Czwartek, 23 styczeń 2020, Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-4°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
25.10.2019, 19:08 | czytano: 6450

W Nowym Targu powstaje scena teatralna

zdj. Teatru Plejada

NOWY TARG. - Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt poinformować, że po kilku latach gościnnych występów w Miejskim Ośrodku Kultury, Teatr Plejada uruchamia swój oddział w Nowym Targu ze stałym repertuarem - ogłasza w imieniu zespołu Piotr Męderak. Teatr Plejada zainaugurował swoją działalność w Krakowie 14 października 2012 roku.

Nowa przestrzeń Teatru Plejada, powstałego z inicjatywy dyrektora artystycznego, aktora i reżysera - Piotra Męderaka, mieści się przy ul. Ludźmierskiej 32 w Nowym Targu w budynku Restauracji Ruczaj. Aby zwiększyć komfort widzów teatr zainstaluje amfiteatralną widownię i scenę z profesjonalnym zapleczem technicznym. Zaletą teatru będzie jego kameralny charakter. Wszyscy widzowie będą mieć bardzo bliski kontakt z artystami. Widzowie będą mogli także skorzystać przed spektaklami w przerwach i po przedstawieniach z oferty Restauracji Ruczaj.


- Mamy ogromną nadzieję, że teatr stanie się również nowym miejscem ożywionej aktywności kulturalnej i artystycznej. Chcemy przybliżyć mieszkańcom Nowego Targu, powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego bogatą ofertę kulturalną i edukacyjną oraz ułatwić dostęp do obcowania z sztuką teatralną. Nowa Scena Teatru Plejada stawia przede wszystkim na ambitny repertuar komediowo - farsowy skierowany do bardziej wymagającego Widza oczekującego rozrywki na wysokim poziomie. Chcemy, by śmiech na naszych spektaklach nie był pustą rozrywką, ale by był zrównoważony refleksją. Tak jak w życiu, kiedy sytuacje zabawne przeplatają się ze smutnymi - mówi Piotr Męderak, dyrektor artystyczny Teatru Plejada.


Zespół teatru tworzą aktorzy związani przede wszystkim z Krakowem, Śląskiem i Zagłębiem. Są też osoby pochodzące z Nowego Targu (Mateusz Dewera) i Orawy (Anna Bugajska, Piotr Męderak, Maciej Rutkowski).

W repertuarze teatru są m. in. największe światowe przeboje farsowe: Mayday, Mayday 2, Prywatna klinika, Okno na parlament oraz inne świetne komedie i farsy: Symulacja, Piotr i Fryc – Cudowne zapylenie, Ostatnia wola papy. Teatr będzie także wystawiał w cyklu dopołudniowym i wieczornym znakomity spektakl Anny Burzyńskiej pt. Survival, skierowany do starszej młodzieży szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorosłych wpisując się tym samym w program edukacji i profilaktyki artystycznej teatru, który bawi, wzrusza i wychowuje.


Pierwszym spektaklem, który będzie można zobaczyć w nowej siedzibie 17 listopada 2019 r. jest farsa pt. Prywatna klinika, światowy przebój teatru rozrywki, wystawiany w tym roku przez Teatr Plejada na scenie MOK, znakomicie przyjęty przez Widzów. Oficjalna inauguracja odbędzie się tydzień później, 24 listopada premierą komedii Freda Apke pt. Ostatnia wola papy, w reżyserii Piotra Męderaka i Katarzyny Galicy. Oprócz tych dwóch tytułów teatr wystawi jeszcze w grudniu farsy: Mayday i Mayday 2. W nowym roku Teatr Plejada zaprasza na spektakle noworoczne 11 i 12 stycznia pt. Okno na parlament oraz inne przedstawienia.

Aktualny repertuar można znaleźć na stronie teatru: www.plejada.org.pl, a bilety dostępne są już teraz m.in. w serwisie www.JarmarkPodhalanski.pl

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
MiKi09:35, 31 października 2019
szkoda że tak drogie bilety
asz06:06, 28 października 2019
drogo te bilety
Mag a11:22, 27 października 2019
Ten news cieszy o tyle, że teatrem zajmą się ludzie którzy upatrują w tym pasję. Dotychczas "teatrem" zajmowały się głównie wszędobylskie stworzenia zajmujące się również religią, modłami, procesjami, festynami, w przerwie między gotowaniem staremu obiadu i plotami przy wińcoku z biedry. Było samouwielbienie, owszem, ale teatr to była amatorszczyzna.
M-ka08:54, 26 października 2019
Bardzo ,bardzo dobra wiadomość!w końcu u nas
do cc08:07, 26 października 2019
O tak ceny zawyżone, popieram
właściciel garażu07:26, 26 października 2019
Ciekawe gdzie widzowie będą parkować swoje samochody,czy znowu będą blokować garaże za Ruczajem?
dd23:45, 25 października 2019
Ciekawe czy zejdą z cenami biletów, bo te obecne ceny to spory wydatek. A tu miasto małe.
L.22:47, 25 października 2019
Super:) Gratulacje i życzę sukcesów.
td20:52, 25 października 2019
No i nie trzeba nam MOKu....
klara20:49, 25 października 2019
To jest cudowna wiadomość
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij