby ludzi przybyłych tam jakoś uświadomić co i jak to już ni ma komu. Już widzę te memy na fb.typu "poszli po śmierć w Tatry bo nie chcieli dostać w...pl w tatrzańce "
Burza19:57, 22 sierpnia 2019
To są góry a nie pagórki...ludzie o o tym nie wiedzą..
turysta z plecakiem17:17, 22 sierpnia 2019
Dlaczego dyrekcja tatrzańskiego parku nie wprowadziła dla turysty jakich kol wiek informacji o stanie pogodowym ----dobrze wiecie ze cepry mają tylko zaliczyć Gubałówkę - giewont oraz Krupówki i idą jak male owieczki na żez.
takitam.16:54, 22 sierpnia 2019
to nikt nie wiedzial, ze nadciaga burza,a wtedy jezeli juz sie jest w gorach trzeba natychmiast zchodzic w dol? nikt nigdy o tym w radiu i telewizorni nie trabil? od rana byla paskudna pogoda...
Gutek7816:22, 22 sierpnia 2019
no to teraz jak będzie jakikolwiek wypadek w Tatrach, na Zakopiance, w Zakopanem i w okolicy będziemy odwoływać imprezy i żałoba... Nie wiem czy to najlepsza droga. Ludzie wypadki się zdarzają,... ale bez przesady z tego typu żałobami gminnymi..
Turysta16:20, 22 sierpnia 2019
Słuszna decyzja. Dobrze, że w taki sposób uczci się pamięć zmarłych i poszkodowanych.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas