Czwartek, 29 październik 2020, Imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 82
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.10.2019, 11:23 | czytano: 4511

Północna część Miasta zostanie otwarta na inwestycje o charakterze rekreacyjnym

zdj. Podhale24

NOWY TARG. Mieszkańcy wnioskowali, urzędnicy zaproponowali rozwiązanie, a radni dali zgodę. Tak po krótce można opisać okoliczności wprowadzenia zmian w planie miejscowym dla Kowańca i Kokoszkowa.

Właściciele terenów w rejonie Kokoszowa i Kowańca od dłuższego czasu wnioskowali o zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Ich działki przeznaczone są pod zabudowę rekreacji indywidualnej. Mieszkańcy chcieli, by w planie miejscowym zmienić zapisy, dotyczące wysokości stawianych tam budynków oraz obostrzeń dotyczących kąta nachylenia dachów.

Dopuszczalna wysokość budynków w tym rejonie wynosiła 15 metrów, a kąt nachylenia dachów mógł mieć od 35 do 49 stopni.

Zapis ten blokował nie tylko inwestycje indywidualne, ale i poważniejsze plany, jakim jest np. budowa hotelu. A taki zamiar ma spółka Długa Polana, która obiekt hotelowy chce postawić na Kowańcu.

Urzędnicy wprowadzili korekty do planu miejscowego, a radni bez sprzeciwu przyjęli proponowane zmiany.

s/
najnowsze informacje
komentarze
góral18:49, 13 października 2019
Bardzo dobrze, że do tego dojdzie. No bo popatrzmy na to, co się będzie działo w ciągu najbliższych pięciu lat (a może 3-4)

- otwarcie ścieżki w koronach drzew
- termy nowotarskie
- park rekreacyjny PKL
- Centrum Sportów Lodowych

Jeśli to wszystko dojdzie do skutku, rozbudowana baza noclegowa będzie bardzo potrzebna.

Co do problemów z korkami: pamiętajmy, że za kilka lat będziemy mieć ekspresówkę doprowadzoną do Nowego Targu. Problem korków na św. Anny na pewno w znacznym stopniu się zmniejszy.

Wybiegając w przyszłość, dobrze by było, żeby władze Miasta już teraz pomyślały o rozwijaniu oferty spędzenia wolnego czasu w Nowym Targu - mam tu na myśli szlaki spacerowe. Remont bulwarów i połączenie Krzywej z Jarmarkiem w taki sposób, żeby można było zaliczyć na tej trasie miły spacer to jest to, na co warto zwrócić uwagę.
Konrad K.16:37, 13 października 2019
Powtórzę jeszcze jedną istotna rzecz - tam jest potrzebna komunikacja: północna obwodnica Nowego Targu. Inaczej turyści z Kowańca dołączą na rondach Tischnera i Pileckiego do tych którzy będą starali się wjechać na zakopiankę od Św. Anny i ... zgadnijcie co się stanie. ;-)
Jajo13:55, 13 października 2019
Dopiero teraz? Toć to paranoja. Oj, schodzi temu Watysze, schodzi.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij