Poniedziałek, 27 styczeń 2020, Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
09.09.2019, 10:43 | czytano: 5850

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

Fot. KPP Nowy Targ

Pięć osób, w większości mieszkańców Rabki-Zdroju, zatrzymała policja w związku z odkryciem na terenie Jordanowa niewielkiej plantacji marihuany.

Funkcjonariusze z rabczańskiego komisariatu ustalili, że mieszkaniec Rabki-Zdroju może zajmować się nielegalną uprawą marihuany. Ich przypuszczenia się potwierdziły. Pod koniec ubiegłego tygodnia w niezamieszkałym domu w Jordanowie odkryli plantację marihuany. - Łącznie zabezpieczono 24 sztuki wysokich już krzewów ziela konopi. Podczas przeszukania okazało się, że w budynku znajduje również tytoń i krajanka tytoniowa o łącznej wadze 67 kg wraz z maszynką służącą do jej produkcji. Ponadto, żeby zmniejszyć koszty produkcji dokonano nielegalnego podłączenie do sieci energetycznej - informuje mł. asp Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Podczas ustalili, że związek ze sprawą mogą mieć jeszcze inne osoby. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 43 lat i 20-letnią kobietę. Troje z nich to mieszkańcy Rabki-Zdroju, a jeden z mężczyzn to mieszkaniec Chrzanowa, który w miejscu zamieszkania posiadał ponad 40 gramów mefedronu. Kobieta po przesłuchaniu została zwolniona. Pozostali usłyszeli zarzuty.

Najstarszy z zatrzymanych odpowie za uprawę marihuany i przechowywanie wyrobów akcyzowych i wytwarzanie wyrobów tytoniowych, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Nielegalna działalność stanowiła uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy na łączną kwotę ponad 33 tys. złotych. 24-latek stanie przed sądem za posiadanie narkotyków, a najmłodszy z nich dodatkowo za uprawę, za co może grozić im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jako środki zapobiegawcze podejrzani dostali poręczenia majątkowe i dozór policji połączony z zakazem wzajemnego kontaktowania się oraz zakaz opuszczania kraju.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
leming doskonały15:04, 9 września 2019
do : prawnik
Przyjdą takie czasy, że każdy będzie mógł mieć w mieszkaniu - balkonie 3 - 5 roślinek na własny użytek, jak ma to miejsce w wielu państwach Europy z niektórymi stanami USA włącznie. To jest nieuniknione - prędzej, czy później to nastąpi. To tylko kwestia czasu - podobnie jak było z kava kava - pieprz metystynowy.
prawnik11:46, 9 września 2019
Wielkie brawa dla Policji , oby tak dalej .
klio11:31, 9 września 2019
Wstyd dla Rabki albo parady tęczowych albo dilerzy i narkomani.
oli11:29, 9 września 2019
Tępić to dziadostwo i karać!
wokanda11:20, 9 września 2019
Gnębić nierobów,posmakowali łatwizny i lekkiego życia to teraz niech poznają smak bólu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij