Poniedziałek, 16 grudzień 2019, Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-0°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
22.10.2019, 11:24 | czytano: 3472

Miasto rusza z przebudową stadionu

Fot. Piotr Kuczaj

2,1 miliona złotych będzie kosztować przebudowa obiektów lekkoatletycznych na stadionie miejskim w Rabce-Zdroju. Tutejszy magistrat rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję i wyłonił jej wykonawcą. Ale to dopiero początek przebudowy całego obiektu.

W ramach inwestycji zaplanowano montaż bieżni oraz budowę takich obiektów lekkoatletycznych jak: rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku wzwyż i skocznia do skoków w dal. W zakresie robót jest też odwodnienie liniowe, budowa chodnika, ogrodzenia oraz uporządkowanie terenu wraz z zagospodarowaniem zieleni. Wykonawcą została firma z Bytomia, a termin zakończenia plac zaplanowano na sierpień przyszłego roku.

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął już też przetarg na na remont budynku służącego sportowcom, który stoi przy stadionie. Miasto zaplanowało m.in. wymianę dachu, ocieplenie, remont elewacji i wymianę drzwi i okien.

Jest i trzecie, najważniejsze zadanie - remont murawy boiska, na którym gra IV-ligowy zespół Wierchów Rabka-Zdrój. Na stadionie miejskim przy ulicy Jana Pawła II pojawi się sztuczna nawierzchnia. Całkowitą wartość inwestycji szacuje się na ok 2,7 mln. zł.

r/
najnowsze informacje
komentarze
piechur22:13, 22 października 2019
@Spokojny
Jak ci ciężarówki przeszkadzają,trzeba towar przewozić dostawczakami tylko potem nie narzekaj że drożyzna.Osobowki mogę jeździć jedna za drugą i nie przeszkadzają?
Spokojny21:03, 22 października 2019
Kiedy chodnik w Chabówce? Tir za tirem leci. Fosa na 2 metry głęboka, pobocza brak. Dorosły się boi krajem drogi iść, a dzieci do szkoły tędy muszą chodzić. Czy trzeba tragedii, żeby on powstał?
z Rabki15:05, 22 października 2019
Z jednej strony fajnie, a z drugiej plastik zamiast naturalnej zieleni nie zapowiada się dobrze.
oli11:28, 22 października 2019
Są inne ,ważniejsze priorytety,chociaż stadion też ważny.Ale stadion jest dla kilkuset kibiców a drogi i wymiana pieców to już tysiące zainteresowanych.Trzeba dobrze pomyśleć nim się zdecyduje.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij