Gmina musi zwrócić firmie 360 tysięcy złotych - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 13.176 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
Wiatr: 14.688 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 15.372 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 14.724 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
Wiatr: 11.592 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 63 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
06.09.2019, 22:32 | czytano: 8213

Gmina musi zwrócić firmie 360 tysięcy złotych

Gmina Łapsze Niżne będzie musiała zwrócić około 360 tys. zł firmie, która była wykonawcą drugiego etapu Szlaku Wokół Tatr. Wykonawcy, za nieterminowe wykonanie zadania, została potrącona kara w wysokości ponad 560 tys. zł. Sąd jednak obniżył kwotę do 200 tys. zł, a gmina musi zwrócić resztę pieniędzy.

– Firmie Stachoń została potrącona kara w wysokości 560 tys. zł z ostatniej faktury, którą wystawił wykonawca. Niedawno odbyła się rozprawa sądowa, na której sąd zmiarkował karę i, z zatrzymanej przez gminę kwoty, mamy zapłacić mu 360 tys. zł, a pozostałą kwotę 200 tys. zł możemy zatrzymać jako kary umowne. W związku z tym obecnie uzgadniamy możliwość refundacji kwoty, którą wypłacimy firmie, przez instytucję zarządzającą – poinformował nas wójt Jakub Jamróz. Władze starają się odzyskać pieniądze. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wstępnie zadeklarowało zrefundowanie tej kwoty. Niezbędny jest jednak prawomocny wyrok sądu, na który gmina wciąż czeka.

ao/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
NT13:58, 11 września 2019
MIłek no to sesja zapowiada się bardzo ciekawie!!!cyrku ciąg dalszy?Tylko że za to wszystko zapłaci podatnik niestety.NIE!!!!!!Wójt nie ta wspaniała Rada tylko MY!!!!! podatnicy....
Miłek12:51, 11 września 2019
Gmina kasę wraca, a Wójt serwuje podwyżki za śmieci - taki komunikat wydał wczoraj. Śmieci drożeją nie przez ustawę, ale przez zwrot kasy....wszak, trzeba załatać te 360 tysięcy.....więc ludzie zrzuta!!!
zawiedziony turysta12:06, 10 września 2019
Co to za Gmina te ŁAPSZE!!!!! Sromowce sala gimnastyczna dotuje Ministerstw.....,Gmina Czorsztyn kładzie na rozwój turystyki buduje drogi,chodniki,place postojowe dla turystów czyli stara się o pozyskanie turystów. W Gminie Łapsze odwrotnie płacz Wójta i zgrzytanie zębami społeczeństwa na bezradność Władz Gminy.Tu tylko zwroty kary umowne ,jakieś nie do końca trafione inwestycje za które trzeba zwracać kasę.A gdzie zagospodarowanie Niedzicy perełki tej Gminy ?Brak pomysłu na rozwój tej miejscowości czy może zła wola???????????????
Mędrzec21:26, 7 września 2019
Lapsok:
A pomyślałeś o odsetkach za niesłuszne zatrzymanie tych 360 tysięcy?? Kto je zapłaci?? Wójt czy budżet gminy, czyli My mieszkańcy?? Czemu Wójt tak nie dba o pieniądze które wypłaca Sobie (korzystanie z służbowego samochodu prywatnie, wypłata niewykorzystanego urlopu) i Swoim kolegom z ZEWu?? Jak to się stało, że w ciągu 4 lata rządzenia Jamroza studnia wyschła?? W 2015 roku 1,1 mln złotych na auta strażackie, druga bańka na drogę w Niżnych Łapszach, 2016 rok kolejne milionowe inwestycje, czyli żłobek itp. 2017 to auto strażackie w Trybszu i ścieżka wokół Tatr plus auto dla Łapsz Niżnych, w 2018 kolejne miliony na inwestycje.... ale już kosztem przesunięcia spłaty raty kredytowej na 2023 rok..... Czyli zaczęło się dławienie...... Teraz okazuje się, że na inwestycje zostały grosze..... No chyba, że radni podniosą opłaty za śmieci i ścieki...... A gdzie zaciskanie pasa przez Dwór Jakuba I Trwoniciela?? Może by tak radni jemu i sobie ścieli wypłatki??
olek20:00, 7 września 2019
Lapsok ty ć...u a kto ma komu zapłacić Gmina firmie czy odwrotnie? no brawo Wójcie to się nazywa odwaga tak trzymać ha ha ha...Kolejne 360 tysiaków jest w d....e to się nazywa pilnowanie kasy tylko nie wiem czy po Łapszańsku czy może po Kacwinsku?Człowieku daj sobie spokój nie ośmieszaj więcej tej Gminy ona i tak jest tematem wielu kpin proszę daj spokój weś na wstrzymanie......a tak na dobrą sprawę było by 560 tyś,,,,
Niedzicon08:45, 7 września 2019
To nie pierwszy zwrot kasy przez Gminę .Teraz to już wiadomo czemu trzeba zamykać Żłobek ,Szkoły, Przedszkola itd.Na każdym kroku widać tą niegospodarność Wójta,Skarbnika,Rady.Słuszne stwierdzenie ,,Co nas jeszcze czeka"??????Rada na wniosek Wójta podejmuje tak brzemienne w skutkach decyzje rączką w górę.Takie są skutki tych absurdalnych decyzji.Wyborco pozostaje Ci tylko ubolewać nad WŁADZĄ,którą Sam sobie zgotowałeś.
Lapsok08:16, 7 września 2019
No Wójcie trzeba było mieć odwagę żeby firmie taką karę dowalić....cieszę się że nie ma pobłażania dla wykonawców w mojej Gminie i Wójt pilnuje kasy!
Miłosław22:47, 6 września 2019
E ja pier.... Ciekawe co Nas jeszcze czeka?? A Wójt se służbowym autem do pracy i z pracy jeździ.... Nie ma jak tak. Potem podatki, smieci, ścieki i woda w górę bo Królowi trzeba lektyke utrzymać!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas