Prezydent składa kondolencje, do Zakopanego jedzie premier - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Nowy Targ
Clouds
-2°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
22.08.2019, 18:30 | czytano: 5873

Prezydent składa kondolencje, do Zakopanego jedzie premier

- Potworna burza w Tatrach. Zakopiańczycy mówią, że od kilkudziesięciu lat nie było takich wyładowań atmosferycznych nad górami. Wielu turystów zostało poszkodowanych. Trwa akcja ratunkowa. Wyrazy współczucia dla Wszystkich dotkniętych kataklizmem - napisał na Twitterze prezydent RP Andrzej Duda.

Fot. Joanna Paździo / Małopolski Urząd Wojewódzki
Fot. Joanna Paździo / Małopolski Urząd Wojewódzki
W Starostwie Powiatowym w Zakopanem obraduje sztab kryzysowy. Do Zakopanego przyjechał wojewoda małopolski Piotr Ćwik, którzy bierze w nim udział. Są też przedstawiciele miasta, powiatu i wszystkich służb.

Rzecznik premiera Piotr Müller poinformował, że w związku z trudną sytuacją w Tatrach, Mateusz Morawiecki uda się na południe Polski.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
tw galicja09:58, 23 sierpnia 2019
Wielka tragedia, ale prawda jest taka, że była to normalna burza, a nie okrutna nawałnica,, a tych ludzi w tym momencie po prostu nie powinno tam być. To, że zmienia się pogoda było widać wcześniej i wtedy wszyscy powinni opuścić rejon szczytu. Niestety ludzie traktują w Tatrach szlaki jako przedłużenie Krupówek i wygląda na to, że kompletnie nie mają pojęcia o niebezpieczeństwach w górach. Wszystkim odpoczywającym na Podhalu życzę rozsądku!
Pawel09:20, 23 sierpnia 2019
Lansować się jedzie
Doktor20:53, 22 sierpnia 2019
W częstych rozmowach na gruncie zawodowym dochodziliśmy do wniosku:
takie wizyty premierów itp. tylko utrudniają przeprowadzaniu akcji ratowniczych i leczenia pacjentów. Taka osoba podejdzie do cierpiącego pacjenta w szoku podana mu dłoń , poklepie po ramieniu i odejdzie i jej zdaniem pacjent powinien być uzdrowiony.
Oni nie zdają sobie sprawy , że w takich momentach są uciążliwi z tymi wizytami a najbardziej służby BOR z zabezpieczeniem tzw VIPów.
Niech lepiej pomagają z dala od leczenia zabiegów w inny sposób choćby dofinansowaniem służb ratowniczych, TOPR, GOPR itd
Taka pomoc byłaby efektowniejsza.
Kamil20:19, 22 sierpnia 2019
Ale tak szczerze po co on tutaj jedzie? Według mnie tylko kampanie robić bo niby w czym pomoże? Wyrazy współczucia dla ofiar.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas